1

Teema: Mis kassil viga on, kui elu on hea?

Tere

Võtsime kassi ca 8 kuud tagasi hoiukodust. Kass armas ja tore nagu ikka, kuid maru aktiivne. Sai endale hea hooliva sooja kodu ja palju süüa. Tegi pidevalt pahandust ja peamiselt ajas asju ümber. Kuid ajapikku muutus normaalsemaks, kuigi tekitas kahjusid korterisse ikka korralikult. Sõltumata sellest, et kass parketi ära rikkus, diivanit kraapis, kallid kardinad augustas ja kõik taimed ära näris, pigistasime silma kinni ja mõtlesime et kass on kass.

Hiljuti jätsime kassi omapead 1 ööks, et külla minna, söök sai ette pandud. Kui tagasi tulin koju, siis vaatasin, et kass ei tulnud ukse peale vastu. Ukselt paistis, et elutoas on terve parkett mulda täis, samuti valge vaip, toataim oli ümber aetud koos mullaga, samuti oli sinna lastud. Kapi pealt olid kujukesed alla lükatud, tavaliselt ta seal ei käi. Ja lõpuks tundsin korralikku s**ahaisu, kass oli lasknud vedelat kolme kohta voodisse ja kokkuvõttes korterist teinud korraliku lauda. Ise passis voodi all ja üritas ära põgeneda.

Lugu lõppes sedasi et samal õhtul sai vastu võetud otsus, et kiisuke lahkub meie korterist ja läks samal õhtul uude koju, kuna ei osanud hinnata, seda mis talle anti. Kui ma nüüd võrdlen kassi koeraga, siis koer pole eales tekitanud sellist kahju, kui kass. Endal oli ka kassi kahju ära anda, kuid parem kiire lõpp kui kassi pilli järgi tantsimine. sad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mis kassil viga on, kui elu on hea?

Kummaline suhtumine, et loom peaks olema nagu lastekodu laps vms kõrgema seostamis- ja tänuvõimega olend. Ei ole. Pigem on nad egoistid ja suhtuvad sinu kodusse kui oma territoorumisse, kuhu ta toodi ja mille ta nüüd enda omaks võttis.

Kuna Teie kass oli toodud hoiukodust siis ilmselt oli ta juba kastreeritud/steriliseeritud? See oleks pidanud aktiivust veidi maha kruttima.

Tundub, et Teile sattus ülitemperamentne kass. Ühel mu naabril on samasugune paharet (kastreeritud) ja see elabki nüüd põhiliselt õues (omal soovil, sest siseruumid jäävad talle lihtsalt liiga väikeseks). Üldiselt, mida vanemaks kass saab, seda rahulikumaks jääb, senikaua on aga sellise kassi kasvatamine poole kohaga imiku toimetamine st pidev mängimine ja veepritsi/ajalehega järel käimine. Selliste kasside koht on pigem ões (et toas käivad ainult söömas, magamas ja inimesega suhtlemas).

Thumbs up Thumbs down