1

Teema: Tartu loomakliinikud

Mida Tartus soovitate?

Vasta: Tartu loomakliinikud

Ise ei ela Tartus, ega tea sealsetest kliinikutest midagi, aga kuskilt lugesin, et EPMÜ loomakliinik pidavat väga tasemel olema. Kallim vist kui mujal aga see-eest arstiabi kvaliteet parem..

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

päris tore tohter on \'animali\' kliinikus

Thumbs up Thumbs down

Meie lähme homme siiski R-kliinikusse - EPMÜ on liiga kaugel. See saab üks paras seiklus olema, kassiga kahes bussis sõita...

R-Kliinik on päris tore:)

Thumbs up Thumbs down

Ma ei tea , mida te r-kliiniku all mõtlete, aga mulle meeldib see nö jaama tänaval olev kliinik. Seal täitsa loomasõbralikud inimesed ja sur toidu valik ka.

Thumbs up Thumbs down

käisin oma Tupsuga ka R-kliinikus...Esmamulje jäi päris OK smile Meil polnud aega kinni pandud aga tekkis selline võimalus, et autoga sain sinna ja tagasi ja siis mõtlesin, et ikka parem kui bussis suure puuriga rännata. Õde käratas alguses küll meile, et ilma ajata ei saa vastuvõtule aga siis tuli arstitädi ukse peale ja vaatas Tupsut ja naeratas ja ütles, et vaatame siis selle väikse kiisu ka üle smile mul oli nii suur tahtmine Õele keelt näidata big_smile kuigi sellest vanusest väljas juba smile

Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.

Thumbs up Thumbs down

Ma olen käinud Väikeloomakliinik FIK, Mõisavahe 21, kuna lihtsalt lähedal on. Aga ilmselt kui mingi tõsisem häda kassil on, siis ehk eelistaks mingisse suuremasse kliinikusse minna. Sest päris veider on minna arsti juurde, kui uksest sisse minnes arst lesib toolis, jalad laual. Et nagu, tekin tunne, tal pole üldse tööd ega muid muresid... smile

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: brazen
kuskilt lugesin, et EPMÜ loomakliinik pidavat väga tasemel olema. Kallim vist kui mujal aga see-eest arstiabi kvaliteet parem..

mina käisin EPMÜ kliinikus oma kassile esimest vaktsineerimist tegemas ja steriliseerimas... ja rohkem seal pole käinud ja ilmselt ei lähe ka, sest viimane jättis mulle küll väga halva mulje... 10 päeva asemel paranes mu kassi haav 3 nädalaga, sest EPMÜs ei antud kaasa kassile kraed (mis minu teada teistes kliinikutes on opi hinna sees) ja tollel ajal ma arvasin, et ju nii siis peabki olema, aga ta ju lakkus selle haava kohati lahti ja... oeh... rääkimata sellest, et siis oli seal kliinikus remont tegemata ja see vanaaegne õhkkond meenutas pigem vanglat kui kohta, kuhu võiksid oma truu sõbra tervisemuredega pöörduda. Aga sealjuures ei kajastunud see kuidagi hinnas... oli tõesti kõige kallim ilmselt. Ja samas oli kohe näha, et oppi tegi üliõpilane veel!

Nüüd käin Nooruse tänaval R-kliinikus... ptui-ptui-ptui, aga rohkem pole sinna asja olnd kui traditsioonilistele vaktsineerimistele.

Thumbs up Thumbs down

nii panen ka kirja oma kogemused tartu loomakliinikutega, et äkki kellegile on abiks või tutvustuseks.
esimest korda, praktiliselt kohe, kui kassu meie juurde tuli, käisime epmü-s (olin rumal kassikasvataja veell:murelik:) nn "konsultatsioonil", et mida ja millal tuleks teha. ühesõnaga viibisime seal maksimum 10 minutit, lõigati natuke küüsi (pigem küll näidati kuidas seda teha) ja arve oli 150 krooni- ok see selleks
mingi aeg hiljem tuli siis aeg kissat vaktsineerima hakata, läksin seekord farmaxisse (jaama tänav). saime vaktsiinid tehtud ja suht normi raha eest ning kõik õnnelikd :hyp: lubasin hakata farmaxi kliendiks.
kuid juhtus selline asi, et meie tibukesel tulid näo peale mingid kahtlased verised kärnad. mis muud teha, kui pakkisin kassi autosse ja sõitsin jaama tänavale. seal vaadati kissat nagu ilma imet, arvati et kirbud:para:, kahjuks ei tahtnud ma seda uskuda, sest valge kassi peal peaks ju need hästi näha olema ja kust see toakass need nüüd nii äkki sai. kästi kirburohtu anda ja asi ants.
aga asi läks järjest hullemaks -  kärnad läksid juba keha peale. otsustasin, et enam sinna kliinikusse ei lähe. läksin siis animali, sain väga hea selgituse, et mis need on ja millest võivad tulla. saime isegi mingi kreemi, mida peale määrida ning tõesti asi paranes. animali arstionu muidugi soovitas epmüs ära käia, et teha täpsed analüüsid, sest pärast parem ravi määrata, kui peaks veel uuesti juhtuma sarnane asi.
nii, sõitsime siis järgmisesse kohta, tehti siis nn analüüs, võeti teibiga väheke seda jama ja uuriti kuskil tagaruumis. selgus et kassil bakteriaalne nahahaigus (??), minu arust liiga laialivalguv diagnoos või mis? ja arve 500 krooni + antibiootikumid, mis ei teinud asja üldse paremaks, vaid tegid kõhu lahti ja jälle uus häda kaelas. kutsuti kahe nädala pärast tagasi, uuele visiidile:hei: võib olla olen südametu, aga sinna ma tagasi enam ei läinud, rahast hakkas lihtsalt kahju, et maksad mitte millegi eest.
nüüd siis täna meil uus visiit oli arsti juurde:cry:. lasime oma kullakese steriliseerida. nüüd vaeseke tudub siin ja taastub. selleks operatsiooniks valisin ma tänu oma "kogemustele" animali kliiniku, kuna seal olles tundus mulle, et see arst on oma ala spetsialist ja suurte kogemustega. jah, võib olla tõesti ei ole ruumid kõige uuemad, aga mulle meeldib arsti suhtumine ning hinnad ei ole ka hullud.
nii oli nüüd mul pikk jutt, aga sain võib olla kedagi aidata kliiniku valimisel tänu oma kogemustele.

meie proovime nüüd terveneda

Thumbs up Thumbs down

Mina käisin ka oma kassi Animalis kastreerimas, doktor oli tõesti väga asjalik, kuid ma ei teeks EMPÜ loomakliinikut nii kergekäeliselt maha. Tõsi, ta on väga kallis, kuid seda kliinikumi peetakse ka Eesti parimaks loomakliinikumiks.
Kassil võib väga vabalt olla bakteriaalne nahahaigus. Võibolla ta lihtsalt ei hakanud seda selgitama kui sai aru, et tegemist ei ole meedikuga. Mul on väga kahju, et kreem ei aidanud, kuid see võis ka olla sellest, et antibiootikumidele võib tekkida resistentsus s.t et nahas pesitseval mikroobil on suva sellest antibiootikumist ja sellepärast ta ei toimigi (kõhulahtisus on sageli esinev kõrvaltoime).

Minu suhtumine on EMPÜ loomakliinkusse väga hea, sest kui minu kiisuga õnnetus juhtus võeti meid kohe vastu ja Rubykene pandi tilgutite alla jne jne. Ühesõnaga me saime kiiresti abi.

Ma loodan, et teie kassike on terveks saanud.

Müün kassiteemalisi ehteid- http://www.pildialbum.org/user/bast

Ka mina pean enda kiiskuga Tartusse kuskile kliinikusse minema,kuid pole ka varem seal kuskile sattunud,aga kuna paljud on Animal loomakliinikust head rääkinud ja olevat toredad arstid,siis arvatavasti lähen ka sinna.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Bast
Mina käisin ka oma kassi Animalis kastreerimas, doktor oli tõesti väga asjalik, kuid ma ei teeks EMPÜ loomakliinikut nii kergekäeliselt maha. Tõsi, ta on väga kallis, kuid seda kliinikumi peetakse ka Eesti parimaks loomakliinikumiks.

Heh, ega see, et teda peetakse üheks parimaks, ei tee temast automaatselt parimat.
Tallinna Tatarist ja Västrikust kuulsin ka ainult ülivõrdes jutte, aga kogemustega sain kõrvetada, väga valusalt pealegi.

Pean ühe oma uude kodusse koliva kassipojaga täna arstil käima, sest ta aevastab maru palju, ja ilmselt valin ka Animali - see kliinik on Riia tänavas olnud nii kaua, kui ma mäletan, ja traditsiooni ning vastupidavust usaldan ma kõige rohkem.
Eks pärast tänast paistab, kas põhjendamatult või mitte.

Thumbs up Thumbs down

Mina käin oma loomadega EMÜ kliinikus, pean seda parimaks ja kogemused on väga head. Hinnalt polegi ta enam kõige kallim, Farmaxi hinnad on samas suurusjärgus.

Thumbs up Thumbs down

Mina käin oma kiskaga Farmaxis ja olen täitsa rahule jäänud. Hästi toredad ja vastutulelikud arstid on seal:) Ja kiisule ka meeldib:)

Me oleme käinud EMÜs. No äratab usaldus ja inimesed on ka kenad olnud. Kord , kui nüüdseks 7 a eest lahkunud kass oli veel pojaohtu, käisin ka Animalis. Möödunud suvel viisin aga leitud kassipoja, kellele otsisin heade inimeste abiga uue kodu, Nooruse tänava loomakliinikusse, kuna seal polnud järjekorda., et esiteks anda esmane ussirohi ja teiseks määrata sugu. Ja sellega pandi mööda, nagu paari kuu pärast selgu. No polnud sellest hullu, inimene, kes kassipoja võttis, ei hüljanud teda, aga kuidas siis arst niimoodi eksib?

Thumbs up Thumbs down

Mina olen oma kassidega Fikis käinud. Mulle meeldib sealne tohter , ta on natuke doktor House tüüpi mees. Ja sama kogemus nagu kadrikol. Doktor diagnoosis ilma keerukate proovideta ja määras ravi mis aitas. Samas kui EPMÜ- s maksin meeletud summad ja sain mingid diagnoosid, aga ravi ei aitanud. Muidugi ruumid jätavad Fikis küll soovida, aga inimlikku suhtumist loomadesse ja tema omanikku oli selle eest kuhjaga. Ja olen sealt abi saanud nii laupäeviti kui pühapäeviti ja sugugi mitte topelt taksiga nagu EPMÜ-s. Muide kassid jäävad reeglina haigeks reede õhtul.

Thumbs up Thumbs down

Mina käisin oma kiisudega EMÜ kliinikus, kuni tänaseni. Seal tehti kiisudele proove ja määrati erinevaid rohtusid, aga kindlalt väideti, et kiisudel kassihaigust pole.

Muidugi olin õnnelik selle üle, aga kahjuks tuli välja et neil siiski on see haigus ja nüüd meie perel ka eesotsas minuga:vs:

Läksin siin oma kiisudega Pallimi loomakliinikusse ja sealne arst nägi kohe ära, et on kassihaigus, saime rohud ja nüüd ravime ennast.

igaljuhul olen kindel, et EMÜ kliiik oma raha väärt ei olnud, vähemalt meie puhul mitte:( Aga Pallimit soovitan tistelegi:)

A warm little kitten can melt an ice-cold heart.

Thumbs up Thumbs down

Mina käisin oma kiisukesega FIKis ja enam sinna ei lähe, kuna sisse astudes nägin esimesena suitsetavat arsti, maas lamavaid äsja opereeritud teadvuseta kohati veriseid koeri ja steriliseerimispudel oli ka verine. Oli tahtmine kohe sealt ära minna, aga kuna olime juba aja pannud ja pika maa maha sõitnud, siis jäi Kusti sinna operatsioonile. Kassil küll tüsistusi või midagi hiljem ei olnud, aga nüüd proovime kodule lähemal asuvat Animali.

Thumbs up Thumbs down

Kas mõni Tartu kliinik ka pühapäeval lahti on?

Mul Joosepil hakkasid täna pissimisega probleemid - käib kahtlaselt tihti liival... Samas ema andis talle mingeid uusi krõbuskeid, mida varem pole olnud -  äkki see ärritab... Aga hirm on nahas, sest see pole ju normaalne, kui kass päevas 10 korda pissil käib (kakil käis ka ligi 5 korda tavapärase ühe asemel.)

Thumbs up Thumbs down

Meie käisime vaktsineerimas Pallimis. Olen praeguseni ülirahul. Mingeid komplikatsioone ei tekkinud ja kõik oli tip-top! Ptüi-ptüi-ptüi muidugi...

Siis kui hakkasin uurima kastreerimise kohta, arst seletas mulle kõike üksikasjalikult ja rääkis mis hinna sees on.Hinna sees olid siis ka antibiootikumid, tilguti ja valuvagistid. Arst oli ülimeeldiv inimene ja rääkis, et tilguti on vajalik juhul, kui kiisu  narkoosile vastu ei pea, et teda saab siis kiiresti aidata jne.

Siis kui helistasin aga EPMÜ loomakliinikusse, siis kui küsisin tilguti, antibiootikumide ja valuvaigistite kohta, sain vastuseks, et see väga lihtne operatsioon ja et mingit tilgutit ja antibiootikume ei ole vaja...Seda kuuldes tekkis tunne, et viin kiisu sinna, lõigatakse kääridega maha ja siis niidi ja nõelaga haav kinni.
Muidugi see nii ei ole, kuid tunne jäi ikka selline(arvestades telefonineiu hääletooni ja kõnemaneeri).

EPMÜ kliinikus oli küll kastreerimine odavam, aga arvan, et lähen ikkagi Pallimisse.  Maksan parem paarsada kooni rohkem, aga saan elada teadmisega, et minu kiisu on heades kätes smile:pai::s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Kiidan Farmaxi kliinikut ja arste- oleme kassiga seal algusest peale käinud smile Viimati sai seal ka kastreerimine ära tehtud. Suhtumine on väga tore :py:

Thumbs up Thumbs down

Minul oli kaks pärsiakassi. Esimene Gustav on 1,3 kuune ja teine Albert oli 8 kuune. Gustav sai kastreeritud 7 kuuselt Fix kliinikus. Kahjuks pean selle kliiniku kohta ütlema samad sõnad , mis siin üks eelkõneleja, et kui ma oma kassiga sinna läksin kokkulepitud ajal, istus arst tugitoolis, jalad laua peal  ja ajas juttu, tegemata minust väljagi. Aga seal oli ka üks noorem meestöötaja, kellest jäi mul küll hea mulje aga temaga ma suhtlesin ainult telefoni teel, kui aega kastreerimiseks kinni panin.
Seega peale Gustavi kastreerimist , ma otsustasin polikliinikut vahetada. Olin kuulnud R-Kliinikust. Ja sinna ma oma sammud viisin teise kassiga, esialgu vaktsineerimiseks  ja kui Albertil 8 kuud sai täis , otsustasin et peaks ta ära kastreerima, enne kui sirtsutama hakab. Ja nüüd ma kahetsen seda nii väga, miks ma séda tegin.  Viisin kliinikusse terve , elurõõmsa ja väga väga sõbraliku kassi ja nii kergele opile , kui kastreerimine . Lõunapaiku helistas arst, et teie kassiga juhtus midagi , teie Albert on surnud.   Kõik see tundus uskumatu. Šhokis olles sõitsin oma kasskesele haiglasse järgi. Arst ütles kohe et tema ei tunnista oma süüd, et äkki juhtus midagi kassiga. Äkki oli tal kaasasündinud südamerike.  Ma ainulT nutsin, ei suutnud reaalselt üldse mõelda. Tagant järgi mõeldes ja oma  loomaarstist sugulasega  rääkides( ei ela kahjuks Tartus) , küsis ta kohe, et miks arst ei pakkunud välja lahkamist. Siis oleks ka tema saanud kindlust, et ta ei teinud midagi valesti. Kuid arst ei teinud isegi juttu lahkamisest. Saanud surnud kassi kätte, matsime mehega ta koheselt oma aeda. Hiljem on tekkinud kõhklusi aga ei taha oma kallist Albertit enam tema viimase puhkepaigas segada ja lõikuda. Ja mis see meile annab, me ei saa enam tagasi seda armast kassipoega. Aga sellesse kliinikusse ma enam minna ei julge.

Thumbs up Thumbs down

Minagi käisin Fix kliinikus. Sai telefonis rääkitud, et soovima vaid tavalist vaksiini ja marutaudisüsti.Kui kohale läksime oli seal üks noor naisterahvas, kes rääkis telefoniga, tuli siis varsti arst ka õues sisse ja võtis telefoniga rääkimise üle. Naisterahvas küsis kes oleme ja miks tulime, kordasime üle oma tuleku põhjuse. Arst, ilma et oleks korralikult kuulanud hakkas me kassi süstima  (samal ajal telefoniga edasi rääkides), süstis ja süstis, ei ta öelnud mida ja mille vastu. Ja siis ütleb üks hetk  "teie kass on nüüd kiibistatud võite Soome sõita".
Ma vahtisin algul suu ammuli, nooo mida!!!!!!! Ma siis  ütlesin, et ega me kiipi tahtnud, marudauti süstist oleks piisanud küll. Arst sattus siis segadusse ja vabandas, et oli meid kellegagi segamini ajanud. Olgu mis siin ikka, kui asi tehtud siis tehtud. Kuid siiski võiks küsida või siis vähemalt tähele panna mida räägitakse :S Arst vabandas viisakalt ja tegi meile soodustust. Pole hullu, kiip kulub ära, ehk parem ongi et sai pandud, aga ma ei julge küll enam minna sinna, eriti veel tõsise murega, äkki jälle ajab sassi või on hajameelne.

Thumbs up Thumbs down

Jah, R-kliinik on väga tore (käime oma kassiga seal) ja Animalis on ka väga meeldiv arst. Väikeloomakliinikut FIK ei soovita, seal tehti meie kassile, nagu hiljem selgus, mõttetu õmblus (käisime seal häda sunnil, sest R-kliinikus oli parasjagu koolitus).

Thumbs up Thumbs down