Teema: kass ja kassiallergia

Mure selline, et niii väga tahaks omale kassi võtta aga jube allergia nende vastu sad
kas kellelgi, kellel samuti allergia on, on leidnud omale kassi kellega allergia välja ei löö? :s6ps:
mis tõugu see kass siis ka on?

:pai:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass ja kassiallergia

Noh kõige lihtsam variant on võtta endale karvutu kass big_smile . Võid konsulteerida ka arstiga.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Jah, sfinksid pidid tõesti allergikutele sobima. Muidugi sellise kassi eest pead ka vähemalt 10 000 kr välja käima sad

Dogs have owners, cats have staff.

Jah kahjuks on hind neil küll väga soolane sad . Ja muidugi kas sulle sellised kiisud üldse meeldivadki?

Mina oleks enne kassita, kui sfinksiga:P

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Nojah vot asi ongi selles, et paljudele ei meeldigi sfinksid. Kuna mul õnneks veel allergiat ei ole, eelistan muidugi karvapalle big_smile . Aga sfinksid on ka omamoodi armsad wink . Lihtsalt nad nõuavad veel rohkem hoolt. Nahka võib iga väike asi vigasta ja kiisu  võib kergesti haigeks jääda :pa: .

Sfinksid ei ole täiesti lemmikud mul, aga nad on  hästi erilised
wink

Thumbs up Thumbs down

erilised on nad küll- sellega täitsa nõus- aga kuna see tõug Eestis ikka suht uus ja pisut veel harjumatu, siis võtab veits aega ennem kui enam ei tundugi Sfinksike nii     teistmoodi:) hea kui uusi tõuge juurde tuleb:wink: - on ka allergikul  võimalus lemmikule...ja see on ju nii super!

vaata ka siit foorumist kassitõugude alt karvutute kiisude kohta- päris põnev oli lugeda...

meie kiisul kriimud silmad...

Kui ma allergiline oleks ja väga kassi tahaks, siis võtaks küll sfinksi (muidugi, kui raha probleem poleks). Kindlasti harjuks sellise välimusega ära ka ja armas oleks oma kass ikka

Dogs have owners, cats have staff.

Arvan sama, mis Chry wink

Mul siis umbes sama küsimus-või siia teemasse vähemalt käisime kassinäitusel ja mu elukaaslane turtsus ja plärtsus nagu allergik :support: Aga meil maal ka kass ja see tal süles olnud jne.-midagi pole aevastama ajanud,kas siis häda võis olla sellest et kasse oli nii palju koos ja seal nii palav ja pissihais jne. ? Ei tahaks nüüd küll kassi võtta ja hiljem avastada et oi oledki allergiline w :wink:
-murelik-

Thumbs up Thumbs down

Mina olen ka kasside vastu allergiline ja sellepärast ma soovitaksin ikkagi moni teine loom votta.
Muidugi oleneb, kui tugev Sul allergia kassi vastu on. Mul siiani ilmnes see punetavates silmades ja aevastamisega. Kui aga kass majja tuli, siis muutus see edasi astmaks, millele rohtusid votan. Nyyd on kass rohkem oues, ning ma enam rohtusid ka ei vota. Aga kui ei oleks sellist voimalust olnud, siis oleks ikka väga halvasti - allergia on ohtlik asi ja parem mitte enda tervise nimel katseid teha.
Mis Siki teksti puutub, siis kassiallergiaga ongi nii (arsti sonad), : organism harjub oma kassiga ja tihti on siis tema vastu allergia väiksem kui vooraste kasside vastu.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Tahan siin midagi täpsustada oma eelmise postituse suhtes: mul ongi allergia kassi vastu (OMA kassi vastu) kadunud. Enam ei köhi, ega midagi. Viimased rohud ununesid Jouludeks koju soites öökapile ja siiani pole ma neid puutunud. Seejuures on kass rohkem toas kui oues, sest väljas on ikkagi ju külm. Nii, et see ekperiment on mul omal nahal kogemata ära proovitud.
Aga ega ta igaühel muidugi toimima ei pea...

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Isegi sfinksiga võib allergia tulla,sest oleneb kas see tuleb  sul kassikarvadest või kassi higist...

Thumbs up Thumbs down

Jah, kassiallergiat on erinevatele asjadele, kellel karvale, kellel rasule, kellel süljele jne. Peaks enne kindlaks tegema, kui tugev on allergia ja millele. Hädapärast tehakse ka allergiateste konkreetsetele loomadele. Arvan, et see muidugi maksab päris palju.

Tean tuttavate hulgas paljusid juhtumeid, kus kassiallergik olles konkreetse kassiga koos, harjub pikapeale kassiga ära ning organism võtab ta omaks.

Paljudele allergikutele sobib ka Devon Rex. Hinnaklass sama sfinxidega, kui isegi mitte veel soolasem, sest devon on Eestis väga haruldane.

Mina peaks kusjuures testide järgi ka allergiline olema kassikarvadele, aga oma kassiga pole midagi.

http://devonrex.onepagefree.com/

Mul mehevennal on kassiallergia, aga meie Monaga pole see välja löönud. Mõnedel on nt ainult pikemakarvaliste kasside vastu. Kõik oleneb tõesti allergiatüübist ja selle tugevusest.

Thumbs up Thumbs down

Mul üks tõsine kassiallergikust sõbrants, aga tema ütleb, et kõige hullemad on tema jaoks punased kassid, siis nina voolab tatti ja silmad kipitavad.

http://devonrex.onepagefree.com/

mul on kassiallergia ja mul on kass. Mul hakkavad silmad sügelema:( . Kuigi viimasel ajal pole ma midagi tundnud smile

Thumbs up Thumbs down

No nii! Sai kass mõni nädal tagasi omale võetud. Üllatav, aga allergia tekib ainult siis kui kass mind kriimustab - kriimustus hakkab kihelema ja sügelema. Aga ega muud häda polegi smile Tavaliselt oli mul ikka nii, et silmad hakkasid jubedalt sügelema ja läksid punaseks, nou tuli ja veel lisaks astmaatiline reaktsioon hingamisteedes. Aga läks vist õnneks! big_smile Kass ise on nö krants (või kuidas kasside kohta öeldagi?) ja karv on tal sihuke tavalises pikkuses. 3-kuune.

Thumbs up Thumbs down

Kas allergia kassi karvade suhtes võib välja lüüa ka ainult sügelevate "punnikeste" näol? Ma kahtlen ikka siiamaani, et kas need sügelevad kublad käsivartel ja jalasäärtel ilmusid sellest, et käisin külas ning sealne kassike ronis mulle kogu aeg sülle, nõudis paitamist ja silus end vastu jalgu? Sest ei enne ega pärast seda külaskäiku pole sellist allergiat olnud. Kusjuures apteeker ei osanud tookord midagi arvata. Ja nahaarstile ei jõudnudki, kuna järjekord oli pikk ja vaevused said enne otsa.

Thumbs up Thumbs down