1 Viimati muutis hedonism (06.04.2015 03:38:15)

Teema: Kiisu ei söö oma lemmiktoitu enam :( (konservtoidu vältimine)

Tere,

see on mu 1.postitus ja täna leidsin selle foorumi, tundub väga huvitav koht olevat.

kiisuks on tavaline, 'tõutu' 3-4a Kiisu (jah,nimi on kassil kiisu.jumala kahtlane.vist.(sarkasm)).
talle muidu on väga pikka aega Gourmet Gold nimelised tavalised konservtoidud maitsenud, eriti tuunikala. üldse meeldivad talle "märgtoitudest" (ma ei tea, mis sõna neile eesti keeles kõlbab.ma elan/olen ingl.k. meediaruumis muidu.aga ma elan eestis,väga kaua juba st.see ei ole küll mingi vabandus.) just konserv-tüüpi toidud mitte nö. lihatükid. samas see oleneb juba pigem konkreetsest tegijast ja flavor'ist ehk mis maitsega/kellest toit on tehtud.

Viimasel ajal ta ei ole enam absoluutselt oma pehmet toitu isukalt kohe pugima tulnud, kui talle see antakse (nagu muidu alati on olnud). ta tuleb nuusutab seda koheselt, natuke näksib ja siis on sellega rahul st. peseb ennast nagu oleks just ära söönud midagi.
Ja siis rohkem nagu väga ta ei puutugi seda toitu, mis talle alati meeldinud on ja peale läheks iga kell ja igal ajal, rääkimata siis mingist muust konservist/toidupakist vms. ma olen kõiki erinevaid proovinud a la Friskie's "kiisueinest" kuni Royal Canine jne tootjate konserv/toitudeni, mis natuke paremad on imo kassile. kass on ka eluaeg parema meelega neid söönud. no igatahes lõpuks talle neist kõigist on ikkagi Gourmet Gold konservid meeldinud vahet pole, mis nende hind on. ta sööb enne neid, kui konserve mida ma saan ainult loomaarstilt osta ja maksavad 2x nii palju, kui Gourmet Gold, mis on väga odavad selle kõrval.

krõbinaid ma olen eluaeg andnud talle tavatoidule ehk siis konservidele, mis ongi ta põhitõit ja imho peakski olema, kõrvale andnud lihtsalt st. ta ise vaatab palju ta krõbinaid päevas süüa tahab. tavaliselt natukene näksib neid st. iga päev natukene peab juurde panema ikkagi. nendeks on Royal Canine krõbinad, täpsemalt siis vastavalt need, kui vana ta parajasti on. mingeid erikrõbuskeid mul ei ole vaja olnud osta-talle on need samad ka kohe meeldinud ja söönud neid (Royal Canin tavalisi kõrbuskeid, siis).

nüüd on selline koomiline olukord, et kogu oma tavatoidu jätab ta põhimõtteliselt järgi (95%+ sellest) ja sööb selle asemel krõbuskeid lihtsalt palju rohkem st. iga päev peab tal selle topsi täis panema. mul ei ole mitte vähemat ka selle vastu iseenesest, aga mind ennast huvitab, et kas tal lihtsalt on kopp ees hetkel oma lemmiktoidust või mis?

üks konservtoit on olemas (ta näeb täpselt samasugune välja, nagu nende maskottkass pakil, ROTFLMAO  wink), mida ta otsekohe sööma hakkab, kui seda talle panna ja siis ta sööb seda sama entusiastlikult nagu ta tavaliselt oma lemmik tavatoitu sööb. väga veider. st "märgtoidu" vms vastu tal ideeliselt midagi ei ole, pigem just oma kunagise konkreetse lemmiktoidu vastu, hehe. kuigi seda ta ka otseselt ei väldi või vihka, vaid lihtsalt eelistab oma krõbinaid sellele.

mingi suvaline rant (ingl.k."jahumine".otsene tõlge"röökimine"LMAO) kukkus välja vist.

lisan mõningad pildid ka kassist, kuna see on kassiteemaline foorum ja ma arvan 'crazy cat lady'ks mind siin sellepärast kohe ei ristita. mul ei ole midagi selle nimetuse vastu, ma ei saa lady olla lihtsalt mitte kuidagi,haha.

http://kodu.neti.ee/~tyler5/kiisu/KiiSU/

oma lemmiku salvestamisest rääkides, siis, ma isiklikult eelistan koduvideosid teha temast pildistamise asemel st. ma paneks youtube'i hunniku klippe üles selle asemel, et oma tumblr'i konto anda vms. mul pilte on oma kiisust minimaalselt, enamus on mu enda tehtud ka st. ebaprofessonaalsed.

edit: uuendasin linki piltidele.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kiisu ei söö oma lemmiktoitu enam :( (konservtoidu vältimine)

aga talle on hakanud Felix. Fantastic nimeline pakitoit maitsema nüüd hoopis kõige muu "tavatoidu/konservtoidu" asemel. ta on Felix the Cat tegeleskujuga jumala sarnane see on eriti naljakas big_smile
kogu see probleem on nagu iroonia/sarkasmivõtmes kirjutatatud eelkõige. mul pole mingeid probleeme oma kassi(de)ga olnud otseselt, thank god.

Thumbs up Thumbs down

Felix meeldib ka minu kassidele teistest kassiknservidest kõige rohkem. Seni, kuni ta isu on hea, pole põhjust muretseda. Räägitakse küll, et kassile võib kogu tema elu täpselt sama toitu anda ( a la ainult inimesed on sellised, kes igapäev nt ainult ühepaja toitu süüa ei taha jne) aga mina arvan, et vaheldust ja valikuvõimalust peaks ikka olema.

Thumbs up Thumbs down

Rosetta, Olen sinuga selle koha pealt täiesti nõus, et normaalne oleks oma kiisu(de)le ikkagi vaheldusrikast toitu pakkuda wink

Mina annan oma kassile nii kuivtoitu, kui konserve.
Konserve ehk lihatoitu sööb ta loomulikult esmasena ehk siis kohe, kui talle seda antakse ja oma kuivtoitu krõbistab ta siis pärast seda, kui toidutopsi vasak tops (pehmetoidu oma) on juba tema poolt tühjaks söödud smile
Peale seda asub ta parempoolse ehk kuivtoidu topsi kallale ja näksib krõbuskeid, kuni talle uus konserv ette kantakse,heh.
Mul on nö. reegel, et kuivtoidu-poolne toidutops on alati 24/7/365 täidetud, et tal alati midagi süüa oleks, kui ta seda tahtma/vajama peaks. Täitsa tühjaks sööduna ma seda veel näinud ei ole. 2/3 ehk ca 70% tühjana on vist maksimaalne,

Ma olen ka korra-paar "testimise" tähe all talle nö. süüa mitte andnud ehk siis ta üheks päevaks konservist ilma jätnud.
Külmkapi juurde tuleb ta küll vuttvutt kohe, kui kuuleb et uks avaneb, et siis näha et mis täpsemalt toimub st. kas äkki hakatakse konservi lahti nööpima vms smile, kui ma seal parajasti ükskõik mida teen, metadooni või õuna külmkapist võtmisest kuni külmiku "tankimiseni" ehk siis poest ostetud kiisukonservide kappi paigutamiseni.

Mulle meeldib, kui need on kenasti maitse järgi ära sorteeritud ja järjestatud st. igal maitsel on oma rida kus nad üksteise otsas paiknevad ja mitte ei vedele lihtsalt suvaliselt üle terve kassitoiduriiuli segamini mitmekümneid erinevaid konservipurke ja lihatoidu pakikesi in general - endal on ka ju lihtsalt mugavam, kui külmiku ukse avad ja kohe omad ülevaadet, ning näed kenasti nime/värvi järgi ära, kus toidud asuvad, millise maitsega ja millise tootja poolt.
Näiteks "Felix.Fantastic" või teisi nö. štamp-kassisööke nagu Whiskas,Kitekat,Friskies jne. mida ma isiklikult oma kiisule (regulaarselt) ei osta, kuna olen algusest peale loomapoest/kliinikust talle sööki soetanud, nii lihatoitu kui krõbuskeid.
Ta on muidugi ka kõiki tavapoe kiisueineid maista saanud, seda jällegi nö. testimise mõttes, et näha, mida ta ise tegelikult eelistab ja tulemusena tean, pigem soovib mu kass siiski erinevaid vähetuntud ja loomapoes/kliinikus saadaval olevaid konserve poe omadele ehk massiproduktidele. seega olen jätkanud talle just selle toidu ostmist, mis ta ise eelistab ja mis minu meelest talle võimalikult tervislik ja maitsev on.
Kuivtoit on algusest peale 100% Royal Canin toodang olnud, lihtsalt olen ostnud erinevaid krõbuskeid RC poolt vastavalt oma kiisu eale. Ka konservid on enamuses RC omad, mida mu kass eelistab, aga see ei ole mingi raudreegel, see on lihtsalt üks ta põhilisi lemmikuid, mis mul hetkel esimesena pähe tuleb.
Samas on tal ka väga suur lemmik Gourmet Gold nimeline toit/tootja (ma ei ole aru saanudki, kes selle tootja ausalt öeldes on kuna konservil on kirjas vaid GG ja toidu maitse:)). Seda konkreetset marki müüakse minu meelest ka tavapoodides.
Enim armastab mu kass tuunikala-maitselisi konserve ja just eriti Gourmet Gold ja Royal Canin toodangut ja nüüdseks on ta jälle oma rutiini juurde naasnud ja sööb oma "tavalist" toitu edasi ehk siis kõiki saadaval olevaid maitseid kiisukonservide näol.

Felix.Fantastic'ut on mul siiani ca 5-8 pakki veel alles ja küll ma need ka varem või hiljem ära kasutan. ja kui jäävadki alles, siis kõik toit läheb lõpuks õues elavatele kiisudele, lihtsalt lähen panen prügimaja(kus prügikastid asuvad) taha taldriku peale toidu saadavale, kus ta on samas räästa all ja vihma/lume vms eest kaitstud ja siis on lihtsalt lühidalt et. kes ees, see mees. ära ma ei viska kunagi ühtegi kassikonservi, isegi kui ta on tähtaja ületanud, sest mul on tõesti külmkapp kassitoidust lookas ehk mul on kalduvus seda liiga palju varuda, aga see on juba mu isiklik probleem ja tragöödia, i guess smile. igatahes, ma leian, et parim enne ületanud konserv on niigi näljastele õuekassidele väga sobiv söök, nad saavad ju alati selle puutumata jätta, kui neile see ei maitse, eks tuleb siis mingi koer vms (koertehuviline/koera-armastaja ma ei ole, pigem vastupidi isegi..) ja õgib selle ära sest nad söövad kõike, ma usun (ei tea,pole kunagi huvi tundnud).loodetavasti siiski jõuab ennem kohale pigem mõni teine kiisu, kellele see toit vägagi maitseb ja keda absoluutselt ei häiri, et paki peal on 'parim enne' kuupäev läbi saanud, ega tema ju seda pakki kunagi näe ja veel vähem aru saab või huvitab teda, mis seal kirjas on wink. tavaliselt viin ma natuke kuivtoitu ka siis juba, kui ma prügikastide poole kassitoiduga juba lähen,hehe.

Nagu ma postituse alguses mainisin, siis usun, et igal kiisul võiks võimalikult lai maitsevalik olla. siis ei lähe ka lemmiktoit talle kunagi igavaks/rutiinseks ja ma usun, et see on mingil määral nö. parem ka, kui ta igasugust kõikvõimalikku erinevat kassidele mõeldud lihatooteid tarbib ja mitte ainult tuunikala/küüliku/lõhe või-mis-iganes-maitselist lihatoitu.

Thumbs up +1 Thumbs down