1

Teema: palun abi!

Võtsime 3 päeva tagasi perre kassipoja.  Esimest korda, nii et meie kogemused tulevad kõik raamatutest või tuttavatelt.  Kiisu on võrratu - mängib, kasutab liivakasti - aga EI SÖÖ!  Peres, kust me ta saime sai ta ainult emapiima.  Oleme pakkunud nii kuiva kui purgitoitu, kumbagi ei võta.  Vett natuke lakub.  Eile käisin ka arsti juures, kes ütles, et kass on liiga suur, et kassipiimaasendajat anda, pakkugu me ikka purgitoitu, seda on kergem süüa, küll ta sööma hakkab.  Andis veel rohtu ka söögiisu parandamiseks.  Kass aga ikka toitu ei taha.  Täna panin siis alustassi peale natuke (poe)piima ja kass hakkas kohe lakkuma.  Arst aga ütles, et piim pole hea, tegevat kõhu lahti.  Aga see on ainus, mida loomake 3 päeva jooksul on nõustunud sööma!  Mida teha?  Kas ma teen selle piimaga talle head või halba? Kas teie kassipojad on piima joonud?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: palun abi!

Teema läks sul nüüd pisut valesse kohta aga püüame ikka aidata. On teil aimu kui vana see kiisu võib olla? Arvan sama, mis arst et poepiima ei tasu anda. Ikka pulbrist segada kokku piimaasendaja ja siis segatuna konserviga seda pakkuda. Tasapisi siis hakata piimasegu kogust vähendama ja niiviisi peakski ta lõpuks konserviga harjuma.

Tegelikult ei tohiks inimesed üldse selliseid kassipoegi uutesse kodudesse anda kes emapiimast täielikult võõrdunud pole. :para:

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Kuule aga võid proovida näiteks maitsestamata jogurtiga ja hakklihaga. Mul oli aasta eest samuti ühe kiisupoja võõrutamisega tegemist ning midagi muud peale hakkliha ei võtnud suu sissegi. Aga seda anda  hästi vähe korraga, muidu võib seedimise sassi lüüa.

Thumbs up Thumbs down

Möönan, et teemaga läks pahasti - ma uus selles asjas.  Sorry!

Thumbs up Thumbs down

Pole hullu! Tõstsin selle teema nüüd kassipoegade alafoorumisse ringi. Räägime siin edasi, eks! wink

Thumbs up Thumbs down

võid proovida ka hapukoort natuke anda.

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Meil oli sarnane lugu, ainult, et minu Mariuse ei olnud päris näljas, vaid sõi/jõi ainult kahte asja: kohvikoort ja keedetud heigifileed.
MITTE midagi muud ei söönud ja isegi juba mitu nädalat meie juures olles. Ma olin nii hädas, sest ei tahtnud, et ta elu aeg mul neid asju ainult sööma hakkab. Ämm siis õpetas, et ma prooviks talle natuke suu peale määrida neid toite määrida, mida ma tahan, et ta sööma hakkaks;). Nii ma tegingi ja see oli võlusõna selles olukorras. Kass limpsib alati oma suu puhtaks ja tasapisi saab ta aru, et see, mis tal huulil, on päris hea maitsega ja kõlbab isegi süüa.
Sa pole  küll maininud, kui vana kiisuke teil on, aga ilmselt väga tulluke siiski...
Piimast tasuks küll tõesti eemale hoida (sama oli meil kohvikoorega), sest see ei ole kassi kõhule kohe üldse hea.   
Proovi talle pidevalt pakkuda ja küll ta sul ilusasti sööma hakkab, usu mind. Ära muretse, kõik saab korda.
:support:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

loodan et nüüd kiisu juba sööb miskit, aga nõustun brazeniga. Proovi piimaga või piimapulbriga segada kokku kassi toiduga. ja võib olla aitab kui kassi konservtoit teha kahvliga pudruks. eks väiksekesel tähtsam et oleks natukenegi piima lõhna juures..tuleb tuttavam tunne.
mäletan kui oma tupsu sain siis ta sõi kõike mis ette juhtus- oli vist kassirohke pere, täpselt ei tea.

-Of all God\'s creatures there is only one that cannot be made the slave of the lash. That one is the cat. If man could be crossed with a cat it would improve man, but it would deteriorate the cat.-

-Per ogni gatto che ride c\'è almeno un topo che prega.-

Thumbs up Thumbs down

Mu kass ei söönud ka päevi, kui ta tõime. Ei tea, kas see võis koduvahetuse stressist tulla. Samas, tema eelmine perenaine ütles, et kassid söövad tal toorest neeru. Mina muidugi niisugust jälkust küll ostma ei hakanud ja katsetasin ikka tavaliste kassitoitudega, lõpuks hakkas sööma ka.
Ja piima pole ta algusest peale joonud.
Meenub, et ma tõin talle alguses toidu kogu aeg käe peal ette, ta ei julgenud ise kausi juurde sööma minna.

Dogs have owners, cats have staff.

kas käe pealt söötmine ei tekita sõltuvust selles mõttes, et siis ei hakkagi kausist sööma?

Thumbs up Thumbs down

mul oli ka üks kassipoeg, kes ainult sõrme otsast limpsides sõi aga eks nälg ja kärsitus panevad asjad paika..aga algul oli tunne et jäängi kassipojale näpuga toitu suhu meelitama, taldrikust sama asja kohe ei vaadatud ka.
ka ilmselt liiga vara ära antud ja suht arglik kassipoeg oli ka veel pealeselle.