Teema: Kass lõhnab ebameeldivalt, mida teha?

Tere!

Niisiis mul on selline mure, et minu noor kääbuskass (Mini-Minni) haiseb- tema väljaheited, suu ning kogu keha. Mõnda aega tagasi käisin oma kassiga loomaarsti juures, kuid kogu loole sain vastuseks ainult et noortel kassidel on beebihambad, mis võivad niisugust ebameeldivat lõhna tekitada ja mulle lubati et varsti see mure laheneb ning kõik olevat täiesti loomulik. Minu teise kassiga (Mustu) pole, aga kunagi midagi sellist esinenud.
Hetkel on Minni juba täiskasvanud kass, kuid mitte midagi pole muutunud ega lahenenud.
Minu jaoks on see tõesti suur mure, sest kiisu on tohutult armas, kuid selle haisu pärast ei kannata teda eriti pikalt süles hoida.
Palun proovige aidata.

Kassiarmastaja

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass lõhnab ebameeldivalt, mida teha?

Tere!

Mul endal on hetkel piimahambaid vahetavas eas kassipoeg ning kuna ta suu haiseb vahest hullemini kui mõnel mitte iial hambapastat näinud vanapapil siis hakkasin ka netist uurima, et mis võiks olla selle põhjus. Hambakivi nii noorel kassil veel olla ei saa (aga kui kassil juba eluaastaid mitmeid, siis tasub ka seda jälgima hakata smile) Selgus, et üks oluline mõjutaja on toit. Tegin katse ja tõesti ongi nii, et kui ühel päeval söötsin kassipoega ühe toiduga ja teisel päeval teise toiduga, siis oli kassi hingeõhus ikka vahe küll. Eriti mõjuvad krõbinad (hetkel söödan Araton kitteni pakki lõpuni ja juurde ei osta, sest kass muidu täitsa haiseb).

Peseb ta end muidu palju või on ta sinu teise kassiga võrreldes pigem lohakas? Ma arvan, et probleem peab olema suus, sest ega see kassi karv muidu väga haiseda ei saa, kui kass seda oma suust tuleva süljega ei laku.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass lõhnab ebameeldivalt, mida teha?

Aitäh, et vastasite! Kass peseb ennast palju, aga tundub täiesti loogiline et karv haiseb sülje tõttu. Mõtlesin ise ka, et ehk on asi ebakvaliteetsetes krõbinates. Läksin siis loomapoodi ja ostsin sealt. Hetkel vaatasin, mis selle uue toidu nimi on ja tuleb välja et ka Araton. Eks ma teen siis ise ka nii, et söödan selle paki lõpuni ja proovin midagi muud.
Suured tänud!

Thumbs up +1 Thumbs down