1

Teema: britlased

tere, ma ei tea, kas lisan selle teema nüüd õigesse foorumisse aga küsimus puudutab briti lühikarvalisi. tahaks endale ühte sõbraks koju,mitte näitustel käimiseks jne. ühest kavatusest öeldi, et hinnad umbes 550 eur. kas  need igal pool sellised või on võimalik ka odavamalt saada? vanemad ei pekas ka üldse kõige paremad ja nii olema.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: britlased

Soovitan Sul uurida kuldset börsi, soovi ja teisi kuulutuse lehti. Samuti võid pöörduda Felixi klubi poole (www.felixclub.ee) . Külasta ka kassinäitusi (mina näteks sain oma pärsia kiisu just näituse tõttu). Muidugi kui osta pabertiteta britlane on see tunduvalt odavam, kuigi soovitan paberitega kassi.
550 eurot on küll väga kallis. Meid ehmatati ka algul nende hindadega ära. Tegelikult nii hull see asi ka pole.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

sealt felixclubist see hind öeldigi. aga eks ma uuri edasi jah. tnx:)

Thumbs up Thumbs down

valetan, üks teine kasvatus oli see ikka

Thumbs up Thumbs down

Felix on tegelikult klubi, kuhu kuulub palju erinevaid kasvandusi, kes kasvatavad erinevaid tõuge. Äkki sattusid lihtsalt küsima kasvandusest, kus müüakse kiisusid nii kallilt wink .

Kas Briti lühikarvalised kiisud on sõbraliku iseloomuga?
:s6ps:
Ja kust saaks nende kohta rohkem infot?

Thumbs up Thumbs down

mõned Eesti kasvatajate kodulehed:

1. http://whitish.felixclub.ee/

2. http://www.devianti.ee/

Tartus aga tegeleb Brittidega kasvatus Arterik, Tel. 7487121, 53489316, 5097570. Või pöördu Tartu kassikasvatajate klubi Vesta poole http://www.hot.ee/vestakass/index.html

Tutvustus:

Briti lühikarvalist kassitõugu tutvustati esmakordselt maailmakuulsal kassinäitusel, mis toimus 1871. aastal Londonis Kristallpalees. Temast on saanud üks inglaste armastatumaid tõukasse, kuna "britlase" välimus ja iseloom vastab igati nende ettekujutusele tõelisest dzhentelmenist.

Briti lühikarvalisel on väga ilus, tihe, just kui plüüsist karv. Ta on suurt kasvu, tugeva kehaehituse, lühikeste jämedate käppade, suure ümara pea, hästi väljaarenenud põsesarnadega ning korrapäraste, teineteisest üsna kaugelasetsevate ümarate kõrvadega kass.

"Britlased" on seltsivad, ent väga sõltumatu iseloomuga kassid, kes säilitavad inimestega suheldes alati oma väärika olemuse. Nad armastavad palju ja maitsvalt süüa ja taluvad hästi külma. Briti tõug on ideaalne kodune lemmikloom: neil on väga hea tervis ja nad ei vaja sagedat kammimist.

Briti lühikarvalisi aretatakse värvitoonides, ent kõige populaarsemad on klassikalist helesinist värvi tõukassid. Just briti helesinised astusid üles ka tol Londonis peetud kassinäitusel.

Ka Eestis kogub briti tõug kiiresti populaarsust.

Mõned lingid: pane google-isse otsingusse British Shorthair

üks link nt: http://www.cfainc.org/breeds/profiles/british.html

meie kiisul kriimud silmad...

börsis pakutakse ka müügiks praegu paberitega britte

meie kiisul kriimud silmad...

:cat:

Thumbs up Thumbs down

Nüüd sain küll päris palju infot big_smile
Ja ongi hea! :hyp:

Thumbs up Thumbs down

ostin täna paberitega briti smile jube armas.. aga müüa oli venelane ja keelebarjääri tõttu ei saanud paljusid asju küsida, mida oleks tahtnud. kas keegi hea inimene, kes teab britlaste elukombeid lisaks mu oma msni, et ma saaks oma küsimustele vastused smile

mu msn on stinatiger@hotmail.com

Thumbs up Thumbs down

Oot eelmises teemas ütlesid, et ostsid šotlase. Kumb see siis lõpuks on big_smile ? Aga tore, et endale lõpuks kiisu said. Info saamiseks pöördu näiteks Whitish või Devianti kasvanduse poole.
Olin ka kunagi britlastest huvitatud ja kuigi mul ostusoovi polnud, aidati mind ikka wink

jah britt ikka, mtte shotlane. ma ajasin sassi. sry

Thumbs up Thumbs down

Ok cool