1

Teema: Haapsalu varjupaiga kassidest

On meil siin mõni Haapsalu inimene äkki, kes teab rääkida sealse varjupaiga olukorrast? Kas seal on võimalik ka vabatahtlikuna abiks käia või tegemist suletud ustega asutusega?

Leidsin veel sellise artikli. Ei tundu just paljutõotav.
http://www.lemmik.ee/index.php?242500

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Haapsalu varjupaiga kassidest

Olukord on seal varjupaigas vist üsna halb, kuna helistati Kassiabile just sealt, et tahetakse magama panna kõiki kasse. Tõime eelmisel nädalal sealt ära, siis vähemalt ühe siiami ja ühe müraka sõbraliku triibiku. Rohkemaks pole me ka võimelised.
Haapsalu rahvas võiks ise aktiivsem olla ja külastada varjupaika ja aidata kassikesi, neid toita, pildistada ja foorumites ´kodusid otsida. Nii tekkiski Kassiabi.- Alustasime ju just vanast varjukast poolteist aastat tagasi.

Thumbs up Thumbs down

Mind võeti tööle Haapsalu loomade varjupaika paar kuud tagasi. Tegelen koerte ja kasside söötmise, kasimise, jalutamise ja neile kodude otsimisega. Kohati tundub olukord tõesti päris masendav. Eriti kasside olukord, sest neil "ripub kirves pidevalt pea kohal". Siinkohal erilised tänud Kassiabile siiami ja triibiku päästmise eest!:s6ps: Varjupaigas on kitsastes puurides praegu 8 kassi (pildid neist www.album.ee/varjuka-kassid). Minu töö ei piirdu ainult "poole kohaga" - tegelen nendega kas otseselt või kaudselt 24 tundi ööpäevas (öösel näen neid uneski). Nende kahe kuu jooksul  varjukasse sattunud kassipojad (nii tänavalt kui kodust toodud) olen oma juurde koju võtnud. Selle aja jooksul 15 kassipoega+2 ema. 6 kassipoega neist on endale juba kodu leidnud. Aga nendega on ka hirmus tegu olnud - praegu paranevad rängast "kassinohust", lisaks olid veel "seened", vigastused ja vesised silmad. Ravimeid kulus kuhjaga!:tab:
Uus kodu on leitud ka kolmele koerale. Praegu on varjupaigas 5 koera. 2 noort koera on inimestega lepitatud ja valmis uude koju minema. Üks vajab veel harjumist, ühe silm ravimist ja üks rahulikku keskkonda, kus oma vanaduspõli veeta. Pildid kassipoegadest ja koertest www.album.ee/ellika
Praegu on tegemisel Haapsalu loomade varjupaiga kodulehekülg. Selle valmimiseni olen kõigi loomade pildid album.ee-sse pannud. Ka teavitustöö varjupaiga kohta ja suunaviidad varjupaika (paljud haapsallased ei teagi, et selline asutus linnas eksisteerib) on alles mõttetasandil.:pasun: Imelik on ka see, et suure enamuse kiisusid ja kutsusid oleme viinud  väljaspoole Läänemaad, kuigi kuulutus on mitmeid kordi kohalikus lehes ilmunud.
Loomulikult on oodatud kõik vabatahtlikud ja ka annetused nii rahalised kui ainelised. Konkreetselt on puudus põhilistest töövahenditest - koerte kaelarihmadest ja jalutusrihmadest (ilma nendeta peavad koerad vaid aedikutes istuma).
Nii et arenguruumi on palju vaja.

Thumbs up Thumbs down

Kusjuures kõige toredam on selle juures see, et Haapsalust toodud siiam leidis ühe päevaga uue kodu -üllatus! Üllatus! Just Haapsalus ja sõitis siis kahe päeva pärast Haapsallu tagasi smile
Triibik ootab veel oma järge.

Thumbs up Thumbs down

Mina olen samuti Haapsalu tüdruk. wink Võin teid selle teemaga kursis hoida. smile Kui tahate muidugi.

Thumbs up Thumbs down

Kas Haapsalu varjupaik tegeleb kiisudele kodu otsimisega ja kas kiisud on vaktsineeritud ja sootuks tehtud enne loovutamist?

Thumbs up Thumbs down

Kas saaks sinna Haapsalu varjupaika suveks tööd? Malevasse registreerimine lõppes ja mind sel ajal koolis polnud, kui see oli :roll:

Thumbs up Thumbs down