Teema: kass hammustab

Tere.Olen siin uus ja minu lugu siis.Saime endale kassi teisest kodust (anti ära) oli siis 7 kuune nüüd juba natuke üle aasta ja mõned kuud tagasi on käitumine natuke imelikuks muutunud.Ütlen kohe et oleme ilusti käitunud temaga karistanud pole  ninnu nännutanud koguaeg.Käitumine imelik sest ronib ise sülle nurrub magab ja kui ära hakkad panema sülest siis tuleb kallale.Olen kasutanud veepritsi ,selleks korraks aitab aga see kordub koguaeg nii vahest lähen mööda ja ta hüppab jalga kinni .Pole julgenud karistada ka et äkki hakkab kätte maksma .Ei tea mida teha edasi sülle ronib väga tihti seega tuleb ka kallale väga tihti.Enda asju ei saagi toimetada.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass hammustab

Kassid ei maksa kätte, nad elavad ainult antud hetkes ehk olevikus,seega võid kassile julgesti selgeks teha, mis sulle ei meeldi. Olen kohanud korra oma elus sellist kassi, kes oli väga sülemaias aga kui miski ei meeldinud, siis hüppas kohe kätte kinni. Ajapikku õppisin ma seda tema kehakeele märkidest välja lugema enne, kui ta ründas aga see vajas harjutamist, sest ta oli väga äkiline. Põhjuseks võib olla esimeste elukuude kehv sotisaliseerimine, kassile on jäänud sisse veidike metsikut hinge ja nii toimub kassi peas pidev konflikt inimese läheduse tõrjumise-nurumise vahel. Lahendust ma pakkuda ei oska, sest see on pigem psühhiline "eripära" ja tuleb loota, et kass sellest vanusega välja kasvab.

Mis puudutab jalgadesse kinni hüppamist, siis enamasti on see pigem mäng kui agressiivuse ilming. Kassiga tuleks rohkem mängida (või hankida talle teine kass juurde, keda ta n.ö ahistada saaks) ja riielda jalgadesse kinni hüppamise eest.

Thumbs up Thumbs down