1

Teema: Müüdid kassidest.

Siin on mõned valearusaamad kassidest, mida kuuleb sageli ka kassiomanike suust. Leidsin selle artikli netis surfates. Mis teie neist arvate?

Müüt: Kassid maanduvad alati jalgadele ja nendega ei juhtu midagi.
Fakt: Kassid kukuvad instinktiivselt jalgadele ja võivad ellu jääda kõrgetest kohtadest alla kukkudes,
kuid võivad murda luid ja ka surma saada.

Müüt: Kassid peavad iga päev piima jooma.
Fakt: Kassidele meeldib piim, kuid kui neid korralikult toidetakse, nad ei vaja seda, liigne piim võib
põhjustada ka kõhulahtisust, parem on anda piima harva ja väikestes kogustes.

Müüt: Steriliseeritud kassid automaatselt võtavad kaalus juurde.
Fakt: Kassid võtavad kaalus juurde nagu inimesedki, liigsöömisest. Sageli steriliseeritakse kass
vanemas eas, kui kassi ainevahetus on aeglasem ning kaalu juurde võtmine on tingitud just sellest.

Müüt: Kassid ei nakatu marutaudi.
Fakt: Tegelikkuses nakatuvad küll, sellest hoidumiseks tuleb looma vaktsineerida.

Müüt: Toakassid ei saa haigusi.
Fakt: Ka toakassid on siiski vastuvõtlikud organismidele, mis levivad õhu kaudu või on majja toodud
omaniku riietega.

Müüt: Paelussid tulevad halvast toidust.
Fakt: Lemmikloomad võivad saada paelussi süües kärbseid, mis kannavad parasiite. Samuti nakatunud
hiirtelt ja teistelt liigikaaslastelt.

Müüt: Küüslaugu lisamine toidule vabastab kassi ussidest.
Fakt: Küüslauk võib mõnikord teha toidu maitsvamaks, kuid mõju ussidele puudub. Efektiivne meetod on
kasutada veterinaari poolt väljakirjutatud rohtusid.

Müüt: Rasedatel naistel ei tohi olla kasse.
Fakt: Mõned kassid võivad olla nakatunud toksoplasmoosi (tekitaja Toxoplasma gondii), mis võib levida
ka inimesele ja tekitada tõsiseid probleeme veel sündimata lapsele. Siiski probleemi saab kontrollida,
kui tulevane ema usaldab kassiliivakasti tühjendamise ja maja puhastamise kellegi teise hoolde.

Müüt: Kassi tasakaalutunnetus tuleb vurrudest.
Fakt: Kassid kasutavad vurre “kompajatena”, mitte tasakaaluorganitena.

Müüt: Haavu lakkudes loomad ravivad neid.
Fakt: Haava lakkumine võib hoopis pikendada selle paranemisprotsessi ja tekitada lisakahjustusi.
Täpsema info jaoks nende müütide kohta konsulteeri veterinaariga.

Müüt: Emastel kassidel peab olema vähemalt üks pesakond enne steriliseerimist
Fakt: Emast kassi võib steriliseerida enne esimest jooksuaega, see vähendab mitmete haiguste tekke riski.

Kas teate veel mõnda müüti, mida võiks siia lisada??

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Müüdid kassidest.

Väga õiged tähelepanekud :wink:
Mind ajab ainult närvi, et mõned inimesed on nendes "müütides" kinni ja ei võta kuulda, et tegelikult nii pole. Näiteks kasvõi see piima joomine. Püüa sa tavainimesele selgeks teha, et piim ei ole kassi igapäeva söök ning seda ei tohikski eriti anda, kuna sisaldab laktoosi. Meie kasvataja keelas igatahes lehmapiima andmise küll ära.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

no fakt on see, et paljudele kassidele siiski piim maitseb. samamoodi ka siilidele. samas on piim ikkagi vasikatele mõeldud, mitte teiste loomade põhitoiduks.
mulle maitseb ka igasugune jama, mis mulle hea pole, näiteks kartulikrõpsud ja kummikommid. kuna aga kasside eest otsustame meie, mida nad söövad, siis toitugu tervislikult!

jah juammala õiged tähelepanekud siin.. see ka loll jutt kui mõni räägib et ma pole oma nt. 10 aastast kassi kunagi vaktsineerind ega ussirohtu andnud või kõrvu puhastanud..  ja midagi pole viga..  kõik kassid elavad ju tänaval nii..  täielik jaburlus minumeelest..

ikka tuleks nagu kindluse mõttes ju vaktsineerida jne..
see  nagu inimestelgi..  et ah ma pole ntx.puukentsefaliidi vastu vaktsineerind kunagi ja näe pole saanud ka..:para:

Thumbs up Thumbs down

:para: ei ole offtopic  ju
müüt et nii räägitake ju et kass saab ise kõigega hakkama.. aga fakt et ikka ei saa kyll

Thumbs up Thumbs down

Mina teen alati pai kassile peast kuni sabani (siis ma saan selle lahtise karva ta kasuka pealt ära). Kui ma Rubyga õues käisin ja üks vanem proua nägi, et ma niimoodi tegin siis ta ütles:"oi oi oi oi...niimoodi te ärge küll tehke siis teie kass jääb kõhnaks". Heh! täiesti absurdne..mu kass pole kuskilt otsast kõhna, vastupidi ta istub mul dieedil, kuna kaalub 6 kg (1 aastane kiisu mul)

Piima joomise kohta räägivad kõik veterinaarid, et piim ei ole jook vaid söök. Ning enamus kassidel on laktoosi talumatus s.t et piima joomine võib neile gaase ja kõhuvalu tekitada ning kõhulahtisust loomulikult. Kuna neil ei ole ensüümi nimega laktaas ja piimasuhkrut hakkavad lõhustama mikroobid, mis tekitavad jääkaineid (sealt ka see kõhulahtisus) - inimestel on sama teema, nendel kes piima ei talu.

Toakassid võivad ka väga kergesti haigestuda. Toome ju jalanõudega tuppa igasuguseid mikroobe. Mu sõbra kass suri kopsupõletikku nõnad, kuna ta ei olnud vaktsineeritud:cry:

Müüt: Küüslaugu lisamine toidule vabastab kassi ussidest.
Täielik jama on see.... Küüslauk tekitab kassi veres hemolüüsi, s.t lagundab punaseid vereliblesid. Vastupidi küüslauk on vääääga vääääga halb kiisudele.

Müüt: Haavu lakkudes loomad ravivad neid.
See on nii ja naa.... ega kiisu keeles ei ole mingeid ravivaid aineid, kuid nad masseerivad seda haiget kohta, mis kiirendab verevarustust ja tihtipeale see aitab haava ära parandada... mina küll ei ole keelanud oma kiisul haava lakkuda...
Muidugi kui haav läheb mädanema siis see lakkumine ei aita... sinna haavale võib panna briljantrohelist (kui on pindmine haav). Kuid siiski tasuks konsulteerida veterinaariga...

Müün kassiteemalisi ehteid- http://www.pildialbum.org/user/bast

Algselt postitas: Bast
Mina teen alati pai kassile peast kuni sabani (siis ma saan selle lahtise karva ta kasuka pealt ära). Kui ma Rubyga õues käisin ja üks vanem proua nägi, et ma niimoodi tegin siis ta ütles:"oi oi oi oi...niimoodi te ärge küll tehke siis teie kass jääb kõhnaks".

Ma silitan ka oma poissi nii, ja ka just sellepärast et karvadest lahti saaks. Hmm...huvitav ütlus sellel vanatädil. Ei ole tõesti täheldanud, et kass kõhnemaks jääb aga eks ma siis proovin sellist paitamist vältida. Pärast ongi mul nii kõhna big_smile iccc....

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

:laugh:... jahh muidu muutub veel somaalia kassiks - tuled koju peale tööd ning vastu jookseb ainult luu ja nahk karvadega big_smile

Tema kassi vaadates, siis teadsin kohe, et tema ei tee kasssile niimoodi pai... ta oli nagu NII PAKS...eee 10 kg vähemalt. Mammi rääkis, et tema Miki sööb ainult kalapasteeti ja hapukoort. big_smile

Müün kassiteemalisi ehteid- http://www.pildialbum.org/user/bast