1

Teema: Kassikatk/panleukopeenia ja uue kassi võtmine

Tere!

Sooviks igasugust informatsiooni saada olukorras, kus n-ö vana kass on meie seast lahkunud kassikatku tõttu (kuu aega tagasi) ning suur soov oleks võtta uus kass.

Olen üsna palju uurinud kassikatku kohta, kuid 100% kindel ma asjades siiski pole. Seega sooviksin targematelt nõu.

Tean, et kassikatk võib kodus püsida kuid-aastaid ning enne uue kassi võtmist peaks põhjaliku puhastuse kodus tegema.
Tean, et sellisel juhul ei tohiks võtta kassipoega, vaid veidi vanema kassi, kellele on vaktsiinid tehtud.

Minu küsimused oleksid sellised:
1. Kaua oleks mõistlik oodata enne, kui uus (vaktsineeritud) kass võtta?
2. Olen aru saanud, et kassile peaks olema tehtud kompleksvaktsineerimine, kuid kui kindel võib olla, et peale vaktsineerimist kass kassikatku ei haigestu?
3. Kui palju neid vaktsineerimisi enne peaks olema uuele kassile tehtud? 2, 3? Milliste ajavahedega? Kaua peab olema vahet viimasest vaktsineerimisest, et teaks, et uuele kassile on vaktsiin kinnistunud?
4. Nõuandeid, millega on kõige efektiivsem kassikatku puhul korterit puhastada?

Ühesõnaga... Igasugune info ja nõuanded on väga teretulnud. Uut kassi sooviks küll väga võtta, aga ei tahaks teda mingil juhul kuidagi ohtu seada.

(Vabandan, kui postitus valesse alafoorumisse läks)

Thumbs up Thumbs down