1

Teema: steriliseerimisest/kastreerimisest - kui vanalt?

Kas on mingit vanust millest vanemat kassi steriliseerida ei tohi/saa?(märts ju tulekul:P) Kuidas nende isaste kassidega siis ikkagi on märtsis?Tõesti nii hullud kui räägitakse?

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: steriliseerimisest/kastreerimisest - kui vanalt?

Pisut lollina tunnen end praegu aga mis nende isaste kassidega siis märtsis juhtub, mida muul ajal mitte? Mu meelest neil aastaotsa nn jooksukas ja noh et siis kui emastel on jooksuaeg, et siis lähevad pöördesse ja tulevad akna alla kräunuma ja märgistama :S
Aga selle vanuse koha pealt.. Ma isegi mõtlen selle peale, kuna mul ka emane kiisu ja varajases keskeas (8,5aastane) ja kuuldavasti see tablettide andmine võib mädast emakapõletikku ja muid jamasid põhjustada.. Neti otsingust leidsin midagi ebamäärast:

Loomaarstid soovitavad emast kassi opereerida enne esimest jooksuaega, seega umbes viie–kuue kuu vanuses. Jooksuajal on looma opereerimine raskem, sest verekaotus on suurem.
Kuna emase kassi steriliseerimine on veidi keerulisem (nõuab kõhuõõne avamist), on ka operatsioon kallim – makstes olenevalt kliinikust 450–550 krooni. Isaste kasside steriliseerimine maksab ligikaudu 275 krooni. Pidev tablettide andmine kokkuvõttes tublisti kulukam. Ühes pakis (hind 50–60 krooni) on 20 tabletti ja sellest jätkub vaid paariks kuuks. Süstimine maksab 45–80 krooni ja selle mõju kestab mõned kuud.
Uuringud näitavad, et just keemiline vahelesegamine pole tervisele sugugi ohutu. Tablettidega ravitud kassidel on loomaarstid täheldanud maksakahjustusi, emasloomadel suureneb oht haigestuda piimanäärme- ning munasarjakasvajatesse. Steriliseerimisel sellised kõrvalmõjud reeglina puuduvad.

Votsiis.. Eks mul endal väikesed eelarvamused-hirmud steriliseerimise suhtes on, kuna kiisu põdes just hiljuti haigust, millest põhimõtteliselt ta rohtudega surmasuust päästetud saime.. Elasin seda ise väga raskelt läbi ja kui midagi peaks kiisuga opi ajal juhtuma, siis ei elaks seda vist üle. Muidu olen põhimõtteliselt steriliseerimise poolt. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

steriliseerida võib igas vanuses. aga kuna kasutatakse narkoosi siis tuleks arvestada, et väga auväärsesse ikka jõudnud loomadel on narkoosi tegemine ohtlik, kuna organism on juba vana.

Ma arvan, et kõige adekvaatsema vastuse võib praegu anda loomaarst. Endal mul on selline kogemus, et vanemate juures elav emane kass oli 5 aastane, kui operatsioonile läks. Tal oli küll lugu selline, et olime kogu aeg talle tablette andnud, ent üks kord läks meelest ära ja kohe tulid ka pojad. Üks õigemini.  Ei tea, kas ta ei osanud ise korralikult pojat ilmale tuua või milles see viga oli (võib-olla ka tablettides oli asi), aga igatahes jäi Elfi emakapõletikku, mistõttu poeg ei saanud emalt piima ja suri 2päevasena või umbes nii. Ja kassile tehti operatsioon, sest tal oli tugev põletik.
Oma kassile tehti alles nüüd, 10 päeva tagasi op, aga tema on 7kuune emane.
Ma ei usu, et neil mingit vanusepiirangut on, aga kõikse õigema info saad siiski loomaarstilt.

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

ma tõesti väga-väga tahaks teada, et kuidas ja millal ma võin oma kassid steriliseerimisele viia, kui neil tõenäoliselt on praegu käes esimene jooksuaeg?

Thumbs up Thumbs down

Lugesin kuskilt et mida varem kass steriliseerida, seda parem. Emaste kohta oli kirjutatud et steriliseeritakse juba 4-5 kuu vanuseid kasse.
Mina arvan et sa võiksid nendega peale esimest jooksuaega minna aga soovitan sul kindlasti loomaarsti arvamust küsida sest sageli on nad steriliseerimise koha pealt väga erinevatel seisukohtadel. Mõni teeb 5.kuustele mõni 8.kuustele jne.

Thumbs up Thumbs down

aga kuidas ma aru saan, et see läbi on? jooksuaeg siis.

Thumbs up Thumbs down

selles mõttes, et nad praegu ei karju mingi metsikult, vahepeal ainult ronivad kuhugi nurka laulma, enam-vähem uluvad nagu koerad tongue ja siis, kui pai teeme, siis ajavad tagumiku niimoodi ühemõtteliselt üles :S
ja närvilised on jubedalt. see vist ikka peaks olema jooksukas ju?

Thumbs up Thumbs down

Kindel. Meie oma ka ajab muudkui tagumikku üles. Pai ei saa teha, sest siis hakkab kohe ringi vänderdama ja kurisema. Viskab selili või on kõhuli, tagumik püsti. Täielik seksikiisu. :puna: huvitav on see, et eelmine kord Tondul oli jooksuaeg ikka mingi nädal või rohkemgi, seekord oli 4 päeva. Meie juba valmistasime end närvesöövateks päevadeks ette ja üllatusega avastasime, et juba läbi. Et lühidalt, kuid tihedalt?

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

a kuidas saab siis aru, et see läbi on?

Thumbs up Thumbs down

no kass lõpetab liigse kräunumise, kui paitad, siis ei tõsta tagumikku, ja ka välja ei taha nii tihti.

Thumbs up Thumbs down

No jooksuajal me kassi ikka välja ei lase.. :para:
PS. Osadel tubastel kassidel pole sellist väljaminemise tungi jooksuajal täheldanud. Ilmselt ei oskagi nad välja tahta kui ei tea mis seal ees ootamas..

Thumbs up Thumbs down

ma ka jah selle järgi nüüd ei saa vaadata, et kas ta tahab välja või mitte, nad pole kunagi väljas käinudki. või noh, kui nad koju tõime ja teine kord, kui arstile viisime.

Thumbs up Thumbs down

huuh... homme võtame siis oma preilidega selle raske teekonna ette ja laseme nad ära steriliseerida. närv on päris suur, kui aus olla.
muidugi ma tean, et mis seal ikka nii väga juhtuda saab, aga veidike kõhe on ikkagi.

Thumbs up Thumbs down

hoian pöialt!:py:

meie kiisul kriimud silmad...

Mina samuti :py:  .Räägi siis pärast, kuidas kiisudel läks ja kuidas nad ennast tunnevad wink

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Aga kui on 2 kassi kodus, emane ja isane, siis tuleks vist emane enne ära steriliseerida ja kaua see haav paraneb ja kaua tuleb kasse eraldi hoida ?

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

Olen kuskilt külnud, et enne steriliseerimist peavad kassil olema vähemalt ühed ojad. Ons see tõsi?

Thumbs up Thumbs down

meil kassil hakkas uuesti jooksukas... ei jõudnudki meie enne jooksukat ära teha op-i... peab natuke tablette andma :support:

Thumbs up Thumbs down

To Fiodor: see ei ole tõsi wink

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Ei ole tõesti tõsi:wink:
Selline arvamus on stagnaajast pärit.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Pean kah kassipoja ära steriliseerima, aga ma kardan, et tal on peale seda valus või ma ei tea!:murelik:
  Aga tuleb ära teha juu..:roll:

Thumbs up Thumbs down

Ei ole tal midagi valus, operatsioon tehakse ju narkossiga ja päras ei ole ka häda midagi.
Igaljuhul on see parem variant kui see, et ta poegima hakkab, Eestis on kogu see süsteem nii vale ja kassipoegadest on lausa uputus.

VIC- Very Important Cats

Mul selline küsimus et mu kass sai Paar päeva tagasi kuue kuuseks,ta on tubane kiisu ja õues pole käinud.Loen siit et jooksuaeg hakkab neil juba viiekuuselt,aga ma pole oma kassi juures eriti midagi imelikku märganud.Ainuke imelik asi mis ta teeb juba nädal aega on see et istub köögis aknapeal ja teeb orava häält.Kas see on mingi jooksukamärk vm?Või ei ole tubastel kassidel see asi nii hull kuna ta ei tea mida väljast tahta???

Thumbs up Thumbs down

Mina arvan seda ikka, et kassidel on esimene jooksuaeg erineval ajal.
Osadel varem, teistel hiljem, mõnel keerulisemalt, teisel aga lihtsamalt.
Orava hääle tegemine võib tõepoolest jooksuaja märk olla (siis nad käituvad kummaliselt), aga tõsi on ka see, et kui ta on Sul täiesti tubane, siis ega ta tõesti ei tea, mida õuelt oodata.

VIC- Very Important Cats