Teema: Kasside elu välismaal

mõtlen et selline teema oleks ehk ka kellelegi huvitav, et kui käite kuskil mujal ringi siis näiteks jäädvustada nad piltidel ja uurida kuidas mujal meie armstatud sõprade eest hoolitsetakse... Ja võib ju ka rääkida kodukassidest, sest kindlasti on erinevatel maadel erinevad viisid kassi eest hoolitsemiseks.
Mina näiteks käisin Roomas ühes varemetesse rajatud kasside varjupaigas, seal oli vabatahtlik veterinaar, hooldajad jt. Ning kasside ülalpidamise toetuseks sai osta igast kassiteemalisi asjakesi(mul kodus ripub rooma kasside kalender). Muidugi oli see 2 euri kallim aga nende heaks ju võib. Järgneval lingil ka mõned pildid kiisudest, kahjuks ei tahtnud ma majas sees pilti teha, sest mõned kassid olid seal ravil.

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=549988241&security=ILOAAh

-Of all God\'s creatures there is only one that cannot be made the slave of the lash. That one is the cat. If man could be crossed with a cat it would improve man, but it would deteriorate the cat.-

-Per ogni gatto che ride c\'è almeno un topo che prega.-

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kasside elu välismaal

vaatasin pilte, ilusad kiisud kõik.
mul ka komme kusjuures välismaal käies ikka kasse ka pildistada kui nad ette juhtuvad smile
proovisin nendega ka rääkida aga tundus, et nad ei saanud aru big_smile
aga selline vahva tegevus kasside hoidmiseks (rooma varemetes) on igati kiiduväärt. Meil ju võiks ka harjutänava varemetesse midagi sellist rajada? oleks ju vahva smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Pakkusin siin eespool välja idee, et ka Eestisse taoline kasside elupaik rajada. Arutasime TupsuTibuga seda ning sattusime päris vaimustusse. Ja ideaalne koht selleks oleks tõesti harju tn varemed. Sellest saaks samasugune turistide meelispaik nagu seal Roomaski. Mõtlesimegi Eleniga, et uurime asja ja vaatame, kas kuidagi oleks võimalik oma arvamust avaldada, et Eestisse taoline asi rajada ja kuidas saaks näiteks Euroopa noorte ideede kaudu rahastamist (harju tn varemed oleks ideaalne paik aga sellega ei oleks linnavalitsus ealeski nõus). Igatahes praegu on seal juba kiisude elupaik ning nad tunnevad end seal suurepäraselt. Võiks ju olla korrastatud see koht, samas ligidal veterinaar, nad saaks korralikult süüa, oleks kastreeritud/steriliseeritud jne. Korrashoidmiseks vajaliku raha  siis saaks ka kohapeal müügil olevatest mitmesugustest meenetest (kiisukalendrid, märgid, kaardid, kiisukujukesed, maalid jne). Idee on ju hea!? Või mis? Meile igatahes meeldis see. Loodame, et see ei jää vaid unistuseks ning saame seda ka kunagi teostada (ükskõik siis kus kohas).

Panen ka pildi praegu seal elavatest kiisudest. Peesitasid seal päikse käes nii armsasti. Ja tundub, et triibuline kiisu hakkab veel poegi ka tooma.

Thumbs up Thumbs down

Nagu mu Rooma kogemus näitas oli sellisel varjupaigal suur edu, sest kuidas muidu abivajaja inimesele lähemale tuua kui väikeste vidinate ja elu tõelise poole näitamisega. Eestis vist aga ollakse suht külmad taoliste vaesekeste loomade suhtes..... :,(  .Ja seletuseks, miks seal peaks kassiteemalisi asju müüdama on see, et inimene ikka mõtleb palju kauem kui ta peab raha niisama kuskile ära andma, ilma et miskit selle eest ei saaks - kapitallistlik ühiskond- seega kasutame seda olukorda ära. see olekski osalt mu unistus et meil vanalinnas ka taoline kasside varjupaik oleks.

-Of all God\'s creatures there is only one that cannot be made the slave of the lash. That one is the cat. If man could be crossed with a cat it would improve man, but it would deteriorate the cat.-

Thumbs up Thumbs down

Iseenesest suurepärane mõte wink
Ainult Eestis tegeletakse rohkem koerte, kui kassidega. Vähemalt selline mulje on jäänud. Ikka koerte klubisid, jalutusplatse jne asju on kõvasti rohkem.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Kreeka kiisu .
Seal oli palju selliseid kõhnu kasse, kutsusime neid etioopia näljahädalisteks:puna:
Leidus ka mõni tavaline kiisu.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Greenu
Pakkusin siin eespool välja idee, et ka Eestisse taoline kasside elupaik rajada.

Idee on väga hea, ka kassiabilised on seda omavahel arutanud, kuid selline projekt peab olema igatepidi väga põhjalikult läbi mõeldud ning kui selline paik juba rajada peaks ta kuidagi ka vee peal püsima. Projektirahad on vist tavaliselt rohkem nagu ühekordseks investeerimiseks ja ainult suveniiridega kasside ravimist, vaktsineerimist, oppimist, toitmist ja elektri- ning veearveid kahjuks ära ei kata. Maksta tuleks ka koha enda eest. sad
Teine mure on see, et kust leida need vabatahtlikud, kes varjupaigas ilma palgata töötaks. Neid inimesi on kahjuks üsna vähe. MTÜ Kassiabi suuremad hoiukodudki on hädas sellega, et abilisi on vähe leida. Varjupaika on peale abiliste vaja ju ka head loomaarsti. Igastahes kui tõsiselt millegi sellisega tegelema kavatsete hakata siis võibolla võtaksite MTÜ Kassiabiga ühendust, sest nemad teavad seniste varjupaikadega seotud probleemidest vast kõige enam. Saaksite ehk üksteisele kasulikud olla. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Praegu on see vaid idee ja hea mõte. Teame jah et sellega jube suur töö oleks ja palju raha nõuaks. Seetõttu ei olegi  võimalik sellega hetkel tegelema hakata. Aga igati vahva oleks küll. Peaks uurima, kuidas euroopa liidust toetust saaks. Ikka on ju igasuguseid fonde, mis toetavad ainult noorte ideid smile Ja tegelt Eesti ole ka nii loomasõbralik riik, et valitsuselt saaks toetust taolise koha rajamiseks või riik selle enda peale võtaks. Sest ma usun, et Roomas ikka kohalik omavalitsus hoiab seda üleval.
Aga vast kunagi ehk ei jää minu ja TupsuTibu idee vaid ideeks smile

Kusjuures just eile jalutasin jälle Harju tn varemetest mööda ja nägin kiisusid seal peesitamas - nu see on ideaalne koht  ikka big_smile

Thumbs up Thumbs down

Ma annan siinkohal paar linki siinse loomakaitse jms. sellise kohta.
Esimene on siis Berni loomakiirabi link, kust saab lugeda ka juhtumeid meine Notfälle alt, kes vähegi saksa keelt valdab saab aru:
http://www.tierambulanz-bern.ch/

Teine link on üle Sveitsiline kadunud-leitud ja kodu vajavate loomade andmebaas, kuhu siis koik kantonid, maakonnad ja nende allüksuses infot üles panevad.
http://www.tierschutz.ch/

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

Nii jälle olen lugenud midagi huvitavat Itaalia kasside elu kohta. Tuleb välja, et seal tunnistatakse kassikolooniaid (teatavasti elavad kassid kolooniates nagu lõvid - vähemalt osa neist küll ja neil on kindel hierarhiline jaotatus).  Muidugi natuke kahtlane on et kuidas nad saavad kõigi nende kassidega hakkama aga näädsa saavad ja paremini ja muretumalt kui meie.  Siinkohal peak ütlema et Eesti on ülimalt loomavaenulik, isegi koeraga ei käi meil keegi linnas jalutamas, justkui see oleks nii paha tegu. njah Itaalias on inimestel koer igalpool kaasas ja nad ei häiri mitte kedagi. samuti on kodutute koerte ja kassidega. neil on omad toitmis paigad mida hoitakse eraldatuna (näiteks siis antiik varemed vms).
Nagu ma aru saan on Itaalias kassikolooniate püük keelatud, sest ii saab nende sisemine kord häiritud ja nad hakkavad rivaalitsema.  selline seadus on sisseseatud aastal 1991.   
Nende eest hoolitseb nö. Veterinaarhaigekassa- selle rahade eest sterilseeritakse kassid ja ka ravitakse. Kassidel on vabakäik kõikjale. 

kes on huvitatud selle web lehekülje külastusest siis palun:

http://www.oasifelina.net

Aa, aga kui teil tekkis kahtlus t sinna võivad ka kodukassid sattuda kellegi tüdimusest kassi, siis ikka väga lihtne see pole. Nendes kohtades on ka videovalve, nii et suurem osa jääks ikkagi vahele.

Kui keegi satub Rooma siis minge ja vaadake ise järgi. Nüüd on seal ka "Kassi oaaside tuuritamise buss" !!  Kas pole leidlik!

:clap:

Thumbs up Thumbs down

http://www.brysons.org.uk/

Kuna ma elan Inglismaal ja minu linnas oli selline mõnus kodutute loomade varjupaik, siis ma töötan seal vabatahtlikuna nädalavahetustel big_smile Ma kammisin kasse, käisin koertega jalutamas ja puhastasin puure . Seal varjupaigas ei panda loomi magama ! See on nii positiivne . Mõned loomad ongi seal pikaajalised elanikud . Seal varjupaigas on ka hobused, kellega on nii palju ratsutatud, et neil on selgades nagu lohud (selle koha peal, kus on sadul tavaliselt) Neid hobuseid ei anta kellelegi, nemad lihtsalt veedavad oma elu seal varjupaigas kui nad kord sinna satuvad .

Hetkel asun ma Eestis muide, mul puhkus .

Ja välismaal on ikka palju paremad loomade varjupaigad . Inimesed kohe nautisid seda, kui nad said loomadega tegeleda . Ja seal oli seinte peal jumala palju pilte loomadest, kes on omale juba kodu saanud (peremehed on toonud)
Ma jumaldan Bryson\'i loomade varjupaika !

PS : Ma leidsin selle varjupaiga täiesti juhuslikult .
Ma jalutasin tänaval, nägin silti ja läksin sisse .
Mõnuuus .

Thumbs up Thumbs down