1

Teema: Must ja valge KASS

Kõigepealt tuli meile nooruke kass, kes sai omale nimeks Jaanus ning kes hiljem osutus preiliks. Aga see teda ei häirinud, peaasi et ta leidis taas omale perenaise ja sooja kodu kus kõik temast hoolisid. Sest tema vana perenaine, kellel oli peale tema veel 4 alalist ja mõni läbikäia kass, lahkus siit ilmast et minna oma armsama juurde pilvepiirile.
Jaanus kohanes uues kodus hästi, olgugi et ta veetis paar esimest päeva külmkapi taga varjudes ohtude eest..
Ja ka ajutiselt korterist maale kolimine teda ei häirinud, akendest sai öösel välja hiilida ja majaümbrust uudistamas käia, samuti lasti teda iga hommik jälle sooja tuppa kus siis sai päev otsa põõnata et järgmine öö sama tegevust korrata.
Siis kui Jaanuse kojutulekust oli möödas pea 9 kuud, otsustas keegi südametu tõbras, et tema viskab kaks, äsja silmad lahti saanud, armetut kassibeebit kusagile teeäärsesse võssa, et küll nende elu läheb nii nagu see minema ei peaks. Aga ei, vähemalt ühe beebi elu sai ilusa järje. Ta sai täitsa oma kodu, kus temast hoolitakse ja kuhu teha tahetakse. Kodu millest ta unistadagi ei suutnud.
Aga Päkapikuga, just see tema nimeks sai, oli raske, ei osanud ta korralikult süüa, ning ükshetk oli olukord juba nii hull, et ega arstid enam lootust, et Päka õhtul koju saab, enam ei andnudki. Aga meie lootsime ja ootasime. Õhtul toodi meile tagasi meie kassibeebi, sama ergas ja näljane kui päeval mil ta meie juurde saabus. Kõik oli hästi.
Nüüd on Päka ja Jaanus justkui ema ja poeg. Või nagu õed? Jaanus kasib ja käsutab, isegi kutsub koerast last eemale ja kui vaja läheb annab emmale-kummale käpaga, sest fuhh, milline õige kass koeraga läbi saab, igastahes nemad mitte.
Vahel aga mänguhoos lähevad nad täitsa pöördesse, karjuvad, kisuvad, keerutavad mööda põrandat ringi. Ei siis sega neid ei inimene ega koer.
Ja oh seda jubedust, kui kassilapsed taas korterisse kolitakse, kust nad võtavad siis ahju mille peal on hea soe magada ja kust leitakse hiiri et neid elusalt peremehe padja alla vedada?

Thumbs up +1 Thumbs down

Vasta: Must ja valge KASS

See inimene keda te kutsusite tõpraks sel pole vist südant et tahtis kassibeebid üksipäini tee äärte jätta surema. Julm inimene! mad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Must ja valge KASS

Ma kaebaks selle inimese kohtuse looma väär kohtlemise pärast. mad

Thumbs up Thumbs down