1

Teema: Paberiteta šotlane

Enda ja lapse unistus on lontkõrvaline šotlane. Tahaksime scottish foldi just tema erilise välimuse pärast, pere lemmikuks. Ausalt öeldes pean tõukassi hinda oma pere eelarve jaoks liiga rängaks. Nüüd leidsin kuulutuse, kus pakutakse paberiteta šotlasi, kusjuures lubatakse, et ka pabereid on võimalik teha. Hind 1500.  Ma olen lugenud eelnevaid arutelusid tõuta ja tõulistest, paberitega ja paberiteta kassidest. Ma ei taha saada näitusekassi. Mul ei ole kõrgeid nõudmisi, kas kassike vastab tõustandarditele või millised oleksid aretusperspektiivid. Küsimus on selles, kas ma võin sellise kuulutuse avaldanud müüjat usaldada. Kas sellistel tingimustel kassipoegi müüv inimene on tõsiselt võetav kassikasvataja või aferist?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Paberiteta šotlane

Selline müüja on pigem ikka aferist. Sest tõukassidel on ikka paberid, mis näitavad tema tõulisust. Siin foorumis on päris palju ka sellest juttu olnud(viimasel ajal), otsi üles.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Käisin reedel Felixi peakontoris. Kassipoegadele paberite tegemine pole sugugi nii kallis, kui olin arvanud. Maksimum hinnaks oli 400 krooni/üks kassipoeg ( hinnaks on 400kr, kui vanematel on avaklassis ex. ja poegadele tehakse paberid alles peale 2 kuud).
Loomulikult, kui mõlematel vanematel on paremad näituse hinded, siis paberid maksavad kuni 50 kr. Tõuaretuseks mitte kõlbavate kassipoegade paberid maksavad 75 krooni.
Minumeelest see pole küll eriti kallis. Niisiis on ju kahtlane miks kasvataja ei tee neid pabereid. Arvatavasti ikka selle pärast, et üks vanematest või mõlemad pole saanud näitusel vastavat hinnet, või pole neil pabereid, või on nad paarituseks mitte sobivad isendid, keda on paaritatud ilma kohtuniku nõusolekuta.
Muidugi kui sa tõesti soovid neid kassipoegi ja nad paistavad ka terve välimusega, heades tingimustes kasvanud jne - osta ära.
Kuid soovitaks Sul kasvatajaga ikka sellel teemal rääkida ja küsida vanemate pabereid, näitusetulemusi jne.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Nii. Nüüd olen saatnud kaks meili kuulutuse avaldanud kasvatajale. Palusin meili teel pilte, nagu lubas. Küsisin kassipoegade sünniaega, seda, kas nad on fold või straight ja miks neil dokumente pole. Pole saanud mingit vastust. Küsisin vist valesid asju.

Thumbs up Thumbs down

Paistab nii jah :roll:
Tundub, et see kasvataja (kui teda saab nii nimetada) ei taha nendel teemadel rääkida. Ta vist tahab need kassipojad võhikutele ära müüa ja raha saada :twisted:
Tegelikult 1500 kr paberiteta kassi eest on nüüd küll palju.

ma arvan ka, et siin on midagi mäda...

meie kiisul kriimud silmad...

vaatasin ise ka seda kuulutust ja jättis sellise kahtlase mulje küll.
aga edu teile kassi leidmisel, meil siin sama teema käsil, aga otsime pärslast:cat:

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Jah, eks meilegi tundus kahtlane.  Aitäh kõigile, kes mulle nõu andsid.
Vaatasin Katja kassipoegi. Jumal, mu süda nõrkeb sees seda emast kassipoega vaadates...

Thumbs up Thumbs down

No aga kirjuta Katjale, äkki saab hinna osas mingeid kokkuleppeid (järelmaks vms). :s6ps:

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Nagu Katja ütles, on see pesakonna parim kassipoeg. Mulle sobiks kassipoeg, kelle suhtes pole nii kõrgeid ootusi. Ja kui mul õnnestus meest veenda, et 4000 on tõukassi eest normaalne hind, siis näitusekassi eest ma maksta ei suuda.
P.S. Aga see kassipoeg on superilus, röövis nii minu kui ka tütre südame. See kassike on väärt, et ta saab omaniku, kes temaga näitustel käib.

Thumbs up Thumbs down

Mina planeerin pesakonda juuni lõpuks. Ja nagu eelneva pesakonna puhul ilmnes, olen väga vilets müügimees:) Kiisupojad said loomulikult armastavatesse kodudesse, kuid klubist soovitatud hinda ei saanud küll ühegi kassihuvilise käest smile. Ally, aga straightid on ka väga head ja armsad kassid. Pealegi on Katja poolt pakutavatel kiisudel kindlasti super iseloom, sest meie kassipoegade isa oli sama. Suhtlen kasside uute omanikega aktiivselt ja nad ei jõua oma "tupsununnusid" ära kiita.

Thumbs up Thumbs down

kas sa leidsid selle kuulutuse kuldsest börsist? ka mina saatsin talle meili, et sadaks kassidest pilte, mitte mingit vastust. täna käisin kassinäitusel ja ostsin sealt endalt shotlase smile küll 4500 krooni aga paberid korras ja head vanemad ja kiisulaps (4 kuune) ise hirmus armas:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

šotlasi oli täna näitusel vist üldse kõige rohkem, ja olid tõesti nunnud pojad:)

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Stina, mis tõust su kiisu on lõpuks? smile Kas briti lühikarvaline, scottish fold või scottish straight? Pane kindlasti pilte ka, et saaksime imetleda!!!

Thumbs up Thumbs down

Tahan ka tutvustust ja pilte big_smile !
Uskumatu, et lihtsalt läksid näitusele ja ostsid kiisu ära :s6ps:
Aga tubli :py:

Jah, Stina, see oli Kuldse Börsi kuulutus.
Mõtlesin isegi täna kassinäituse peale, aga tulla on kauge, ei ela Tallinnas. Praegu on ühe kassikasvatajaga räägitud, ootan järgmise pesakonna sündi, eks siis paistab, kas läheb ostuks. Või ootan mai alguse kassinäitust.
Igatahes paberiteta "tõukassi" mõttest olen praegu loobunud. Las paberitega šotlane või lihtsalt kodutriibik, kui hammas peale ei hakka.

Thumbs up Thumbs down

Tubli :clap:
Tuleb lihtsalt kuulutusi jälgida, näitustel käia ja kasvandusi tüüdata big_smile
Ise sain oma kiisu nii, et käisin näitusel ja seal nägin kuulutusi (kiisusid ennast polnud). Hiljem helistasin ja läksin kassipoegi vaatama :s6ps:

hehh lugesin oma kirja praegu uuesti läbi ja olen teinud suure vea... näituselt ostsin siiski britlase, mitte shotlase aga kuulutuse jutt tõsi big_smile

PS! kiisul läheb hästi, tunneb ennast juba täiesti peremehena

Thumbs up Thumbs down

Tehke siis ikka tutvustus ka smile Ja ärge pilte unustage big_smile