Teema: Inimese ja kassisõbra dilemma

Niisiis, lugu algas sellest, kui eelmisel suvel vastasmaja keldrite uksed-aknad kinni löödi ja paarinädalased kassipojad sisse jäid. Korraldasin skandaali ja pärast mitmepäevast püüdmist õnnestus pojad kätte saada ja kuna olen ise korteriühistu pealik, lubasin kogu pesakonna paigutada oma maja keldris asuvasse soojasõlme. Mõtlesin, et ootan kuni pisikesed niipalju suureks saavad, et võiks opile saata ja las nad siis elavad oma elukest kauaks antud. Toitsin neid ja kasisin liivakasti igal hommikul ja õhtul. Kahjuks otsustas keegi "hea inimene", et kassid peavad ikka õues ka käima ja lõhkus keldriakna ära, mispeale kolis keldrisse elama terve hulkuvate kasside armaada. Talvel ei tahtnud akent kinni ka panna - kuhu nad ikka selle 30-kraadise külmaga lähevad. Kantseldan neid, sest kui nad juba olemas on, siis olgu vähemalt toidetud ja terved. Neljale olen kodud leidnud. Püüda saaksin ma neid ainult õhtuti, aga ma ei saa ju jätta looma terveks ööks tavalisse väikesesse transpordikasti hommikut ootama, et siis opile sõita. Loomaarstiga sain küll kokkuleppele, et ta võtab mu hulkurid vastu ka siis, kui eelnevalt aega pole kinni pandud. Loomulikult on kogu see kassindus väga kallis lõbu, aga nüüd on häda selles, et seltskond on hakanud ju ohtralt paljunema ja aina kallimaks läheb:roll:. Kaks emast on juba poeginud ja vähemalt kahel seisab see kohe ees. Tuleb küll tunnistada, et kumbagi poegadest ei jäänud ükski ellu, sest kõutsid murdsid kõik maha. Ma parem ei ütle, mis tunne on leida vastsündinud äranäritud peaga kassipoega:para: Koju ma ühtegi võtta ei saa, sest sellest vastasmaja keldrist sain lisaks oma kahele kassile tiine emase, kelle neljast pojast kolm ka mulle alles jäid. Nii et hetkel on mul kodus kuus kassi. Kevadel pean keldri tühjaks tegema ja rendile andma. Mida teha? Kuidas olukorda lahendada nii, et see kõige vähem ohvreid nõuaks? Ma ei saa arvestada ainult oma kassisõbralikkusega, pean mõtlema ka oma majaelanike huvidele. Loomapüüdjat pole siiani tahtnud kutsuda, varjupaigas ei peaks nad kuigi kaua vastu. Praegu on nad hästi toidetud, karv läigib, mõned käivad lausa süles, suurem osa laseb vähemalt pai teha. Kuidas ma saadan nad tapalavale, kui ma ise olen õpetanud, et ma ei tee neile liiga ja annan süüa?  Vabandust, et jutt hirmus pikk sai, aga äkki oskab keegi midagi soovitada või on kellelgi ideid, kuidas neid loomi aidata saaks?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Inimese ja kassisõbra dilemma

Võibolla saab siin aidata MTÜ Kassiabi, st saab kiisud hoiukodudesse anda, kuniks nad päris kodu endale saavad. Üks kontaktisik on näiteks  Reet, kelle meiliaadress on ronjamj@hot.ee.

Edu!

meie kiisul kriimud silmad...

Aitäh vihje eest, võtan nendega ühendust. Ehk saavad nemad tõepoolest vähemalt mõnedki päästa. Endal hakkab see asi ikka kangesti üle pea kasvama:(

Thumbs up Thumbs down

nende kiisud on nt hetkel www.koertevarjupaik.ee kodukal üleval aga varsti saavad nad endale päris oma koduka, hetkel kasutavad siis varjupaiga oma...

Võtsime endale ka nii kuu tagasi sealt omale lemmiku Silver, seega võin öelda ainult kiidusõnu!

Nad ravivad kiisud ennem uude koju andmist terveks, lisaks steriliseeritakse/kastreeritakse nad ära ka kui on piisavalt vanad- seega uutel kiisuomanikel pole vaja karta, et kiisud on haiged vms nagu tavaliselt varjupaiga kiisud kahjuks on:(

Jõudu ja jaksu!

Reet on äärmiselt tore. Koos temaga päästsime Keilas ühe kassi(mu ema maja juurest) ja leidis ka üsna pea omale uue kodu. Oli hästi ilus sinakas kassipoiss:)

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

kiisumemm...hästi tubli oled! Loodan, et koos kassiabiga saate kiisudele uued kodud! :py:

Thumbs up Thumbs down

Tundub, et see Kassiabi on üsna tõhus ettevõtmine. Mul on eelmine kogemus (sellest kasside keldrist päästmise ajast) Loomakaitseseltsiga ja see jättis küll mõru maigu suhu. Kolm korda helistasin ja lubasid tulla, aga ei ilmunudki välja, ainult küsisid, kas need kassid võivad meie keldrisse jääda. Lubasin, et võivad, kuniks neile muu variant leitakse, aga pole nad minult rohkem küsinud, kas või kuidas need kiisud (või mina) elavad. Aga Kassiabi helistas ise ja alustame homme päästeaktsiooni:) Pean õppima fotograafiaga tegelema:)) Igatahes midagi vähemalt toimub, aitäh kaasaelajatele ja vihjajatele!

Thumbs up Thumbs down

Tore et abi saite! smile Olen Kassiabi kaudu kasse hoiukodusse võtnud ning sealsed inimesed on tõesti väga toredad ja abivalmid. Ka Loomakaitseseltsi inimeste kohta oskan ainult head öelda. Seal aktiivseid liikmeid küll kahjuks vähevõitu, seetõttu ei jõuagi nad kõigega tegelda.
Igastahes kõike paremat teile ja jään huviga uudiseid ootama! wink

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Tõesti tore, et asjad liiguvad:py: Seniks aga jõudu ja jaksu!

Nonii, tegin pildid niipaljudest kui sain ja kirjutasin jutud ka ja saatsin kassiabi inimestele, et ehk saaksime mõnedki kuhugi hoiukodudesse. Emastega on väga kiire, kuna pärast poegade hukkasaamist asuvad nad ju kohe jälle ruttu asja kallale. Täna sündisid veel ühed pojad ja nendel vedas rohkem, sest kõige kurjem isane on praegu paremates pulmades ilmselt. Aga mis edasi saab, on ikka teadmata. Üks sabatu emane, kellel pojad sisse ära surid, sai lõigatud ja toibub nüüd minu köögis. Nii et praeguseks on mul toas seitse kassi. Jube mõelda, et kõik nad peavad ju kuskil opist paranema ja kuhu mul neid ikka mujale panna on, kui enda juurde:roll: Ega kassiabilgi neid hoiukodusid jalaga segada ole. Ilmselt omandan ma varsti lõplikult kassikeele ja siis olen nagu Doktor Aibolit:P Ühe oma tubase kassi moosisin poolsunniviisiliselt emale kaela, loodetavasti saan nädalavahetusel ära viia, siis on sellevõrra koht vaba jälle. Hoidke meile siis pöialt!

Thumbs up Thumbs down

:py::py::py::py: miljon korda :s6ps:

Laupäeval sain suure näitusepuuri, kus opitud kasse toibutada saab. Minu omad on küll väheke ärevil, aga isegi üllatavalt hästi suhtuvad nendesse "külalistesse". Tõin kohe laupäeval järjekordse noore emase tuppa, see on küll lausa sülekiisu ja vaatamata sellele, et elanud kogu elu õues, on täiesti piinlikult puhas, isegi varbavahed pole porised. Täna käis tema ka opil ära. Talle tahaks kindlasti head kodu leida, ta on hästi hellake ja sõbralik. Kahju on ju, kui pean ta nädala pärast jälle õue viskama... Panen ta pildi siia (kui oskan), äkki teab siinsetest foorumlastest keegi mõnd inimest, kes kassipojaga ei viitsi jahmerdada, aga on sellist aastast siidikiisut valmis aitama:wink:

Thumbs up Thumbs down

Tublit tööd teed ikka.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ei tulnud välja see pildi panemine. Ma pole suurem asi arvutikasutaja kah. Aga aadress peaks olema http://www.album.ee/?o=316960997

Thumbs up Thumbs down

Eile lasin siis sabatu kassi ja Frankie kokku, nad on ikkagi ema ja tütar ja üksi on ju igav kah kumbalgi. Sabatul tekkisid kohe ematunded ja käis pesi lapsel näo puhtaks:syda: Frankie ronis voodi alla ja laulis kõva häälega. Peidust välja ei taha veel eriti tulla, aga öösel lasin kõik kassid kokku ja ei tekkinudki mingit jama. Sabatu on endine kodukiisu, kes kaks aastat tagasi pärast perenaise surma õue visati. Olevat pool aastat käinud ukse taga nutmas ja sisse tahtmas. Nüüd on ülimalt tänulik, et jälle tuppa sai ja pole ta kuri ühtigi, keerab kõhu kenasti taeva poole ja laseb õhtuti oma haavale kompressi teha. Isegi teisi kasse ei ründa. Frankie piinas öö läbi piiksuvat hiirt (ja mind muidugi ka), aga see on tore, et õuekiisugi mängida oskab:pai: Kui ainult leiaks neile kodud, sest õues on veel kaks sama pesakonna tüdrukut (juba oma äsjasündinud tittedega) ja üks poiss ka, kõik sõbralikud ja toredad:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Minu endised "elukaaslased" Aadu ja Beedu said varjupaiga lehe kaudu endale koos uue kodu:s6ps: Ei läinud nädalatki! Uus pere paistab väga tore olema, kuigi poisid on ujedad ja ei taha end veel hästi näidatagi. Ja kuna nende ema Tiineliine sai pärast närvekõditavat tagaajamist ja veenmist ja pisikest kaklust lõpuks transpordikasti paigutatud, sain tema ka ema juurde ära viia. Nii et korraga kolm vaba kohta:wink: Aga loomulikult kolis kohe sisse väike väga vene sinise sarnane kassiplika. Oli juba kolm päeva õues veetnud, kui otsustas lõpuks sülle tulla ja otse põue ronida. Seega on mul endiselt kuus kassi:puna: Panen mõned pildid aadressile www.album.ee/kiisumemm. Aidake Frankiele kodu leida, ta on juba täiesti kodukass ja tõesti väga tore. Tal on vend Aabram ka, aga temaga pole mul veel aega olnud tegeleda, emastega on kiirem. Lihtsalt ei tahaks sõbralikku looma üksi õue peale hulkuma jätta:pai:

Thumbs up Thumbs down

Tervitus kiisumemmele. Kassiabi inimesed püüavad aidata nii palju kui võiamlik. Vesihalli kassipoja kohta pole pilte saanud. Mul oleks ühele sellisele vist isegi huviline olemas. Kui oleks vaid pilt. Kas kiisuke on ka sõbralikumat sorti või arake. Kui pildid meie lehele üles panna, siis on hea võimalus kassikesele kodu leida. Saame alati kaasa aidata ja kiisusid soovitada. Edu sulle.

Thumbs up Thumbs down

See vene sinine on sihuke tumedam hall ja ma pole teda praegu kellelegi tahtnud pakkuda, sest äkki keegi otsib teda. Igal juhul on ta täielik kodukass, ülisõbralik, puhas, kaval (teab, et uks läheb lahti, kui korduvalt linki vajutada:)) ja minu kassikarja peale ei teinud teist nägugi. Mõtlesin temaga enne arstil käia, äkki on tal näiteks kiip. Ja pildid panin aadressile www.album.ee/kiisumemm. Otsustasin ta ristida Sissyks ja talle see nimi täitsa meeldib. Aga kui keegi teda ei otsi, siis peab ta nagunii ära andma kahjuks...

Thumbs up Thumbs down

Selle kassikese mu huvilised vist küll tõesti võtaksid. Andke siis teada, millal pakkuda võiks.

Thumbs up Thumbs down

aga kas selle vahepealse paljunemise vältimiseks jooksuka tablettide andmine on mõeldamatu?
ma muidugi nii suure hulga kassidega ei kujuta ette, a peaks ju olema võimalik teoreetiliselt.

Thumbs up Thumbs down

Nii, käisime Sissyga arstil ära ja selgus see, et on küll vene sinise sarnane, aga mitte päris. Vanust umbes 6 kuud, sest hambad peaks kõik olema vahetunud. Ja kahjuks tõenäoliselt ka juba tiine. Seega homme läheme opile:( Iseenesest võiks siis paari päeva pärast, kui ta on kenasti kosunud, ta ka uutele omanikele üle anda. Minu juures hakkabki juba jälle liiga tihedaks minema, eile öösel tõin ühe emase koos 4 pojaga keldrist ära, sest "sünnitusmajja" oli kohta vaja:wink: Aga toakiisudel hakkab sellest pidevast voorimisest ilmselt stress ja sellega seoses ka kõõm tekkima:( Seega, mida varem terved ja ilusad loomad edasi liiguvad, seda parem nende välimusele ja tervisele ka.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: anna
aga kas selle vahepealse paljunemise vältimiseks jooksuka tablettide andmine on mõeldamatu?
ma muidugi nii suure hulga kassidega ei kujuta ette, a peaks ju olema võimalik teoreetiliselt.

Asi selles, et nende tiinusevastaste tablettidega peab olema väga täpne ja kuidas selliste vabalt ringijooksvate kasside puhul kindlaks teha, et konkreetne isend, kellele see tablett mõeldud on, ka selle ära sööb? Teadupärast käib loomade hulgas toitumine hierarhilisel alusel, s.t. kõigepealt söövad kõige tähtsamad ja tugevamad ehk isased, siis täiskasvanud emased ja pojad. Ma ei saa ju mitmete tundide kaupa tegeleda iga looma söötmisega eraldi, pealegi, ka siis tuleks oma söögi juba kätte saanud isend ikka uurima, ega äkki järgmises portsus midagi paremat pole. Ma muidugi ei tea, kuidas mõjuks isastele nende tablettide söömine suuremates kogustes, äkki toimib nagu soovahetusoperatsioon ja kaotavad emaste vastu huvi:P

Thumbs up Thumbs down

mina oma kassidele ei andnudki toiduga seda, võtsin kassi sülle, panin tableti kurku, vajutasin suu õrnalt kinni ja masseerisin sõrmega natuke kurgualust. kõik.

aga jah, ma tõesti ei kujuta ette, kuidas see paljude kassidega korraga toimiks.

Thumbs up Thumbs down

Nojah, aga kahjuks keldrikassid väga lahkesti sülle ei kipu. Nii et seda meetodit hästi kasutada ei saa. Aga oma toaloomad steriliseerisin ära, sest tegemist pole tõukassidega ja neid niisama triibikuid on terve ilm täis, kuigi nad on sama toredad ja mulle isiklikult meeldivadki kõige rohkem. Aga ma parem aitan võimalikult paljusid tänavatelt ära, kui et neid juurde toodan.

Thumbs up Thumbs down

nojah, siis vist pole tabletindusest tõesti suuremat abi sad

aga hoian igal juhul pöialt ja loodan, et teil seal asjad ikka hästi laabuvad smile

Thumbs up Thumbs down