1

Teema: Imetav kass - millal steriliseerida?

Mure on meil seekord selline, et maal vanaema-vanaisa majas käib meil üks kiisu. Ta on selline külakass, et ega tal õiget kodu ei ole, endised omanikud kolisid ära ja kass jäi kõigile silitada ja sööta.
Me oleme teda iga kord söötnud, kui seal oleme ja nimegi talle pannud - Hipi smile
Aga kuna vanaema-vanaisa ise on juba lahkunute hulgas, siis ei saa me talle kindlat kodu pakkuda, maal pole lihtsalt pidevalt kedagi.

Kuid midagi mõtlesime välja ikka. Hipil on nüüd selline mure, et ta sai hiljuti järjekordsed pojad ja imetab neid praegu. Nüüd me siis koos Hipiga oleme huvitatud, et millest me saaksime aru, et pojad teda enam igapäevaselt ei vaja ja et võib ta mõneks ajaks ära steriliseerimisele viia ja pärast koju toibuma võtta?
Kuhu ta pojad toonud on, seda oskame ainult oletada ja kontrollima seda kuidagi ei pääse - tegu samuti ühe tühjaksjäänud majaga, millel tabalukuga aed ees.

Kuigi kodu me talle pakkuda ei saa, siis saaksime tal vähemasti aidata arutust paljunemisest vabaneda ja tekiks vähem kodutuid külakasse.
Ainus küsimus ongi, et kuidas see õige hetk tabada?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Imetav kass - millal steriliseerida?

Ma usun, et kui kassiemme on ühe päeva poegade juurest ära, siis ei juhtu üle kolmenädalastel poegadel veel midagi. Praegu ka soojem aeg. Varjupaigas steriliseeriti ära ema, kes söötis veel päris väikesi poegi ja midagi ei juhtunud. Kui hommikul viia arstile ja tehakse kohe op, siis õhtuks on ta juba küllalt toibunud, et poegade juurde minna.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Imetav kass - millal steriliseerida?

Aga siin see konks justnimelt ju peitubki, kirjutasin ka eespool, et pojad on kohas, kuhu neile ligi ei pääse, Hipit nägin viimati kolm nädalat tagasi, nii et millal ta poegis, seda ei tea.
Kas kassi enda järgi pole kuidagi aru saada, et ta ei imeta neid enam? Muidu on ju emakassil nibud väljas tuntavalt, et kas selle järgi ei saaks aru? Et kui enam pole, siis ei imeta vms?

Mingi lootus on, et ehk ta toob need pojad millalgi meile, aga see on väga väike

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Imetav kass - millal steriliseerida?

Pojad toob kass välja kusagil 1 kuuselt või veidi vanemalt, kui nad on juba pisutki valmis iseseisvaks eluks. Kui pojadf jooksma hakkavad egas nad siis paigal ka väga enam püsi. Peaks ikka neid näha olema.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Imetav kass - millal steriliseerida?

Selliseid poegi on ka siis juba väga raske kätte saada. Eriti kui nad inimesega harjunud ei ole ja võivad joosta kuhu iganes. seetõttu soovitan leidamingi võimalus, et pojad üles leida nii ruttu kui võimalik, siis on ehk lootus neilegi uued kodud saada ja nad ei jää metsikuteks külakassideks. Oma kogemusest tean, et sellised kassid võivad jäädagi kättesaamatuks kuni nad päris suured on...aga poegadele on siiski kergem kodusid leida.

Aga imetamise kohta on mul jäänud mulje, et kui kassimamma ikka muretult mitu tundi nähtaval on st poegadest eemal, siis pole pojad enam väga väikesed ja saavad päevakese ilma emmeta ka hakkama...muidugi juhul, kui keegi neid ründamas ei ole, kelle eest muidu ema kaitseks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Imetav kass - millal steriliseerida?

no meil on kass veel steriliseerimata, kuigi poegade vanus ( enam-vähem 2kuused) lubaks juba ammu - pole võimalust olnud lihtsalt.
kui ta pojad meile tõi, olidki nad umbes 1kuused, ei osanud nad meid peljata küll kuidagi, lubasid sülle võtta ja puha. arvan, et see on sellest, et emakass ise on inimestega harjunud.
üks kass, nagu kassidele kodu otsimise teemaski mainitud, on endale juba kodu leidnud, ülejäänud kolm koos emaga otsivad endiselt ja on kõigile pakkumistele avatud smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Imetav kass - millal steriliseerida?

tähendab, pojad on siis pigem üle 2 kuu vanad juba, alla selle kindlasti mitte.

Thumbs up Thumbs down