1

Teema: Marta lugu!

Lühiülevaade, Martast, kes on Scottish fold, armas kiisuemme!

Paaritamine - oli üks tõsiselt raske katsumus nii meie kui Mart jaoks. Tundus, et Martal oli jooksuaeg, sest ta pissis esikusse nurka. Klubist arvati, et nii see võib olla ja toodigi meile suur isane Mihkel! Mihkel oli natuke nagu armeenia mees:py: (vabandust) selline otsekohene ja tahtis asjaga kohe ühele poole saada. See aga ehmatas meie kiisupreili nii ära, et ta istus 2päeva riiulis, ega tahtnud midagi. Niisiis tagastasime kurbusega Mihkli, kes oli kogu meie ühe toa suutnud täis pissida, kaasaarvatud kõige kõrgemad riiulid ja mega ülikonnad. Marta  aga päev hiljem võttis mõistuse pähe, või hakkas tal tõeine süda tuksuma Mihkli järgi, krjaunus ja nühkis ka kõige krobelisemad pinnad siledaks!! Nii et otsustasin uuesti Mihkli kutsuda. Palusin meest, et ta Mihkli klubist tooks, AINULT üle minu laiba!!!! oli reaksioon. Noh mu naiselikkus sai ikkagi võitu ja ta tõigi Mihkli. Ei saa jätta ütlemata, et väljas oli -30külma ja auto läks teepeal katki,  ja et nad külmusid vahepeal, kuni mina neile appi jõudsin ja mu mees oli ÕNNELIK! :vs:
Kui siiski oju jõudsime, oli Marta ootel ja ei Mihkli puuri ees, et viimasel tarvitses 1,5 sammu teha ja asi ära teha. Nii nad ikkagi veetsid terve öö meeldivalt WC seekord, ja kindlalt asja ajades. Alati, kui meil oli sinna asja, ei lasknud nad meist ennast segada, sest Mis kinni ei jää saab kinni löödud!
Kui kegadi peaks huvitama võiksin nüüd juba rääkida röntkeni tegemisest ja ultrahelist tiinuse ajal ja ka sünnitusest.
Olin ikka tubli küll, mitte ainult Marta.
hetkel on ta juba 1 päev emme olnud ja see tuleb al päris hästi välja. Sünnitamine oli küll mitte temale mõeldud tegevus, aga kõik pojad on elus ja terved, kokku
4:syda::syda::syda::syda:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Marta lugu!

Väga ilus, hea ja naljakas jutt big_smile
Mina ootan Marta loo järge suure huviga, sest eks Kissal seisab ka kunagi selline asi ees cool
Ootan suure huviga :hyp:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Nii siis Näriline, kirjutan sulle kuidas Marta tiine oli! Lahe, et kedagigi huvitab!!!:roll:
tegelikult selle osas midagi eriti hullu ei juhtunudki. Alguses mõtlesime küll, et äkki ikka ei ole tiine, sest midagi tema harjumustes küll ei muutunud. (ei söönud rohkem ega maganud rohkem) No aga mis Mihkel teinud, see tehtud! Aegapisi võttis Marta ikka juurde ja juurde ja juurde, lõpuks ei suutnud eriti liikudagi. Lemmik poos ol kõhuli ja tagumised jalad sirgu taga.
53 päeval läksime arsti juurde, et ultraheliga uurida, kas kõik on OK ja mitu poega on. Tahtsin ju teada kui mitu nabaniiti valmis lõigata ja mitu rahustit kõrvale kapile asetada. Lahe oli see, et mees ütles tööl teistele, et lähme röntgenisse. Kõik sealsed inimesed olid juba õnnitlevate nägudega vastsele isale lapsenimesid pakkuma hakanud. Kui aga kuulsid, et tegemist on meie Martaga, siis pidasid meid haigeteks rahahulludeks. Ega saa neid hukka mõista, ma ise oleks ka nii arvanud, kui poleks eelnevalt jubedaid jutte kuulnud kuidas eriti pärslased ja Scottish foldid poegivad. No ja muidu poleks vist üldse huvitanud palju poegi tuleb. (ausalt)
Arsti juures aeti Martal kõik karvad kõhupealt maha. Loogiline, aga sellel hetkel oli see ootamatu! Ega seda ultraheli teisiti ju saagi teha. Samas praegu on poegadel palju kergem, ma ei kujutagi ette kuidas sellistest pikkadest karvadest neid nisasid leida! Ultraeli näitas, et kõik südamed tuksuvad ja pojad liiguvad. Nii lahe, mees sattus hämmingusse, (soovitus, võtke ka mees kaasa, kui lähete) nii armas hoolitsev mehelik mees on kohe on olemas teil siis!!!!!:syda:
Kuna nad ujusid ikka ringi, tehti röntgen, aga sealt luges arst välja 3 poega ja mina 4. (Olen kunagi hambaravis röngeneid teinud) Mul oli õigus!!! La lalla laa laaa!!!!
big_smile
Soovitan tiinele kassile juniori toitu anda ja enne sünnitus panna ta ühte tuppa, sinna telekakasti pesa teha. (Isegi kui ta esimest sinna ei poegi, tulevad teised kõik sinna!!! )Sest ta võib paanikas igale poole joosta, kui poegima hakkab. Ta ei saa kohe millestki aru, ainut valus on ja ehmunult karjub. Samas tahaks joosta WCsse või kuhu iganes. Meil jooksis riietekappi ja jäi kõhuga uksevahele kinni! Püüdsin ta rahustada ja pikali hoida, sest pool  pega oli juba otsapidi väljas::::
edasi kuuled, kui olen söögi valmis teinud ja võib oll und ka näinud!!!
Siis sünnitusest! :puna:

Thumbs up Thumbs down

Jällegi väga vaimukas ja tore jutt big_smile
Ma muidu mõtlesin ka telekakastist pesa teha. Kassidele need pappkastid meeldivad ja pärast võib kerge südamega kasti ära visata smile. Aga muidu, kas Marta lubas ennast puutuda ja kasti juurde toimetada, kui ta sünnitama hakkas?
Ja palju see ultraheli umbes maksis :puna: ?

väga lahe jutt, sa võiksid raamatuid hakata kirjutama:P
aga ma kujutan ette, et siis -sellel päris ajal, kui see  juhtus, polnud kõik nii lihtne...pärast kui kõik on hästi lõppenud, on vahepealsed mured ununenud - lõpp hea kõik hea... igatahes väga tublid olete:syda:

ootan huviga järgmist osa:s6ps:

meie kiisul kriimud silmad...

Vau, mul juba 2 lugejat!:kal:

Vastused:
Aga muidu, kas Marta lubas ennast puutuda ja kasti juurde toimetada, kui ta sünnitama hakkas?
Oh ei!! Suhteliselt jõuga võtsin ta kinni ja algul hoidsin paigal. 5sekundit ja ta ei tahtnud kuhugi enam minna. Tegin pai ja ütlesin MUSI MUSI, see on ta emmik tegevus, kui tal hea tuju on! Tuleb voodisse ja teeb musi, ma ei tea, kuidas ta seda õppis. Äkki nägi meid pealt!:?

Ja palju see ultraheli umbes maksis?
Käisime Valdeku kliinikus ja arve läks kusagil 530.-
Seal oli visiiditasu, ultraheli, röntgen, 3 kiisutoitu ka! Arvan, et umbes 150.- oli!

Noh ja nüüd kõige kiftim osa: Sünnitus!
Räägin jummala ausalt--ausalt
Mees tuli hommikul 8.30 koju, täis nagu tarakan. Mina olin tuliviha täis, oleks tainarull olnud käepärast oleksin vist kasutanud. Kuna tegelikult on meil oli viimast päeva vannitoa ja sauna remont (muide teadmiseks, sellega kaasneb jube metsik tolm, ärge tehke remonti!) ja me olime sunnitud magama kõik ühes toas, ei saanud teda kuhugi esikusse ka magama ajada, lämbub veel ära! Seega tuli minu kõrvale, aga mina ei tahtnud sellest kohe purju jääda- pidin siis oludesunnil nii vara üles tõusma! Siis hakkas see kõik pihta! Tal vist hakkasid valud, sest ta nii imelikut kõvasti hakkas nurruma ja tahtis, et ma teda paitaksin ja siis läks eemale ja tuli jälle tagasi, jube närviline paistis. kui ma ise Wcsse läksin tuli ta ukse taha ja karjus. Sain aru, et kõik pole korras. (ma ei oska seda kohta nimetada, ütleme pepu) Pepust tuli sellist kleepuvat kollakat lima ja mõni aeg hiljem oli näha, et läbipaistev nahast mull hakkab tulema. Siis muutus ta eriti hulluks, karjus ja jooksis tõesti kappi ja jäi kinni. Seepeale ajasin oma uinuva kaunitari üles. Saigi suht kiiresti kaineks, nagu oleks paar heledat laksu käinud. (ah ja ta ei kannata verd, ega midagi sellist, nagu enamus eestimehi ju) Tõmbasin Marta külili, kuna pool poega oli juba väljas, võtsin sellest vaikselt kinni ja tõmbasin siis kui ta pressis. Tuligi kahe pressiga: poeg ja siis umbes samasuur  nagu lihakamakas. Need on ühenduses. Marta ei saanud mitte midagi aru. Hakkas ennast lakkuma, aga kuna hästi ei ulatanud (paks ju ikka veel) siis hakkasin kohe pojaga tegelema. Rebisin nahast, tegelikult nagu tatisest kilest poja välja ja puhastasin tal kohe nägu. Natsa siis nagu üle keha ka. Nii siis tuligi esimene mulks ja siis piiks!:clap: Mees vaatas pealt, oli näost valge (ei teagi millest) samas kui juba niidid ümber nabanööri kinni seotud, olid tal käärid käes, et uhkelt vanaisaroll täita!
Ah jaa, selleks protseduuriks ostsin sellised rohelised, ühelt poolt kile ja teiselt poolt selline pehme, vanainimestele pannakse alla , kui nad ise alla teevad vist, sellised linad, 4.60 maksavad...jube head! Sinna käkerdasin ka selle jura mis kõik järgi jäi. Seda plöga pidi küll normaalne kass ära sööma ja jubedalt vitamine saama, aga Marta menüüsse need ei sobinud!
Nii siis tõstsin selle imeväikse tudisva, aga kohe end jalgadele upitava, märja, piiksuja Marta juurde kasti. Muidugi Marta tõstsin ennem kasti! Ta hakkas kohe teda lakkuma, tõeline emme oli kohe! See peale olime ise nii õnnelikud mehega, nagu oleks ise lapse saanud. Ta tegi nii palju pilte, mis julgen öelda, tema ärevusest või aklo-aurudest jäid kõik udused. Aga püüan lähitulevikus ikkagi kuhugi midagi riputada, siia lihtsalt ei õnnestu, vist on liiga suured ja ma ei oska....
Läks siis umbes 15min mööda, oli näha, et hakkas punnitama. Uskuge mind ta keeras näo vastu pappkasti seina ja pepu minu poole ja pressis. Tõmbsaingi teise poja välja! Oh mind tublit!  No ja nagu ikka, Marta pesi ennast, mina tema poega...  peale seda tuli loomulikut kümnes või siis ikka kolmas! Peale kolmandat tegelikult oli 25minutiline vahe. Arvasime, et rohkem ei tule ja läksin suurest õnnest ka teki alla. Saatsime kõikidele tuttavatele MMsse ja järsku... Marta karjus appi! Noh umbes mjauuu.. Lendasin kohe kohale, noh sama lugu.... nägu vastu seina ja pepu minu poole ja pool kiisut väljas! Arvake ära, mis edasi sai....  seegi poeg sündis!!!!
Veel seda et esimene oli kõige väiksem ja selline viripunn!  Siiani, tegelikult! Muudkui piiksub kui midagi ei sobi, kui näiteks tahan teda kätte võtta, või Marta kastist välja tuleb või sisse läheb! Aga teine oli suur nagu Mihkel ja kui hingama hakkas tegi bul bul ja pool piiksu. kõik! Siiani sööb ja kasvab kõige kiiremini. Muidu on natuke kantis peaga ka!
Esimene öö istus Marta ainult kastis ja pesi ja pesi jne. ta isegi ei julenud pikali visata, oli pool pikali. Kui ma ta teisel päeval ise kastis pikali panin ja tited tissi otsas korda seadsin, oli ta sellise näoga, et võiks miljon krooni maksta! Andsin talle isegi juua ja süüa sinna kasti. Ta täiega õgis! Nüüd juba tuleb välja ja jätab pojad üksi, loomuikult kui nad ei piiksu. Kui see pisike 1 piiksu teeb on ta tagasi ja kurrub seal! Lahe on vaadata, kuidas ta ennast poegade järgi kasti sätib, kellelegi peale ei astu!
Niisiis kokkuvõtteks: isegi siis ei tudunud asi nii jube, kui olin arvanud. Nüüd veel kergem!
Piiks piiks!

Thumbs up Thumbs down

nii vahvad lood. Eriti viimane, väga põhjalik. (tegelikult olen minagi kõiki Marta lugusid juba varemgi lugenud;))
Tuli meelde, kuidas oma ema kassi poegi mõni aasta tagasi ilmale aitasime. aga tema oli tavaline kodutriibik ja meie ei pidanud poegi ise lootekotist välja "lakkuma" ja nabanööri "läbi närima". Aga muu üsna sarnane, kuidas ta appi kutsus iga poja sündimise ajaks ja poegi oli samuti neli. ma ka pildistasin, nagu hull:) Ainult ma olen naine ja polnud alkoaurude all ning pildid jäid selged:hyp:
Hästi tubli oled ja Marta ka muidugi.
Kusjuures eile õhtul kargas pähe, et minu tulevasele kiisule sobiks nimeks Marta, sest ta on 2. märtsil sündinud, tema issi nimi on Eipril (tal 19. apr sünipäev). A se on teine teema.
Edu ja loodan ka pilte näha millalgi. Väiksemaks saad neid teha ka paintis.

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Kas olid enne mingeid õpetussõnu ka saanud, kuidas sünnitusel abistada või tuli kõik loomulikust intelligentsist?

Dogs have owners, cats have staff.

Tere jälle!
Kas Chry on siiam?
KODUTRIIBIK:clap:
lahe nimetus, polegi sellist kuulnud!

Täna siis suutsin mõned fotod üles panna!
www.fotki.com/martameeli

See. et ma 1 poja klaasi toppisin, siis ainult selleks, et mäletada, kui väikesed nad kunagi on olnud! Jube kiiresti kasvavad! Marta läks loomulikult iilgelt närvi:kolekuri:

Mingeid õpetussõnu olin ikka saanud, vastasel juhul poleks ma julenud eid puutudagi! Ma lihtsalt ei tahtnud, et nad ära sureksid. selline võimalus poleks ju välistatud!

:lill: Lilled uutele kirjalistele!

Thumbs up Thumbs down

Jällegi üks väga vahva lugu, kus sai ka palju nalja big_smile
Nojah poegade surm oleks ju kohutav, seega arvan et hakkaksin ka kohe tegutsema wink
Ainus asi mis mulle muret teeb, on nabanöör :?
Kas see ots kukub pärast ise ära?
Ja nagu ma aru sain, sidusid sa nabanöörile niidi ja lõikasid peale seda niiti ülejäänud osa ära nii, et niit jäi ülejäänud nabanöörile alles.
Raske oli seda seletada, aga loodan, et said aru :wink:
Ootan juba edaspidiseid seiklusi big_smile

:clap: järjekordselt väga mõnus jutt:laugh:

Pildid kiisudest on  super, eriti see veiniklaasiga pilt ja paksukesest Martast:syda:

meie kiisul kriimud silmad...

Selle nabanööriga pole midagi hullu! Selline soolikas!
Ega ma veel teagi, kas kõik ok on. Hetkel on niidid ikka veel ümber, pidid ise ära kukkuma.  Tegelikult pannakse need selleks, et veri seisma jääks. Seal soolika alguses(siis kõhu poolt) on selline tumedam koht, kus on veri sees. Sealt suhteliselt kõhu juurest sidusin umbsõlmega kinni. Pidi tugevalt siduma- arst ütles! Siis mees lõikas selle libeda ja suhteliselt jäljga soolika läbi! siis lõikasin ka nidid lühemaks. Eks proovin tulevikus ühe pildi sellest teha, ja sinna samasse kollitamiseks üles panna.

Seiklused on hetkel suhteliselt tudisevad! Peamiselt jõuavad nad ema tissini!:wink:

Thumbs up Thumbs down

Oo nüüd mul on asi rohkem selge :wink:
Suured tänud big_smile.
(lähen kohe pilte vaatama)

Aga muidu peaks vist emakass ise selle nabanööri läbi närima, eks?! Äkki läheb omal ka neid teadmisi varsti vaja (kes teab). Mul kunagine kass poegis, siis ta tegi nagu ikka kõik ise ära mu mäletamist mööda (kuigi olin siis alles laps). Abi ta kordagi ei vajanud, aga no ta polnud tõukass ka. Neil käib vist asi lihtsamalt.

Dogs have owners, cats have staff.

Tavalistel kiisudel käib see asi jah palju lihtsamalt. Üdse nagu Marta omanik rääkis on pärslased ja shotlased kõige halvimad poegijad tongue
Kunagi oli ka tavaline kass, kes tõi kõik pojad ilmale kellegi abita. Me isegi ei teadnud kuhu ta need pojad tegi :puna: (maal on ju palju kohti). Lõpuks leidin ta pööningult (eelnevalt olin terve maja ja kuurid läbi otsinud tongue ) ja siis olid pojad juba paari päevased.

Marta, kas on sul veel kassipojad alles??? ma broneeriks ühe

Thumbs up Thumbs down

lahedad lood kõik!!

Thumbs up Thumbs down

Tõesti vahvad lood.
Peen teadus ikka see kiisude poegimine ka ja Sa eriti tubli ämmaemand:clap:
:kal:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Kirjuta siis kuidas kiisudel praegu läheb wink
Ja muidugi pildid on alati teretulnud!
(nõustun Rachellega smile )

Väga põnev! smile

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

ohh sa poiss, kus on kirju!!!!:s6ps:

Kurbusega pean teile teatama, et olen rongaema või siis rongavanaema, Kui võtta et Marta on meie laps....:?
Asi siis sellinne, et lendan täna õhtul Taisse ja tulen tagasi 16ndal. Kiisud jäävad omapead koju! Noh 2korda päevas käiakse neid küll tsekkimas ja Marta nõudmisi täitmas, aga jah enda elu ju ka vaja elada:dooh:

Muide ühel avanevad silmad juba:clap:
Teised ei näegi, et me ära lähme!!!!

3poega on küll juba kinni ja vist ka 4!  See otsustatakse  siis kui tagasi tuleme. Kõigile meldib Marta iseloom ja loodavad, et pojad on ka sellised.... aaa ma ei usu seda, üks on raudselt Mihkli koopia... nii ülbe!:vs: Hetkel ei teagi, kes neist kess on. Tulge aga 29 aprill näitusele, seal saame kõik selgeks ja vist ka esimesed hinded poegadele. Äkki on keegi neist isegi kullast, hetkel veel küll ei läigi wink Poegi saab alles siis kui nad on pea 2 kuud vanad.... aga kui oled väga huvitatud, panen su (Iarka) kõrvataha!
nii siis kohtume umbes 16-17!

Thumbs up Thumbs down

Taisse:cool:, eriti äge ju!
Aga see on ikka:py: hästi öeldud, et teised pojad ei näegi, kui ära lähete- hea seegi:P
Ja noh, kui kullast ei olegi, ehk siis vähemalt hõbedast:P

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ohh Taisse big_smile ?
Tõesti väga lahe :py:
Kas 29.aprillil on Jessy näitus?
Tahaks muidu küll tulla Marta pojukesi vaatama, aga eelmine kord oli seal tohutu järjekord mad , niiet sisse ka ei saanud.
Igatahes loodan, et teie äraolekul saavad Marta ja tema kassipojad hästi hakkama :pai:

Väga tore smile
Põhjalikud ja vahvad lood.
Meeldivad :py:

I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down

Hihiii... Istun siin kontoris, loen ja naeran omaette monitori ees.
Ma olen ikka ka arvanud, et kass saab omadega ise hakkama - lõbus oli lugeda, kuidas Martal hetkega koitis, et Sa saad pool asja tema eest ise ära ajada = )