1

Teema: Kassipoeg ei allu kuidagi

Tere!

Nimelt, 2 nädalat on meil olnud kodus 1,5 kuune isane kassipoeg. Kuskilt 2.-3. päevast meie juures on tal maru vastik komme n-ö kätt rünnata ja seetõttu on mul endal terve parem käsi kriimustusi täis. Nimelt teeb ta seda tavaliselt varahommikuti, kui ise magan ning kass üles ärkab. Samuti ei lase ta päeval mitte kuidagi voodis istuda, kui läpaka taga kirjutada või hiirt kasutada, ründab samamoodi kätt. Väga väga hakkab see juba häirima, sest mitte ei saa ta aru, et nii ei tohi teha - tavaliselt ütlen mitu korda kõva ja selge häälega "Ei!", aga see mitte ei tööta. Ei aita ka kerge pats vastu tagumikku või voodist maha panek - tundub, et see annab talle rohkem tuure juurde ning hakkab veel intensiivsemalt ründama. Lisaks sellele näksib varbaid ja põlvi, ning see on eriti valus tema nõelteravate hammaste pärast. Tal on piisavalt mänguasju, millega ta samuti mängib ja seetõttu ma juba vaikselt kaotan enda närve, sest mitte ei saa kass sellest vastikust harjumusest lahti.

Mida sellise kassipojaga ette võtta või teha, et ta hakkaks aru saama, et käega "mängida" ega rünnata ei tohiks? Nii ära väsitab juba see. sad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoeg ei allu kuidagi

Kass pole koer, kassile "ei" minu meelest absoluutselt ei mõju.
Võtke lähedusse veeprits (see, millega lilli piserdatakse) ja kui kass hakkab närima, tehke alguses ise häält "kšššš" (meenutab veepritsi häält) ja siis pritsige kassi.
Kui juba kaua aega seda teha, siis piisab lõpuks ka lihtsalt "kššš" ütlemisest smile

Thumbs up Thumbs down