1

Teema: Mure kassiga

Oleme kahe emase kassi omanikud. Algselt sai varjupaigast võetud 1 ning 2 kuud hiljem tema õde, et esimesel kassil ei oleks igav ajal mil me tööl oleme. Probleemid said alguse siis see aeg kui teine kass sai juurde võetud, algas erinevate kohtade märgistamine, vaibad-voodid jne. Kuna kassid olid tol ajal sellises eas et ilmselt algas neil ka esimene jooksuaeg sai mõlemad neist steriliseeritud. Siis oli mõnda aega rahu majas.
Nüüd seisame aga jälle silmitsi sellega, et üks neist vähemalt korra päevas siristab rahulikult mujale, probleem on kestnud juba vähemalt 2 kuud. Kasside läbisaamine on hea, saavad kvaliteetset toitu, tervise probleeme ei paista olevat. Häda nr 2hte käib antud kass tegemas korralikult wcsse, kuid pissib kas wc ette rahulikult või siis voodisse ning sõna otseses mõttes pissib mitte ei märgista lihtsalt, teised lemmikud on tal vaibad.
Kuna elame kolme toalises korteris siis oleme me neid selle tõttu olnud sunnitud hoidma viimast aega vaid ühes toas ajal mil meid kodus ei ole, kuna iganädalane keemiline puhastus hakkab juba ülejõu käima, samas on väga kahju neid sinna sulgeda.
Antud toast kus kassid päeval aega veedavad oleme ära visanud kõikvõimalikud vaibad tekid jne, kuna nende puhastamine ei olnud enam isegi mitte otstarbekas, lihtsalt nii ära rikutud olid need.
Olen desinfitseerinud pindu nii äädikalahuse kui kõikvõimalike poodidest saadaval olevate kassi lõhna steriliseerijatega(urine off, bust it, savic refreshnr) kuid tulutult, kass läheb ja pissib siiski sinna kuhu ta varem vähemalt korra on juba käinud.
Ehk oskab keegi nõu anda, ei ole viimasel ajal teinud nende elus midagi mis võiks stressi tekitada, mõlemad kassid on meie juures läinud uhketeks preilideks, karv läigib, isu on hea ja selle pissimise probleemi kõrval on nad muidu meile väga kallid, armsad ja hoitud.
Olen jälginud ka antud kassi käitumist, kuna varasem kass meil oli hädas põieprobleemidega enda vanas eas, kuid praeguse kass käitub nagu kass ikka, ei ole aru saada, et tal oleks valus pissidajne.
Ehk oskab keegi midagi veel soovitada, kuna oleme juba üpris muserdunud ning oleme kaalunud antud kassi maale elama saatmist, samas ei soovi neid absoluutselt lahutada, kuna oleme kindlad et nad hakkaksid üksteist väga igatsema.

Thumbs up Thumbs down

2 Viimati muutis Rosetta (19.06.2014 09:34:46)

Vasta: Mure kassiga

Kui terviseprobleeme pole siis soovitan hankida kasside feromooni. Sellest on pikemalt juttu siin http://www.zoovet.ee/product/docs/6413896803.pdf Minul oli sama jama, majas on 3 kassi aga üks neist kuses iga päev vaiba peale (steriliseeritud emane). Oleks see siis veel märgistamine aga ei, loigud olid suured nagu oleks ta põit 24 h sobivat hetke oodates kinni hoidnud. Vahele jäädes andsime muidugi mõista, et meile, inimestele, on selline käitumine lubamatu aga seepeale õppis ta lihtsalt ära, et vahele jääda ei tohi. Loomaarsti soovitusel hankisime selle ja kass lõpetas päevapealt potist väljaspool kusemise. See on suht kallis aga toimib ja kui peale seda ikka veel lahistatakse, siis soovitan loomaarsti juures uriiniproovi teha. Feromooni mõju oma kogemuste järgi hakkab toimima 1-3 päevaga.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure kassiga

Kui teil on praegu ainult üks liivakast, siis võite prooviks ka teise kasti lisaks hankida, vahel võib ka see olukorra lahendada.

Thumbs up Thumbs down