1

Teema: Agressiivne/närviline kass

Mul on 3-aastane steriliseeritud toakass, kes on terve elu olnud agressiivsusele kalduv ja närviline. Olen alati arvanud, et see on ühelt poolt tema eripära ning samas mõjutab seda ka igavus, sest mulle tundub, et ta ei ole toakassiks loodud - on see võimalik? Maal aias meeldib talle olla ning ka agressiivsust on vähem, samas ka memmekust ning sülesolemist. Samas nii kui paaripäevaselt maal olekust koju läheme, on ta alati nii väsinud ning naudib tubaseid tingimusi.

Agressiivsusest... Ta ründab nii õrnalt kui ka metsikult. Näiteks tuleb mu kõrvale ja lihtsalt hammustab jalast, käest; tuleb sülle ja kui kätt liigutan tuleb kallale; sulen akna kui ta on aknalaual ja ta hammustab; kõnnin kiirelt ja palju toas ringi ja ta pureb jalga... Metsikult pureb ta eriti hommikuti kui kiirustan tööle või õhtul kui magama lähen ja tema mängutujus on (seda olen leevendanud sellega, et lähen voodisse pärast temaga mängimist kui ta on juba rahulik). Veeprits talle ei meeldi, kuid lõplikult pole see muret lahendanud. Ei aidanud ka teise tuppa rahunema panemine, olen sellest nüüdseks peaaegu loobunud - panen vaid tõsise rünnaku puhul.

Loomaarstil ei ole me selle murega käinud, sest ei ole seda tervisemureks pidanud. Ei pea siiani, kuid mõtlen RC Calm toidule.

Lisaks on tal terve elu olnud karv suhteliselt lahti. Karv ise on minu meelest normaalne, ei ole paljaid laike ega midagi. Tõrjed tehtud. Ehk siis sellest pidavast närvilisusest ja seega sobiks Calm koos Hair&Skin toiduga hästi? Samas toakassidel pidigi rohkem lahti olema.

Ühesõnaga olen nõutu.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Agressiivne/närviline kass

Lahtine karv ja agressiivus- kõlab nagu stress. Spets toit on hea mõte aga enam soovitaksin just toas elavatele kassidele teine kass juurde võtta, sest selge on see, et omanik ei saa oma kassile 24/7 miilustamiseks ja sugemiseks olemas olla. Toakassi elu on noorele kassile igav nagu 5aastasel lapsel päevast päeva ühes toas keset ühtede ja samade mänguasjade mäge elamine. Tegeled sa temaga jutu järgi ju küll palju, kuid sel hetkel kui sul on vaja oma elu elada, on kassil igav ja ta norib vägisi tähelepanu, sest nii on "etteaimamatu ja huvitav".

Kuna su kass kaldub agressiivusele siis soovitaksin võtta varjupaigast täiskasvanud ja teiste kasside suhtes hästi sotsialiseeritud rahuliku loomuga (steriliseeritud) emase kassi. Esialgu pakuksin vb pigem hoiukodu ja vaataks, kas asjalood parnaevad ja kui ei parane siis pole ka loobumisega niipalju probleemi.

Kui teine kass kuidagi kõnealla ei tule siis soovitaksin veel kasside feromooni millest rääkisin natuke pikemalt siin postituses http://foorum.kass.ee/topic/6111/mure-kassiga/   See on kallis aga aitab hästi. Toitu võib muidugi kõige ennem proovida, sest see on kõige odavam ja mugavam variant. Sel juhul võiksid siia foorumisse kirjutada ka oma kogemusest selle toiduga, sest kui see tõesti toimiks, siis ma tean ühte kassi oma tutuvsringkonnast, kellele kuluks see ära.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Agressiivne/närviline kass

Kass on nüüdseks 1 nädala seda söönud ja no ei ütleks, et aitab. Esimesed paar päeva oli küll väga hea, aga see oli ilmselt juhus.

Thumbs up Thumbs down