1

Teema: Tõukass või mitte? Ehk paberiteema.

Algselt postitas: Katja
Väga ilus kiisu!!! :py: :wink:
Kas tema vanemad on mõlemad britid?:?

Jah, ikka, muidu poleks ta ju tõukass.;)

Loomad ületavad kõik!

Vasta: Tõukass või mitte? Ehk paberiteema.

Tere!:)
Aga ega ta ju polegi tõukass kui tal pabereid pole...

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

No jumal, mis vahet seal on, on tõug või mitte, inimene tahtis omale armast kassi, keda hellitada.Ainult paberi pärast vaevalt keegi kassi võtaks. Ja kui inimene ei kavatse hakata ise näitustel käima, siis pole tal seda paberit ka vaja ju. Kass on ikka sama.....:roll:

Dogs have owners, cats have staff.

Loomulikult ei võtaks keegi paberi pärast kassi.
Paberid ei ole vaid näituse jaoks, paberid on justkui garantiiks,et ei saanud haiget looma.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Kui inimene tahtis kassi, kes oleks armas ja keda hellitada, kuid mitte tõukassi (tahes tahtmata tõestab tõukassi tõulisust ikkagi dokument), siis miks mitte - aga milleks teda siis tõukassiks nimetada kui ta seda ei ole? :twisted: Vanemad võivad küll olla paberitega, aga ega see siis poegi kohe tõukassideks tee. See selleks..

Mul pole küll tõukassi kuid on tõukoer, kellega ma pole kordagi näitusel käinud ja pole nagu plaanis ka. Paberid pole mulle kordagi kallale tulnud, vastupidi - olen saanud teada palju huvitavat koera esivanemate kohta ning pealekauba saan kindel olla kasvataja abile kui mingi mure peaks olema. Minu arust on paberitega tõuloomal palju rohkem eeliseid kui paberiteta loomal. smile

Mind huvitab väga Janeti enda arvamus, et miks ta paberiteta kassi kasuks otsustas? Eestis on ka täitsa korralike kassikasvatajaid, kes brittidega tegelevad ja mille poolest need paberitega tõukassid siis nii erilised on - neid müüakse ju ka eelkõige sõpradeks. Minu teada pole kedagi veel vägisi sunnitud näitustel käima ja paljud tõukassid ei sobigi ju näitustele.
:cry:

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Brazen räägib täitsa õiget juttu wink. Paberid on garantiiks, et kassi mõlemad vanemad on tõupuhtad ja terved loomad. Paljudel on jäänud selline arusaam, et paberitega loomaga tuleb kindlasti näitusel käia. Tegelikult see muidugi nii ei ole big_smile . Kahjuks ostetakse paberiteta "tõu" kasse just sellepärast et nad on siiski odavamad. Paberitega britlast ikka 800 krooni eest ei saa, isegi kui ta ei ole aretuskõlblik.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Meid huvitas ikka rohkem kass kui paberid. Muidu me oleksime ju paberitega võtnud...

(aga kas ta on siis nn krants?)

Loomad ületavad kõik!

Egas siis paberitega tõukassid ainult näituste jaoks loodud pole. Välismaal läheb minu teada enamus tõukasse just kodusteks lemmikuteks ja paberiteta loomad on Eestiga võrreldes harv nähtus. See vast tõesti eestlaste väike viga et noid pabereid nii hirmsamat moodi kardetakse. Võibolla mõeldakse et kassid-koerad maksavad paberite pärast nii palju, kuid see on imelik mõte, sest paberid on tõulooma hinnast vaid imeväike summa. Selle hinna sisse kuuluvad ka vanemate terviseuuringud ja näitusekulud, märgistus, vaktsiinid, ussikuurid, vist ka isase paaritustasu ja kasvataja enda vaev. Kindlasti on ka selliseid kasvatajaid, kes ainult raha pärast aasta otsa kassipoegi valmis vorbivad, kuid idee poolest peaks tõuaretus olema ikkagi hobi, mitte elatusallikas. Minu meelest teenivad kõige rohkem just nood paberiteta pesakondade tegijad ja millerdajad, kes ei vaevu oma kasvandikele vajalikke protseduuregi ära tegema - neil vist dollarimärgid virvendavad silmade ees.. :roll:

Aga Janett, egas sinu kiisu nn krants ka ei ole - lihtsalt tõukassi moodi kiisu. smile Kui kassi mõlemad vanemad on paberitega briti lühikarvalised, siis on isegi \'tõukassi moodi\' natuke imelik öelda.. aga seni kuni pole dokumente, mis tõendaks et kassipoja vanemad on just need kassid ning et selline paaritus on üldse aset leidnud, siis ei saa ka kassipoega puhtatõuliseks nimetada, kuigi ta võib seda ju olla..

Minu poolt küsimus suurele ringile - kas te olete kunagi mõelnud miks on tõukassidel üldse paberid? Mis on teie arvates tõupaberite point?

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Olgu mis on, aga armas kiisuke on ikkagi:P
Mulle meeldib.
Aga Brazen- ei ole tõesti selle peale mõelnud, mis paberite point on. Akki see, et mitte solkida pikka aega aretatud tõugusid? :puna:

VIC- Very Important Cats

:s6ps:armsad nagunii kõik..

Thumbs up Thumbs down

siit võiks ju edasi küsida, et mis on üldse tõugude point? paberid on teadagi nn garantii või kinnitus sellest, et tegu on just selle tõuga

meie kiisul kriimud silmad...

vot just, mis on see tõukasside point?
täiesti tõsiselt nagu, ma ei saa aru sellest halast, et ei tohi tõukassi tavalise kassiga paaritada jne. mis sellest juhtub siis?
surevad tõud välja, okei. mis siis?
mis juhtub, kui maailmas on ainult tavalised kassid?

Thumbs up Thumbs down

Paberitelt saad sa vaadata, kes olid sinu kiisu vanemad ja vanavanemad big_smile. Tegelikult ei ole jah tõugudel eriti mõtet, see on pigem inimese edevuse tulemus. Võibolla on tõugude mõte see, et inimene saaks valida endale sobiva iseloomu ja välimusega kassi. Tõuta kiisud on ju kõik enam-vähem ühte nägu ja värvivalik on ka väiksem.
Mina näiteks tahtsin rahulikku, pika karvaga ja korteri eluga sobivat kassi. Enamus pärslastest ongi rahuliku iseloomuga (alati on erandeid) . Aga kui tõuge poleks, siis ma peaks lihtsalt lootma, et kass osutub selliseks nagu mina tahan.

Mis siis kui tõud välja surevad või?
Nojah. Igal inimesel oma tagasihoidlik arvamus, ütleme nii.
Ega kindlasti midagi ei jutugi, kui maailmas on vaid tavalised kassid, kuid midagi ei juhtu ka siis, kui on tõukassid.
Maailmas on alati ju erinevaid asju ja see on normaalne, muidu oleks ju kõik nii ühekülgne ja igav.

VIC- Very Important Cats

eks seda muidugi, ma lihtsalt ei saa aru, et mis sellest juhtub, kui keegi laseb oma tõukassil tavalise kassiga pojad saada ja miks enamik tõukasside omanikke selle peale nina kirtsutavad.
ja et MIKS need tõukassid nii väärtuslikud on. mulle näiteks ei meenu praegu ühtegi tõukassi, kelle puhul ma oskaks öelda, et vot jah on ilusam küll kui tavaline tõuta kass. ühtemoodi ilusad on kõik kassid, juba sellepärast, et nad on KASSID smile

Thumbs up Thumbs down

Muidugi on kõik omamoodi ilusad big_smile. Ja ega midagi ei juhtugi, kui tõu ja mitte tõu kassi omavahel paaritada, aga kui niimoodi paljud teeksid siis tõug moonduks. Ja kui näiteks pärsia kassi paaritada tavalise kodutriibikuga ja pärast kassipojad "pärsia" kiisude nime all maha müüa, siis see pole eriti kena.
Pealegi see ohustab ja segab kasvatajate tööd. Tähtis on tõugu parandada ja paaritada vaid parimaid isendeid wink
Muidugi, kui tõu ja tõuta kiisude paaritamisel müüakse kassipojad tavaliste triibikute nime all, siis pole sellest midagi. Võib ju lihtsalt mainida, et üks vanematest oli tõukass.

täitsa nõus närilisega- pärslane sai ka just valitud tänu sellele, et on teada, et see tõug on rahulik jne Silver aga on nn kodukass ja kuna tema on juba suur, siis oli ka teada tema iseloomu- st. rahulik- päris pisikest kassi korterisse  ilma teadmata tema sugupuud ei oleks lihtsalt julgenud võtta- kindluse mõttes:)

kuidas sa aru ei saa anna, et asi ei ole ilus- seda ei saa ju hinnata ja ainult selle järgi ei tohikski omale lemmikut  valida. Asi on selles et puhtatõulise puhul sa tead eelnevalt arvestada, milline on ta iseloom, tervisemured jne

näriline  - miks on tähtis tõugu parandada?

miramis - siis mina, noor ja rumal näed, läksin tohutu riski peale välja, võtsin ilma mingi tõuta kassid ja olen tohutult rahul, nad on terved, mänguhimulised ja tugevad kassid.
saavad kohe 8kuuseks ja ühtegi tervisemuret pole neil olnud. ma arvestasin sellega, et kui ma võtan terve kassipoja ja teda hästi hoian, siis tal ei olegi ühtegi tervisemuret. täpselt nii on läinudki.
ja nii palju, kui ma olen küsinud ja loomaarstidelt ausaid arvamusi kuulnud - üks tavaline kodukass on kordi harvem haige kui tõupuhas kiisu.

ja iseloom on kassidel üldjoontes ikkagi ühesugune, üks on rahulikum, teine mitte nii väga, selle saab tavalistel kodukassipoegadel ka välja selgitas, milline keegi on, võtab veidi rohkem vaatlusaega, seda küll.
ja mispärast sa arvad, et ma ei saa aru, et asi pole ilus, ma küsisin, milles asi on, aga keegi ei osanud mulle seda täpsemalt lahtiseletada.
ausalt, minu jaoks see tõupuhtuse tagaajamine läheb veidike sinna hitlerlikku mõtteviisi juba.

mul ei ole, muide, midagi tõukasside vastu, sest ma armastan absoluutselt igasuguseid kasse, aga tõugude ülistamist ja aretamist ja värki ei mõista ma lihtsalt üldse.

Thumbs up Thumbs down

JA ma ei mõista teid hukka ka üldse, lihtsalt üritasin aru saada sellest maailmast, aga tõenäoliselt, juba teistsuguse suhtumise pärast kassindusse, ei hakka ma sellest eriti aru saama nagunii.
ärme nüüd vihaseks ikka lähe, eksole smile

Thumbs up Thumbs down

hea küll- mul on tõesti hea meel, et su kiisud on terved, hea iseloomuga ja õnnelikud ja muu polegi ju tähtis.

ju ma olin ise nii arg ja tahtsin nn kindluse peale välja minna- eriti kui olen nn algaja kassipidaja:)

aga tõugude ülistamist pole ma küll tähele pannud, minu jaoks on see lihtsalt viis kuidas neid nn eristada- nu võtame nt koerad- on ju ikka vahe kas sul on bernhardiin, rotveiler või taksi- vahe on nii välimuselt, iseloomult jne ja sa otsid endale sobivama tõu välja  aga ühtmoodi koerad on lõpuks kõik.

Muidugi mitte! Me lihtsalt avaldame oma arvamusi ju wink
Ma mõtlesin tõu parandamise juures seda, et kui paaritada häid isendeid siis on tulevastel kiisudel paremad iseloomujooned, tervis (eriti tähtis) ja välimus. Kahjuks on jah tihtipeale tõuta kiisudega vähem probleeme, kui tõukassidega. Nad on juba kord sellised õrnaksed (eriti mõned tõud). Tore, et Sa oma kiisudega rahul oled big_smile . Eks igal kiisul ole oma iseloom, aga üldjuhul on ikka pärslased palju rahulikumad ja seda näen ma ka ise, kuna mul on ka tõuta kiisu olnud. Minu kassil on näiteks peaegu selline iseloom, nagu pärsia kassi kirjelduse juures kirjas on. Seega ma sain just sellise kassi, nagu tahtsin big_smile .

Algselt postitas: miramis

aga tõugude ülistamist pole ma küll tähele pannud, minu jaoks on see lihtsalt viis kuidas neid nn eristada- nu võtame nt koerad- on ju ikka vahe kas sul on bernhardiin, rotveiler või taksi- vahe on nii välimuselt, iseloomult jne ja sa otsid endale sobivama tõu välja  aga ühtmoodi koerad on lõpuks kõik.

Väga hästi öeldud :py:

No jah, sellisel juhul, kui see iseloom nii tähtis on, siis vast küll.
Ma just hindan tõuta kasside isepäisust ja enesekehtestamise oskust ja ettearvamatust, sellepärast nad sobivad mulle väga hästi.
Ja sellepärast ka, et nende tervise pärast ei pea eriti muretsema, tugevad nigu tõupullid on nad kõik olnud, kellega elus kokku olen puutunud tongue

Thumbs up Thumbs down

muidu koertega ei saa seda asja eriti võrrelda, tõuta koer võib täiskasvanuna täitsa koledaks muutuda, aga kassid on, olenemata tõust, põhijoontes kõik ühesugused, need erinevused on (minu meelest) suhteliselt väikesed, kui koertega võrrelda.

Thumbs up Thumbs down

ei, ei lähe vihaseks- selles foorumi mõte ju ongi, et arutada ja oma arvamusi põhjendada- ei saa klapid ees siin ilmas kohe kuidagi...

vabandan, kui tundusin kuidagi vihane- aga ma kipun vahel liiga emotsionaalne olema- mulle meeldib kui inimestel on oma arvamus ja nad seda oskavad põhjendada- mitte niisama sõnu loopida:) siin foorumis võiks siukseid debatte isegi rohkem olla aga ilma solvanguteta muidugi- ikka arutledes...:)

tongue:syda: