Vasta: Tõukass või mitte? Ehk paberiteema.

Ega kõigile ei peagi üks ja sama asi meeldima smile Lihtsalt tore, kui on valikuvõimalus.
Enamus triibikutel on jah hea tervis, aga on ka halva tervisega kiisusi. Samamoodi on väga hea tervisega tõu kasse :s6ps:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Minule meeldib ka, kui inimestel on oma arvamus ja kui nad seda põhjendada oskavad. Paistab, et siin foorumis on küll väga tark ja enda arvamust omav rahas big_smile .Seega on siin hea teistega erinevaid teemasi arutada.

No ei ole see kassipoegade temperamendi ennustamine sugugi nii kerge kui kirjutad, Anna.  Ka täiesti tagasihoidlikkust ja rahulikust kiisust võib kasvada julge ja kõige/kõigiga läbisaaja-aktivist ja vastupidi. Kõik oleneb. Näiteks oma kassi pesakonna kõige rahulikumast ja leebemast kassipoisist sai kasvades paras agressor, kes hoiab maal kõiki külakasse hirmu all ning tujude meelevallas olles veristab ka inimeste käsi-jalgu. 

Mai tea kas mina olen pime aga ma ei ole ka mingit tõukasside ülistamist märganud. Inimesed pooldavad just rohkem kodukiisusid sest neis leitakse seda ehedat kassilikkust. Tõukassid on paljude meelest niivõrd ära klanitud ja aretatud et \'kass\' ei paista piisavalt selle alt välja. :roll:
Mina armastan ka üle kõige just krantskasse, kuid on ka oma lemmiktõug, kelle kunagi tulevikus kavatsen võtta (just tema temperamendi, väljanägemise ja ajaloo pärast). Arvan ikkagi et tõukassid peaksid ka olemas olema ning säilima sellistena nagu nad on, sest paljudel kassivõtjatel on kindel nägemus kassi välimuse ja temperamendi kohta. Tõukasside seast on väga kerge leida endale sobiv kass, krantskassidel on see iseloom ja välimus tihtipääle ikka paras loterii. Mulle endale võivad üllatused meeldida aga paljudele võibolla mitte. Tõukass on rohkem kindla peale minek. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

vot siit tulebki välja, et mõne jaoks on nn üks omadus pluss, teise jaoks miinus- ma just pelgasin seda tõutakassi isepäisust ja muud mis sulle sinu kiisude puhul meeldib- võibolla sellepärast et olen alles algaja kassipidaja... hirm oli lihtsalt

meie kiisul kriimud silmad...

Algselt postitas: anna
muidu koertega ei saa seda asja eriti võrrelda, tõuta koer võib täiskasvanuna täitsa koledaks muutuda, aga kassid on, olenemata tõust, põhijoontes kõik ühesugused, need erinevused on (minu meelest) suhteliselt väikesed, kui koertega võrrelda.

Kust sa tead? Kas oled kohanud mõnda orientaali, bengalit või teisi tõugusid et neid omavahel võrrelda? Mina näiteks ei ole et nii väita. Siiamid-orientaalid pidid olema päris rasked kassid pidada, et tahavad palju tähelepanu ja tegelemist. Olen näinud ka mõnda sõna otseses mõttes nässu keeratud kodukassi. Kassid ei ole sugugi nii lihtsad loomad kui pealtnäha paistab. :roll:

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: näriline
Minule meeldib ka, kui inimestel on oma arvamus ja kui nad seda põhjendada oskavad. Paistab, et siin foorumis on küll väga tark ja enda arvamust omav rahas big_smile .Seega on siin hea teistega erinevaid teemasi arutada.

Jahh. smile Arvan ka nii. Väga hea on ära kuulata ka teine pool ja aru saada et kõik inimesed ei saagi arvata üht moodi ning võtta seda arvesse. Õiget ja valet ei ole niikuinii olemas. On ainult mõtted. smile

Thumbs up Thumbs down

Mul oli sama asi, mis Miramisel. Kartsin seda ettearvamatut iseloomu ja muidugi sede ka, et kiisu hakkab laudadel ja kardinatel turnima, mida pärslased üldjuhul ei tee. Vähemalt minu oma mitte wink .Pealegi huvitas mind see näituste ja aretamise asi ka smile .
Kusjuures isegi kogenud kassikasvatajad ei oska täpselt ette öelda, kas kassipojast tuleb tšempion või mitte. Kassipojad muutuvad aja jooksul päris palju big_smile

Jaah, eks mul on kassidega ainult pealtnägemise kogemused ju.
Ja koeri ning kasse võrreldes rääkisin tõesti ainult ja ainult välimusest.
Päris niimoodi ründama nüüd ka ei peaks, nagu sa praegu teed, brazen. Vähemasti su juttu lugedes jääb küll sellest veits rünnaku mulje.
Ja ma oskan ka rääkida ainult oma kogemuste põhjal, nii palju, kui olen elu jooksul kasse näinud pojast peale - kui neid just miski väga ei mõjuta, on nad ikka jäänud iseloomult sellisteks, nagu kassipojast peast olid. Võib-olla on mul ühekülgsed kogemused, ei välista.
Aga ma ei saagi ju millegi muu kui kogemuste põhjal rääkida, eks seegi ole päevselge, kui veidike mõelda.

Thumbs up Thumbs down

Ma ei ründa, puhas uudishimu minu poolt.

Thumbs up Thumbs down

Ahhaa, no ma olen harjunud, et puhta uudishimu küsimused on kuidagi veits vähem järsud või nii.
Sellepärast tundus ründamisena.

Thumbs up Thumbs down

Tõlgendamise/väljendamise küsimus siis. Tekstist emotsioone ju välja ei loe.

Thumbs up Thumbs down

Aa, no siinkohal ma jätaks ka endale oma arvamuse ikkagi smile

Thumbs up Thumbs down

Või sa muidu ütleksid, et sa oled hästi sõbralik praegu?

Thumbs up Thumbs down

Tead mulle tundub et sa oled natuke paranoiline või lihtsalt üritad provotseerida. :? Mulle see ei istu. Olen nagu olen, tunnen mida tunnen. Jätan sulle sinu arvamuse kuigi ei jaga seda. :puna:

Thumbs up Thumbs down

Noored, ega see ometi delfi.ee foorum ei ole:P
Jääme ikka sõpradeks edasi:)

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Milline on siis lõppkokkuvõttes arvamus  sellest mis on tõukasside point?

Mina nagu enne üritasingi sõbralik olla, aga siis tuli brazen ja ma muutusin paranoiliseks.
ead aega.

Thumbs up Thumbs down

:tv:

Siin läks kohe täitsa vaidluseks big_smile
Algselt oli ju jutt paberitest ja nende vajalikkusest.
Jään arvamuse juurde, et tõukassidel peaksid olema paberid ja kui neid pole, siis ei saa oma kassi tõukassiks ka nimetada. Ta võib ju tegelikult tõukass olla (mõlematel vanematel on paberid) aga kuniks pole dokumente, pole ka tõestust.
Tõugudest rääkides pean neid vajalikuks, et iga inimene saaks leida endale sobiva. Näteks kassi karvade vastu allergilised inimesed saavad võtta endale mõne sfinksi.
Ahjaa tahtsin veel öelda, et pärsia kasside juures köitis mind ka nende välimus (lömmis ninad on lihtsalt nii armsad smile )

täitsa nõus Närilisega.

et kui oled nt mingi kooli lõpetanud- saad ka ju vastava paberi- mis tõestab et sul on ikka vastav haridus, eriala ja see vastab teatud standardile. Tööandjal on siis täpselt teada mida sust oodata jne - täpselt sama on ka tõugudel- standardid- kus on kirjas tõuomadused jne ja see on kõik vajalik lihtsalt selleks, et inimestel kes omale kassi hakkavad otsima- on samuti teada, mida ühest või teisest tõust oodata- või nagu Brazen ütles, pole loterii:)
parem karta kui kahetseda!

Tore, et keegi minuga ka nõus on big_smile .
Väga hästi põhjendatud :py: