Teema: Kassiema on kuri poegade vastu.

Minu esimene postitus siis.

Probleemiks siis on see, et minu kiisu sai 5.mai emaks ja algul sai oma lastega ilusasti läbi kuid viimasel oajal on kurjaks muutunud nende peale, sisiseb ja lööb käpaga ning ei lase neid üleüldse ligi, isegi kui pisikesed temaga ühes toas on muutub kurjaks ja valvsaks. Kõrval on vahest näha, et peatselt poole aastaseks saavad kassipojad tahavad ema läheduses olla kuid ema on kuri nende peale.

Kassi ema käib ise suhteliselt tihti õues omapäi ning kui kahe pisikesega jalutama minna saavad nad õues väga hästi läbi, kuid toa tingimistes väldib, on kuri, sisiseb ja lööb käpaga.
Kuid inimeste vastu ta kuri ei ole.
Umbes kuuaega tagasi sai ta ka tiinuse edasilükkamise süsti.

Siit ka minu probleemile järgnev küsimus, kas on keegi, kes oskaks mind aidata selles probleemis ? smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassiema on kuri poegade vastu.

Kassiema jaoks on tema pojad suureks kasvanud ja mitte enam tema pojad vaid konkurendid territooriumi pärast (tubastes tingimustes on ruumi ju vähem, kui õues).

Looduses kihutaks ta pojad minema ja ei teeks nendega enam kunagi tegemist (v.a juhtumid, kus emad jäävad tütardega ühte hoidma) aga kuna pojad mäletavad veel oma ema emalikku poolt, siis ei anna nad emale asu ja emal pole ruumi neid endast täiesti võõrutada.

Soovitan jälgida, et majas oleks igal kassil oma toidukauss, liivakast ja magamisase, et ei tekiks "omanditüli". Ma ei tea, mitu kassipoega kui suure kodu peale sul alles jäetud on. Näiteks neljatoalises korteris ma üle nelja kassi küll ei peaks, sest tean omast kogemusest, et siis tekivad tülid (hetkel on mul kolm kassi ja ikka on vahest väikeseid nägelemisi).

Thumbs up +2 Thumbs down