Teema: poetoit on ohtlik?

Olen kuulnud levimas jutte, et kassidele ei soovitata anda Darling\'uid, sest see pidi kiisul karva lahti võtma. On neil juttudel tõepõhi all???

2bOrNoT2b

Thumbs up Thumbs down

Vasta: poetoit on ohtlik?

Mina olen kuulnud niipalju, et need poekrõbinad nagu whiskas, kitekat, friskies jne võivad tekitada sapipõie kivisid. Ei tea kas peab paika.. yikes

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

need sapipõekivid või mis iganes tekivad siis, kui kassile päevast päeva ainult seda kuivtoitu anda.

2bOrNoT2b

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu kannatas ilusasti Whiskasi krõbinaid ja konservi. Konservi olen talle ka muud andnud. Aga siis ükskord ostsin Friskise krõbinaid ja konservi, mida ta enne saanud ei olnud. Peale seda läks kassil karv lahti ja ka kõht lahti. Arst ütles, et söögist on tekkinud soolepõletik ilmselt. Pärast seda ma talle poetoitu ei andnud, krõbinaid siis poe omi ei andnud, ostsin RC, konservi sai ikka, aga friskist enam mitte. Praegu on ta minu vanemate juures ja toitubki ainult konservis, aga praegu pole häda midagi, ei seedimise ega karvaga.
Seda ma usun küll, et ainult krõbinatest võib mingeid kivisid tekkida, aga kui kassil seedimine kannatab, siis minu arust võib anda küll poekrõbinaid ka. Pea-asi, et oleks mitmekülgne toit.

Aga see on ainult minu arvamus...

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

Ma nõustun Mannuga - peamine on mitmekülgne toit.
Sossu sööb enamjaolt kalleid krõbinad, aga poe krõbinad kõlbavad ka. Eelistame kallimaid, sest nad lubavad karvapallide vastu aidata ja Sossule maitsevad ka rohkem. tongue

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

poekrõbinad muuseas tekitavad sapikivisid ja see pole nalja asi, samuti need whiskasid,kitekatid ja muu selline jama sisaldab üleliigselt palju tuhka ja liiga vähe vajalikke toitaineid. Need konservid mida samuti poest saab sisaldavad kuskil 80% vett, et neid võib ikka ja alati anda, aga krõbinad on jah sellien kahtlane kraam. eelistagem kvaliteetset toitu. (:

Thumbs up Thumbs down

Minu kassile ei maitsegi Darling\'u toidud. Ja loomulikult ei anna kassile ainult krõbinaid. Kusjuures, isased kassid on kividest rohkem ohustatud.

Dogs have owners, cats have staff.

Tere kassisõpradele!
Rääkides kassitoidust, siis siin  on arvamusi seinast seina. Ühed ütlevad, et kassitoit peab olema mitmekülgne, teised jälle, et kassile pole mitmekülgsust vaja.
Meie kass sõi väga edukalt krõbinaid, peamiselt whiskasi, aga vahetevahel ka teisi, nagu darling või kitekat. Mõnikord harva ka konserve, sest neid ta eriti ei tahtnud.
Nüüd viisin kiisu haiglasse eluohtlikus seisundis. Loodetavasti pole mingeid kivisid tekkinud, arst ütles, et uriinis on kristallid ja see on verine. Seisukord on väga tõsine ja olen tõeliselt mures. Võimalik, et see poetoitude taluvis on kassidel erinev, mina pean ilmselt teisele toidule üle minema. Ei tea, kui kalliks see võiks m inna. Ravimise hind ehmatas küll pahviks. Korraks köis isegi peast läbi mõte, et ... Aga kahju ka, mul nii ilus  pikakarvaline vahelduvvoolu (ehk triibuline) kiisu. Polnud südant. Peaks vaid rahakott survele vastu.

Thumbs up Thumbs down

Mina olen samuti kuulnud, et kassile ei ole üldse vaja mitmekülgset toitu, et võib väga vabalt süüa ainult krõbinaid ja saab sellest kõik kätte mis vja, aga jah - sellisel juhul loomapoest või kliinikust ostetud krõbinaid.

Sapikividest pole ma kuulnud, aga kusepõiekivid on küll paljude mu tuttavate kassidel olnud. Ja peale seda pidid küll hakkama ravitoitusid ostma.

Minu kiiisuke sööb heameelega Whiskasi ja Friskist, samuti annan talle Royal Canin´it. Sööb kõiki neid heameelega. Konserve ta ei taha üldse, kui avan paki sööb kaks ampsu ja siis ülejäänu võin omale jätta  tema neid ei taha.
Kuivatatudd kala-maius maitseb ka hästi.

Thumbs up Thumbs down

Mis see kuivatatud kalamaius on? Kunagi ostsime endale mingit kuivatatud ja soolatud räime....ja kass läks hulluks selle lõhna peale, tahtis käest ära süüa smile

kas kassidele tavalist kaerahelbe putru võib anda? ja kui võib, kas siis panna sinna mingil määral soola või on mage puder parem?

ma mäletan, et vanaema õuekass pani küll putru kahe suupoolega ja oli väga rahul tongue

Thumbs up Thumbs down

Aga, kuidas see siis nagu väljndub, et kassil on tekkinud sapikivid?

Thumbs up Thumbs down

To chry....

Tead need oma samasugused nagu kuivatatud Peipsi tint, ainult et ilma soolata.... Preemia lemmiklooma maius - kuivatatud kala kassidele ja koertele...110 g mingi 26.-
Viljandis on Maksimarketis teda, Selveris pole.

See kangesti maitseb Miisule

Thumbs up Thumbs down

Hm...Pärnus maksimarketit pole. Mujal poodides pole nagu tähele pannud sellist asja. Tahaks ka täitsa proovida. Vahest on ka loomapoodides?

Hm...putru.... maakassid söövad vist üldse imelikke asju. Ma ei arva, et see just kassile kõige parem toit oleks.

Minu kass sööb ka putru....riisihelbe ja kaerahelbepuder mis piimaga keedetud, seda limpsab heameelega...ronib ninapidi  juurde kohe big_smile

Thumbs up Thumbs down

putrusid võib anda küll, aga loomadele ikka ilma maitsestamata.

Igasugu kividest niipalju, et enda pikakarvalise triibikust kaunitariga oli ka sama mure. Olid need nüüd neeru või põie kivid, igatahes arst ütles, et poekrõbuskitest saadud. Väljendus selles, et kiisu ei saanud pissida, käis väga tihti kastis ja järjest vähem tuli...lõpuks ainult tilk või paar ja seegi oli verine. Saime siis arstilt spetsiaalkrõpse, mis neid kive lahustama peaks. Viisime kassi uriiiproovi inimeste laborisse, kus seda testiti. Päris hulk aega oli jama. Vahepeal sai juba nagu terveks ja mõne aja pärast kordus kõik. sai uuesti ravikrõpse ja põletikuvastaseid tablette ka. Nüüd õnneks rohkem tagasi pole tulnud.
Krõpsud Miisule hirmsasti meeldivad, aga ta sööb ka kala ja konserve, nii et ta ei söönud ainult neid krõpse. Aga ilmselt on tõesti kasside taluvus erinev nende krõpsude osas.

Thumbs up Thumbs down

ma nagu seda pole veel märganud, et ta ei pissiks korralikult aga mingid imepisikesed väikesed laigud küll maas olnud, nagu vere moodi.....kas see siis võib nii kah välja paista, et lihtsat tilgub???

Thumbs up Thumbs down

Leidsin Rimist ka need kuivatatud kalad smile Kass läks nii ähmi selle peale, kugistas nii, et hakkas oksele kohe sad Oksendas kõik äsja söödud toidu välja. Aga muidu paistis igati terve ja elurõõmus, nii et ei usu, et ta haige on.

Enne pidasin ka kõiki neid whiskaseid ja kitikatesid õigeks ja heaks toiduks. Ja enne ma ei saanud aru kuidas saab kiisule nii kalli toidu osta, kui nt. Royal Canin... Nüüd ma ei saa aru nendest loomapidajayest, kes annavad kõiki neid whiskaseid ja darlinguid :pa: Muidugi, parem oleks kiisule anda tasakaalustatud naturaalset toitu,, kuid siin tuleb pidada meeles, et kassid on ikkagi kiskjad ja mingisugustest suppidest ja pudrust ei ole siin juttu. suurem osa peab ikkagi olema valgulist toitu, ehk liha. Looduses kiisud söövad ka igasuguseid putukaid ja ka hiiri süües söövad nad koos sellega hiiremaos olevaid eemneid ja muru... kodus on ag aväga raske tasakaalustada toit nii, et kõik oleks kättesaadaval kiisule. Selleks ongi proffesionaalsed toidud, kus on kõik valgud/süsivesikud/rasvad/vitamiinid/mineraalained tasakaalustatud. Tavapoodides müügisolevaid toitusid sab võrrelda kosmeetikaga - ikka head kreemi ei müüda mingite vorstidega/pottidega naaberriiulil... Ühe kassi jaoks mingi 200 krooni kuus toidu jaoks ei ole üldse suur raha. Kui aga tanu odavatele toitudele teie kiisu sattub kliinikusse mingi probleemiga, siis te olete nõus palju suuremaid rahasummasid maksma, et kiisu terveks sai :vs:... Võib ju ennetada kõiki neid probleeme ja anda oma neljakäpalisele pereliikmele korraliku toitu, mitte mingitest loomasaadustest (lihast seal haisugi ei ole) toitu!

Thumbs up Thumbs down

Tead...mina pidin ka neid kalu andes kalal sabast kinni hoidma, sest muidu kui ta terve kala endale hammaste vahele haaras, siis tõmbas ka kurku... :wink:

Thumbs up Thumbs down

aga kas ka kiisueined võivad ohtlikud olla?
minu kass sööb neid pidevalt..

Thumbs up Thumbs down

Need pidid ka tegelikult ebakvaliteetsed olema(poe omad):(
Muideks, mina ostsin täna eelpoolmainitud pisikesi kuivatatud kalalesi ja Mariusele väga meeldis.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

ostsin ka millalgi neid kuivatatud soolavabasid kalakesi, mu kass ei saanud üldse aru, et see toit on sad siis viisin hulkuvatele kassidele ja need ka ei söönud!!! ei tea, mis imelikud kassid meie kandis elavad...
whiskas kiisueineid olen ikka oma kassile vahel andnud, nii nädalas paar einet. nii et tegelikult rohkem maiustuse eest (ta läheb neist täiesti pöördesse). maiustuseks saab vahel ka singiviilu ja krevette, aga muidu ikka ainult royal canini krõbinad ja vesi...

vaatan et siin nii mõnelgi olnud sama probleem mis meie kiisukesel... ta sai ka põiekristallid.. friskesi krõbinatest:(  ühest pakist piisas ja oligi  olemas...  hästi palju jama oli selle kõigega ja oli ka väga ohtlikus seisus.. ikka 2 päeva oli tilgutite all ja nüüd eluagsel ravisöögil.. nii et palun jah kui vähegi oma kiisukeset hoolite ärge tõesti neid odavaid krõbinaid andke.. vähemalt mitte põhitoiduna.. ja eriti isastel jah tulevad need põiekristallid..  väga paha asi on...  :pa:

Thumbs up Thumbs down

To Glis- nendel wiskasidel pidigi mingi sõltuvusttekitav aine sees olema (sellest ka see pöördesse minek ilmselt:)).

Enam ei taheta meil ka neid kalakesi, esimesel päeval oli küll uus ja huvitav, aga enam ei taheta!
Pean ka kuskile õue viima, las õekassid siis proovivad:D.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg