Teema: Kinnine liivakast

Kas kellegil on kinnine liivakast ja kuidas kass sellesse suhtub? Ja kas põrand on kassiliivast suhteliselt puhas?

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kinnine liivakast

Mind ka huvitaks.
smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

põrand on puhas(; sai see jossukesele teismelise eas muretsetud. probleeme pole siiamaani tekkinud, ukse saab kenasti ise lahti, juba esimesest korrast saati pole mingeid arusaamatusi juhtunud. Jagas matsu kohe ära, et "ahaa siit saab siis niimoodi sisse" ja kui igav on siis selle peegeldusega mis liivakasti ukse pealt vastu vahib saab tõtt vaadata. negatiivne on see, et võib mugavaks muutuda kui kass märku ei anna et "võiksid mu liivakasti nüüd puhtaks teha", siis võid selle sootuks unustada. Kuna algul meie unustasime, siis hakkasime kalendrisse kassiboksi puhastamise kuupäevi märkima. Haisu sealt läbi ei tule:P Üldse igati mõnus asi. soovitan(:

Thumbs up Thumbs down

Mina ostsin ka omale kinnise liivakasti.Aga kui kasvatajaga rääkisin siis tema ütles,et pärslased ei käi kinnistes liivakastides ja et see oli lihtsalt raha raiskamine.Kas ma ei saaks kassi ikkagi kuidagi õpetada?Praegu võtsin kaane pealt ja ta käib seal aluses.Aga siiski tahaks hiljem kaane peale panna.Nii on temal hea ja minul mugavam.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Mu kassil ka kinnine liivakast. Minu arvates teistmooi nagu ei kõlbakski, kui seda just kuskil tualettruumis ei hoia. Kuna mul on koridoris, siis kinnine sobib paremini. Probleeme ei tekkinud ka, kuigi kass õppis käima lahtise kasti peal (eelmises kodus). Luugi kaant küll esialgu ette ei pannud, aga mõne aja pärast panime ja sai küll üsna ruttu selgeks, kuigi algul vahtis lolli näoga, et mis see siis nüüd veel on.  Nüüd vahel istub kastis ja kopsib esimese käpaga vastu luuki. See on päris naljakas, umbes nagu mingi ajaviide oleks seal istudes.

Dogs have owners, cats have staff.

No minul oli ka nii ,et algul polnud kaant üldse peal,siis panime kaane peale ilma ukseta ja nüüd lõpuks panime ka ukse ette.Kusjuures,minu kiisu ka kopsig esikäpaga vastu luuki big_smile.Vahel võtab tal päris kaua aega ,enne kui ta liivakastist välja saab.Aga minule meeldib kinnine liivakast rohkem.Siis on haisu vähem tunda (eriti ,kui saab panna ka söefiltri) ja kassile meeldib ka.

Kust sa seda söefiltrit saad? See vist igale majale ei sobi? Mul on mingid nagu švammist ja need küll eriti haisu kinni ei hoia sad

Njah. Me käisime täna lux kassipeldikut shoppamas. Päris ettevõtmine oli. Selline huvitav. Mina mingi küsitlesin neid müüjaid seal, et miks ja kuidas jne.. Näitasid mulle lollile lapsele kuidas söefiltrit laadida. big_smile
Sedasamust filtrit saab muidu loomapoest. Üks pakk maksab kesmiselt 40 eeku. Meil andsid isegi koos kastiga kaasa. Aga mu meelest see ongi selline natuke svammimoodi, selline must ja määrib käsi - nagu süsa ikka.

Need loomapoe naised siis õpetasid et alguses tuleb natuke vana liiva sinna kasti sisse kallata et siis kass nagu saab aru et tema oma või midagi. Aga täpselt siis kui seal toimetama hakkasin tahtis kass pissile. Einoh big_smile . Lükkasin ta õrnalt eemale ja palusin kannatlikult oodata aga ta kohe ei suutnud ja ronis vägisi uude kasti. See et katus peal oli, sellest ei tehtud väljagi. tongue
Muidu millal selle ukse kastile ette peaks panema? Homme on vist natuke vara veel või mis?

Thumbs up Thumbs down

No mina ootasin ikka päris kaua ,enne kui ukse ette panin.Algul ei pannud ma isegi kaant peale ,sest kassikasvataja oli meid nii ära ehmatanud sellega ,et tema kassid ei ole kunagi kinnistes liivakastides käinud ega hakkagi.Paar päeva oli kast ilma kaaneta ja siis kui kass oli peale ootasime veel paar nädalat.Kui Sul on täiskasvanud kass siis nii kaua ei tohiks aega minna.Meie kass oli siis päris titt ega saanud lihtsalt sellest süsteemist aru big_smile.
Aga kolme nelja päeva tagant võib juba ukse vist ette panna smile.
Söefilter maksab jah kuskil 30-40 krooni kandis.Pakis on siis kaks filtrit.Kui ma liivakasti ostsin siis anti mulle ka filtrid kaasa.Soovitatavalt tuleks filtrit vahetada kolme kuu tagant.
Minuarust on need kõik umbes ühe suurused ja sobivad igale kastile.Ja haisu hoiavad ka päris hästi kinni.Eriti hea on neid kasutada siis ,kui elad korteris.Seal oleks haisu rohkem tunda ,kui majas.Vähemalt mulle tundub nii,kuna elan ise ka korteris.

Minu kass oli ka harjunud käima pealt lahtises kastis (esimeses kodus kassipojana). Kuna meil ei mahtunud see miskitmoodi wc-sse, siis otsustasime, et see peab jääma koridori, samas koridoris lahtine kast, levitab seal haisu, pole ka kõige meeldivam. Ostsime siis ikka kohe pealt kinnise kasti ja juba esimesel õhtul jagas kass ära, et see ongi õige koht häda tegemiseks. Mingit probleemi polnud. Oli isegi nii, et tõstsime kasti ja ta käis ikka õiges kohas, nüüd on kindlalt paigal. Luugi panim ette vist umbes mõne nädala pärast. Täpselt ei mäleta ka, aga igatahes oli kass algul üsna imestunud, kui sinna luuk ette tekkis, katsus käpaga ettevaatlikult ja algul ei osanud sealt väljagi tulla. Aga selgeks saamine käis üsna kiirelt ja "valutult". Ei maksa seda karta, täiskasvanud kassile on ilmselt tunduvalt raskem juba kinnises liivakastis käimist õpetada.

aga mina ei saa aru, mis haisust te räägite, selles mõttes, et meie kiisu käis lahtises kastis, kusjuures kast oli meil magamistoas, aga mingit haisu meie küll ei tundnud. ehk oli asi selles, et kiisu oli ainult kahekuune, ma ei kujuta ette, aga mingit haisumuret meil ei olnud.

Thumbs up Thumbs down

Minu kassil (8a.) on sünnist saadik lahtine vets olnud ja haisuprobleemi pole kunagi tekkinud. Kast ise on asunud kas vannitoas, koridoris, hoiukodu kiisudel ka magamistoas. Kinnise vastu vahetasin selle ainult seetõttu, et koeral olid kogu aeg teatavad lõhnad juures. mad

Thumbs up Thumbs down

Kui ise kogu aeg haisu sees olla, võibolla siis ei tunne ka. Nt. käisin ühel külas, kel 3 kassi ja tundsin haisu, kuigi ise ta vaevalt sellest aru sai.

no kindlasti ei ole nii, et ise haisu ei tunne, väljast tuppa tulles peaks ikka aru saama ju.  või siis kas või korterikaaslased oleksid midagi öelnud. aga vaata, kui su kiisu elabki ainult 2kuuseks, siis ta tõenäoliselt ei suudagi seda liivakasti haisema ajada enne liivavahetust, sest ta on nii väike. ja kui ta kunagi vanemaks ei saagi, siis ei teki seda probleemi nagunii ilmaski. ja mul ei olnud kolme kassi, oli ainult üks ja tedagi liiga väheseks ajaks.

Thumbs up Thumbs down

Lõhnataju on inimestel kohati nii erinev - mõni on tundlikum, mõni jälle mitte. Eks see hais oleneb ka sellest kui tihti kasti puhastatakse. Ennast pean lõhnade suhtes keskmiselt tundlikuks, kuid ei kujuta ettegi mis aroomid tuppa tekiksid, kui jätaksin mõni õhtu puhastamata. Ikka iga päev vähemalt korra korjan klombid ära.

Thumbs up Thumbs down

Jah, kassipoegade piss ei haisegi mu meelest. Oma kassil ka ei haisenud, kui ta väike oli...

Meil on ka plaanis muretseda kinnine kast ja sellega seoses tekkis selline küsimus, et .. kui kass juba suur on ja uks ees, kas ta mahub ikka sinna ilusti sisse..
ma mõtlen seda, et kass läheb, uks avaneb aga ruumi ei ole piisavalt, et uks tagasi kinni langeks? sad
või näitaks kas noorem kassike harjub hästi uksega? smile

Thumbs up Thumbs down

Haisu koha pealt tahtsin seda öelda, et äkki see on tingitud ka tõust..
meie pärslased olid nii pirtsud, et peaaegu peale iga käiku tuli puhastada, kuna muidu nad ei olnud nõus sinna kasti minema cool

Thumbs up Thumbs down

Kerlin, ma arvan et küll ta ikka mahub. Siis peaks sul eriliselt suur kõuts olema et ära ei mahu. Tegelikult peaks kaste isegi erinevate suurustega müügil olema. Kindlasti leiate oma. smile Harjutamise koha pealt nii palju, et minu meelest peaksid nooremad kassid just paremini igasugu uute asjadega harjuma kui vanad. Võid alguses kastil ukse eest ära võtta ja kui kiisu on juba katusega WC kasutamisega harjunud, siis uks tagasi ette!

Thumbs up Thumbs down

Sellest haisust veel niipalju, et minu kass ei kraabi liiva peale, ei tea mis instinktid tal puudu on. 
Ja veel: isase kassi piss haiseb tunduvalt tugevamini.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Kass mahub igal juhul ära kasti. Need on ikka sellise arvestusega tehtud ju (muidugi mingi 16 kg-ne äkki ei mahuks ka, aga selline kass sul, kerlin18, vaevalt on).
Ma võtsin ka algul luugi ukse eest, kui kass väike oli. Ja siis harjutasime vaikselt, kui luuk ees, üritasime teda sisse panna ja... et ta aru saaks, et luuk läheb kergelt lahti, kui peaga lükata. Väga kiiresti harjus ära.

jh,mul on kinnine;)
Ja väga normnaalne on,kiisu harjus ruttu ära ka.

Jänkud ja kiisud. ^^

Minul päris kinnine pole, ust ees ei ole. Põrand on puhas hoolimata sellest, et Juku üsna suur kraapija.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

okei, me eile ostsime oma kassidele ka kinnise kasti. ukse võtsime eest ära, sest alguses, kui neil kastiga niisama tutvuda lasime, ei saanud kumbki neist päris hästi pihta, kuidas ust kasutada, st. kuidas see kinni ja lahti käib.
aga millal nüüd oleks õige aeg see uks sinna ette panna?

Thumbs up Thumbs down

Ma panin vist umbes kuu aega hiljem (täpselt ei mäleta enam), alguses üritasin teda ise sealt sisse lükata, et ta aru saaks, et see uks käib lükates mõlemale poole lahti.