1

Teema: Kui toakass satub õue?Kõik OK Leidsin

Tere!
Selline küsimus,et kui toakass satub õue,mitte küll päris esimest korda aga peaaegu,siis kas võib juhtuda,et ta saab shoki ja selle tulemusena lihtsalt poeb kuhugi ära ja ei tulegi välja või siiski lõpuks ajab nälg ta koju või ongi ta läinud.Elame eramajas aga siiani ei ole teda veel hovist leidnud.Ja kass on ka steriliseeritud,nii et väga suurt sugutungi tal ka ei tohiks olla,et kaugele pole põhjust vast rännata.Selline küssa siis?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kui toakass satub õue?Kõik OK Leidsin

Enda kogemuse põhjal võin öelda, et kass võib õue sattumisest ära ehmatada küll. See vist oleneb muidugi ka sellest, kuidas ta sinna sattus.
Sest Sossu kadus meil see talv ühel õhtupoolikul ära ja kui me otsimas käisime - kutsusime ja meelitasime lemmik asjadega - ei midagi. Ta oli maja taga olevasse kodutute kasside kasti pugenud - pimedas me lihtsalt ei näinud. Minu peale reageeris ta alles siis, kui me silmast silma vaatasime. Aga Sossu puhul mõjus muidugi ka see, et tema mitte ei jalutanud minema vaid kukkus/hüppas rõdult alla. Ja me elame kaheksandal korrusel. Nii et hirm võis tuleneda ka kukkumisest.
Loodan, et leiate oma kiisu ikka üles.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Väga hea uudis! smile Muidu oleks hakanud juba varjupaika minemist ja kuulutuste üles panemist soovitama..
Kust teie kass siis lõpuks välja ilmus?

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

tongue
Suurepärane uudis!
Kuidas kiisu ennast siis tunneb?

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Ma arvan, et võib ehmatada ikka, kui väljas pole käinud...

Jänkud ja kiisud. ^^

minu kass ei osanud õues midagi peale hakata..aga jah õue me teda ei lase..

Thumbs up Thumbs down

meil käib kass koguaeg ise õues. hüppab rõdult alla, vaatab paar tundi ringi ja siis ronib rõdule tagasi ja me laseme ta tuppa. nüüd on Mõmmi juba 3 päeva kadunud nii et pole kodus käinudki.. kassidel on jooksuaeg praegu aga minu kiisu on ju kastreeritud. sad terve pere käib iga päev mitu korda otsimas aga mitte kuskil pole.

Thumbs up Thumbs down

Minu kassil on selline komme, et kui rõdu uks lahti jääb, siis kiirelt hüppab üle rõduääre õue.(elame esimesel korrusel) Jookseb edasi-tagasi kolme põõsa vahel või ronib kase otsa. No eks sa ürita teda sealt siis kätte saada:hei:

Thumbs up Thumbs down

Ei tahaks uut teemat hakata tegema, seega postitan oma küsimuse siia. Kuidas lahendada nn rõduukse probleemi? Mu vanemad tahaksid võtta endale kassi, aga kardavad, et kass hakkab rõduuksest välja trügima. Elavad nad esimesel korrusel ja sealt oleks kassil hea   " välja põgeneda". Muidugi on ju võimalus, et rõduuks pidevalt kinni hoida, aga nad tahaksid seda suvel ikka vahel lahti ka hoida. Kuidas teie olete selle probleemi lahendanud?

Thumbs up Thumbs down

kas sul vanematel on pakettuks või vana puidust? kui esimene, siis pole muud probleemi, kui peab vaatama, et kass omapäi ei jääks selle uksega - võib sinna õhuvahesse kinni jääda.
aga kui puituks, siis ehituspoes müüakse aknafiksaatoreid - ühe osa kruvid seina ja teise rõduukse külge ning jätad sellise prao, et kass välja ei mahu.
meil endal on puitpakkettaknad ja just need fiksaatorid kasutusel, kassid püsivad ilusti toas.

Thumbs up Thumbs down

Aga kuidas sellise päris tubase kassi elu ka on?  Mul endal on tänavalt leitud kassipoeg, kes algul oli ikka päris metsik, nüüd selline nurrmootor, et anna aga olla. See selleks, aga toas see kass ei püsi, kui ta pisike oli hoidsime teda ikka toas, ennem kui inimestega harjus ja kodustus. Nüüd on ta enamus aega pööningukass, toas käib ainult söömas, vahel kui ilmad väga külmaks lähevad mõnuleb paar tunnikest ahju ees ja siis kao jälle välja. Praegult 7 aastane steriliseeritud kassiproua. Ei oska ette kujutada, kuidas see kass ikka ainult toas elab?:roll:

Thumbs up Thumbs down

Seda aknafiksaatorit saab ka plastikakendele panna .Meie panime ja igati rahul , pole ka muret ,et kass vahele ronib ,sest varjante on ju palju sellel.

Thumbs up Thumbs down

kui plastikaken ülalt lahti jätta, selle nö tuulutusrezhiimi peale, siis on väga ohtu, et midagi juhtub, paljud kassikesed nii õnnetusse sattunud, jäävad sinna kinni ja välja ei saa. sellest on siin kusagil teema ka.

aga tubase kassi elu on nagu kassielu ikka tongue mul endal elavad kaks kassi 32ruuduses korteris, mida pole just kuigi palju, ja väga rahul on. ja paljudel teistel inimestel ju ka.
tubasele tuleb lihtsalt rohkem ise tegevust otsida ja söögiga tuleb jälgida, et ei liialdaks, sest ta ei liigu ise sageli piisavalt, et vormis püsida.
meie omad saavad tänu puumajaromantikale teinekord natuke tõelist kassielu ka maitsta: ajavad hiiri taga. muul ajal mängivad mänguhiirtega või magavad või passivad aknal linde.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: kaili
Aga kuidas sellise päris tubase kassi elu ka on?  Mul endal on tänavalt leitud kassipoeg, kes algul oli ikka päris metsik, nüüd selline nurrmootor, et anna aga olla. See selleks, aga toas see kass ei püsi, kui ta pisike oli hoidsime teda ikka toas, ennem kui inimestega harjus ja kodustus. Nüüd on ta enamus aega pööningukass, toas käib ainult söömas, vahel kui ilmad väga külmaks lähevad mõnuleb paar tunnikest ahju ees ja siis kao jälle välja. Praegult 7 aastane steriliseeritud kassiproua. Ei oska ette kujutada, kuidas see kass ikka ainult toas elab?:roll:

äkki ta arvab nüüd et toas parem ja saab süüa;)

-

Mul käib kass kogu aeg (talvel) akna peal.Ta kardab lund:).Aga suviti viime ta maale ja ta on seal õues ja koerad ka kardavad teda kuna ta selline et lööb küüned sisse kui teda kiusata:(

-

Mul kaks suve tagasi pani kass akna kaudu plehku. Ajasin maja ümber taga ja kutsusin - ei teinud väljagi, teise kassiga oli lõbusam mängida. Hommikul kella kuue ajal kuulsin akna alt haledat näugumist - lasin kassi tuppa, see jooksis kohe liivakasti, tegi häda ära ja tagasi ukse juurde big_smile Vot toakass, ei osanud väljas muru ja mulla peal häda teha tongue

Thumbs up Thumbs down