Teema: kassi vaenlased meie koduõues

selline teema siia veel. Minul oli 6 aastat tagasi üks ilus, armas kilpkonna värvi pärsia kass Jennifer. Kahjuks aga jäi ta ühel suvelõpu õhtul kadunuks. ta oli alati meie suvekodu aiapiirides, kuid sellest polnud vist kasu. Ta jalutas arvatavasti puukuuride juures (majast 10m), pere oli igaüks oma tegemisi tegemas. Ilm hämardus....ja tagasi ta ei tulnud. hiljem saime teada et oli just see aeg kus rebane oma kutsikatele kerget saaki otsib....a see ongi meie kiisu saatuse ainuke variant. Oletada võib ju kõike. Aga see oleks siis hoiatus kõigile...kui kass ise kolama ei lähe siis võib majahoovi alati sattuda keegi võõras loom, kes kiisule ohuks on.  Tean et mu onul on majake päris metsatuka ligidal ja tal käib rebane jumala rahumeeli maja akende all isegi kui nad seal  ise on ja kolistavad. no on nahhaalid!!
Hoidke kassidel silm peal..eriti just siis kui väljas pimedamaks läheb.

-Of all God\'s creatures there is only one that cannot be made the slave of the lash. That one is the cat. If man could be crossed with a cat it would improve man, but it would deteriorate the cat.-

-Per ogni gatto che ride c\'è almeno un topo che prega.-

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kassi vaenlased meie koduõues

Ai kui kurb lugu:cry:.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jah, see on tõesti kurb lugu sad
Aga õnneks meil ei peaks rebased kasse ohustama, kui siis paldiskis krundil (seal on metsaveerg ja metsloomi liigub ikka ringi, ei tea kas ka rebaseid), hiiumaal kindlasti neid ei ole (meie maja ikka Kärdla linnas) ja õismäel ka mitte smile

Aga ohuks on ka võõrad kiisud, kes kodukiisusid kaasa meelitavad. Meil oli selline juhus just. Hea, et kassi kätte saime. Ega ju toakass oska võõras kohas tagasi tulla sad Ja kindlasti ka võõrad koerad. Kusjuures sadamas nägi Sir pekingi paleekoera, oi kus see urises mu kassi peale aga Sir oli rahu ise big_smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

nu mõni külakoer võib ka ulakaks minna

-Of all God\'s creatures there is only one that cannot be made the slave of the lash. That one is the cat. If man could be crossed with a cat it would improve man, but it would deteriorate the cat.-

Thumbs up Thumbs down

Ja tundub ka, et mitte vähem ohtlik pole võõras inimene. Ma ei saa üldse aru neist, kes võõraid kasse omale püüavad, kui kassipoegi on ju lausa niisama saada.

Dogs have owners, cats have staff.

selles on sul õigus.kade või hoolimatu inimene võib ka kellegi armsa kodukiisu kaasa viia. selle vältimiseks muidugi on hea panna kaelarihm koos andmetega (tel, aadressjne). neid saab vist siuksesse kruvitavasse kapslisse paberirulliga panna. ei tea kas siis tõesti kasse ka kohe meelega ja tahtlikult varastatakse..? koeri nagu küll jah.

Thumbs up Thumbs down

Inimesed võivad ka kasside vaenlased olla, ja vaat et kõige hullemad.
Rääkisin oma kassi teema all just oma naabripoisist, kes mu kassi õrritamas käib ja ka mu all elavaid kahte kassi. Ta isegi loobib neid mingite teradega ja muudkui teeb mnjäääu, mnjääuu ja karjub midagi vene keeles. Kassid on kohe nii segaduses sellest. Proovivad neid helmeid püüda, mida ta viskab aga rõdu ääre peal ukerdada pole kassil just eriti turvaline.
Mina nüüd hoian oma kassil ikka koguaeg silma peal, eriti veel nüüd kui tean, milleks mu naabripoiss võimeline on.

Thumbs up Thumbs down

Meil jalutas üle-eelmisel nädalavahetusel ilves väravast sisse. Istusin parajasti kassidega trepil õhtupäikeses. Vaatasin ilvesega natuke aeg tõtt ja siis lasi ta jalga. Mina värisesin ikka tükk aega tagantjärele. Kassid olid palavusest vist nii uimased, et ei saanud mõhkugi aru.

Algselt postitas: Aime
Meil jalutas üle-eelmisel nädalavahetusel ilves väravast sisse. Istusin parajasti kassidega trepil õhtupäikeses. Vaatasin ilvesega natuke aeg tõtt ja siis lasi ta jalga. Mina värisesin ikka tükk aega tagantjärele. Kassid olid palavusest vist nii uimased, et ei saanud mõhkugi aru.

Appikene, Ilves?
Te siis elate oma majas ja päris metsa sees jah?
Julge ilves oli siis, et nii inimeste ligi tuli.
Endal oleks ka hirm tekkinud aga kassid ju palju vapramad kui meie smile:wink:

Thumbs up Thumbs down

No see ilves oli välk selgest taevast. Põtru ja kitsi ja jäneseid liigub ikka. Aga baas on meil Tallinna kesklinn (raha ju ka vaja teenida), maakodus oleme nii tihti kui võimalik.

Vanaema juures kipub kasse kaduma ja minu kassi ema jäi heinalõikuri vahele:cry: vanaema maja on metsa ääres ja nüüd on vähemalt 6 kassi ~8 aastaga kaduma läinud. Viimati kadus ära emakass koos pojaga. Ju oli jahtimist õpetav emakass ja tema pealtvaatav poeg rebastele(või kes teab mis loom see oli) kerge saak.
Meie majas on suurem oht koerad. On kodus ju emane koer, kellel kaks korda aastas on jooksukas. Ja selle kõige külmema jaanuarikülma ajal oli Juss kaks nädalat kadunud, sest aias elas võõras koer, kess oli kassi peale
oi-kui-kuri.:mad: Lõpuks Juss leidis lasteaiast tuleva ema ja teatas, et ta tahab nüüd tuppa. Aga ta vist ehmatas, kui ema teda püüdma läks, alguses ei andnud kätte aga toas sõi purgitäie konservi ära ja siis magas 24h järjest. Vaene kassike, mida ta küll pidi läbi elama:(
:murelik:

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: chry
Ja tundub ka, et mitte vähem ohtlik pole võõras inimene. Ma ei saa üldse aru neist, kes võõraid kasse omale püüavad, kui kassipoegi on ju lausa niisama saada.

Meil oli eelmise kassiga ka niimoodi. Ta oli puhtatõuline siiam ja siis licalt mingi suvaline mees võttis ta sülle ja sõitis autoga minema.:mad:
  Õnneks teadsid kõik seal meie kassi ja ühed poisid tulid mu emale ütlema. Siis ema sõitis mehele järele ja sai meie kassi tagasi!  smile

Tore, et mul vanaema juures rebastest midagi kuuldagi pole.  Vanaemal on noor ketikoer(2a) ja suvel ta laseb ta iga õhtu jooksma, siis ta jooksebki metsas koos vanema koeraga ja nii nad hirmutavad kõik rebased ära. Linnas ka nagu ohtu pole, aga suvilas??  Seal nagu natuke juba on!!:roll:

Thumbs up Thumbs down

Kohutavad lood, toukassi välja lasta omapäid on jah riskantne tegu. Ise poleks elu sees sellise asja peale tulnud, et kassi varastada, nii tobe tundub, aga maailm on suur ja lai, koiksugu inimesi...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: TupsuTibu
selles on sul õigus.kade või hoolimatu inimene võib ka kellegi armsa kodukiisu kaasa viia. selle vältimiseks muidugi on hea panna kaelarihm koos andmetega (tel, aadressjne). neid saab vist siuksesse kruvitavasse kapslisse paberirulliga panna. ei tea kas siis tõesti kasse ka kohe meelega ja tahtlikult varastatakse..? koeri nagu küll jah.

Seda on väga jube öelda, aga turul võib juhtuda, et kassi müüakse küülikuliha pähe. Väga halbu inimesi on olemas.

Thumbs up Thumbs down