1

Teema: Mõned faktid kasside kohta

Kas teadsite, et

- Kass on võimeline hüppama kolm korda kõrgemale iseenese kolmekordsest pikkusest.
- Kass saab painutada keha esimest poolt 180 kraadi tagapoole suhtes.
- Kassi silm on võimeline vastu võtma umbes viis korda rohkem (nõrgemat) valgust kui inimese oma.
- Kass ei näe kõiki värvitoone (silma võrkkest reageerib sinisele ja rohelisele, mitte aga punasele värvusele).
- Kass veedab kuni 30% oma ärkveloleku ajast kas iseennast või mõnda oma suhtlusringkonna kassi sugedes.
- Kass veedab peaaegu 2/3 oma elust magades. Öeldakse, et kass magab kuni 18 tundi ööpäevast. Keskmine 13 tundi ööpäevas.

Mõelge millised suurepärased isendid meil kodus on, tõelised looduse meistriteosed smile

Tekst kokku pandud toetudes raamatule - Kassiomaniku käsiraamat smile

Veel:
- Kassi keskmine kehatemperatuur on 37,2-39,5 kraadi.
- Pulsisagedus minutis: 140 (lööki).
- Kassi keskmine eluiga on 10-12 aastat. Pikim eluiga 20 aastat.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mõned faktid kasside kohta

Ja mida nad siis punase asemel näevad, halli? Ma ei tea, ku kass näeb küll punaseid mänguasju ja reageerib neile ka. Kuidas seda üldse testida saab? Tegelikult isegi see on imelik, et koerad ja kassid ei pidavat keelest aru saama, et ainult hääletoon või teatud sõnad. Samas on ju nii hästi aru saada, et nad kuulavad, mis sa räägid, eriti veel koerad.

Dogs have owners, cats have staff.

eks nad näevad ikka seda punast asja, aga v-o näebki seda hallina. st on ju ka värvipimedaid inimesi olemas ja katseid tehakse ehk sarnaselt inimestega. mine tea.
Muhvi ainus päris kassi mänguasi on see, millel on suled otsas ja need suled on just punased. mängib nende sulgedega rõõmuga:)
ja täna ta reageeris esimest korda oma nimele:hyp:
magamise kohapealt olen täitsa nõus, Muhv ainult magakski vist:)

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Olen neid enne lugenud wink
Aga tõesti, kassid on ainulaadsed!

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

tõesti huvitav, polegi ennem selle peale mõelnud- et mis värvi nemad näevad meie punast diivanit- halli? nii igav:D vaesekesed...

meie kiisul kriimud silmad...

kassid tõesti ei näe punast värvi ja värvile kui sellisele ei reageerigi. aga kui näiteks punane asi on heledamal vaibal, siis kass näeb, et punane on tumedam kui vaip - näeb, et on teistsugune värv seega. ja üldse on kassidel suhteliselt ükskõik, mis värvi asjad on (isegi need värvid, mida nad eristavad); nad reageerivad pigem liikumisele kui eseme värvile.
veel olen sellist asja kuulnud, et kassid näevad asju nii, et keskelt on selge, aga ääred täitsa udused.
aga ma ei tea, kuidas neid asju testitakse. isegi igasuguste sitikate ja kiilide nägemist testitakse ka ju, need ju hoopis kaugemal meist kui kassid smile

Ma olen kuskilt lugenud, et kassid näevad punast rohelisena ja rohelist värvi punasena...

nii kummaline, kas pole?

Inimestega võib ka nii olla, kuid see on juba kliiniline seisund...

Müün kassiteemalisi ehteid- http://www.pildialbum.org/user/bast

Ma leidsin ka netist huvitavaid fakte kasside kohta:

-Esimene kasslaste fossiil on leitud 40 miljonit aastat tagasi.

-Egiptlased kodustasid esimese kassi 4000 aastat tagasi. Ning nad ehitasid kassidele templeid ja jumaldasid neid.

-Egiptlased kehtestasid surmanuhtuluse kassi tapmise eest, isegi kui see juhtus kogemata. Perekond, kes leinasid kassi pidid seaduste järgi alles hoidma kassi kulmud, mis tuletab meelde perekonnale kaotuse valu. Surnud kassid tihti palsameeriti ja mumifitseeriti, mumifitseeriti isegi hiired, et nad saaksid lõbustada kasse hauataguses elus. wink

-Keskaeg oli kasside jaoks väga traagiline. Nad oli paganluse sümboliks, saatana käsilased ning nõiad. Kassid peaaegu löödi välja 15ndast sajandist.

-Kasside hävitamine kahekordistas rottide populatsiooni, mille tõttu hävitas must katk 25 miljonit eurooplast.

-17 sajandil kasvas jälle austus kasside vastu, kuna leiti seos katku ja kasside tapmise vahel.

-Esimene kassinäitlus toimus Londonis 1871 aastal.

Need faktid on võetud raamatust "The cat´s meow" Armand Eisen

Mis on ühist Napoleonil, Julius Caesaril, Henry II, Charles XI ?
Ailurofoobia - kassi kartus. Nad olid küll julged suursugused mehed, kuid kassi nähes nad peaaegu minestasid :laugh:

Viimane on eriti hea :laugh:
Aga au ja kiitus vanaaja egiptlastele :py:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Mina lugesin kunagi kuskilt et kass näeb punase asemel rohelist ja rohelise asemel punast värvi. Ja minu kiisu näeb kaugelt juba kui mul taskust vüi kuskilt ta punased traksid väja ripuvad. Selle kassi kulmude lõikamise põhjuseks lugesin mina kuskilt,et see pidi näitama austust kassi vastu kui peale surma kulmud ära lõigata.
Basti leitud fakt et "-Egiptlased kehtestasid surmanuhtuluse kassi tapmise eest, isegi kui see juhtus kogemata. " võiks siiani kehtida.

Thumbs up Thumbs down