1

Teema: Palun nõuandeid kuidas kass panna kuivtoitu sööma

Minul siis mure, sai võetud kassipoeg paar kuud tagasi. Kui kass perre tuli, öeldi, et loom on harjunud sööma nii kuivtoitu kui ka konserve.
Kodus aga selgus, et kass ei võta krõbinaid suu sissegi, sai veel ostetud loomapoest mingi spets kassipojatoit. Ok läksin siis tip tap poodi tagasi, ostsin konservi, kassipojakonservi oli ainult ühte sorti, appawls või miski selline, väikene purk, mille kass sööb korraga ära. Purgike maksis 1,20, ehk oli isegi rohkem. Nii sai neid mõni aeg ostetud aga kui nüüd mõelda, et kass sööb mul 3 purki päevas ära, see on rahaliselt 3,60€. Palju see kuus teeks ei taha mõeldagi smile Ja kuivtoitu ei võta, tee mis tahad. Olen teda näljutand küll, ümberringi inimesed ütlevad, et küll ta lõpuks hakkab, no ei hakka. 2 päeva ootasin et hakkab, ei hakka.
Proovisin ka et panin krõbinaid ja konservi koos aga limpsib konservi ära ja kõik, mina söögu ise krõbinaid.
Nüüd ostangi poest kitekati konservi ja annan kodutoitu, kass nõus ka kartuliputru sööma. Ükskord näppas laualt keeksi ja sõi seda aga krõbinaid ei söö tee mis tahad smile
Ehk on kellegil kogemusi jagada mida siis teha? Sest ega ma väga taha poetoitu anda ka, varsti hädad kallal nagu räägitakse ja seedimine tuksis. Kuid nii rikas pole jh et oma 4€ iga päev konservi alla panna smile
Ootan ideid! smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun nõuandeid kuidas kass panna kuivtoitu sööma

Või äkki võtta mõni teine kass mõneks ajaks koju, kes sööb krõbinaid, ehk koos söövad? smile Otsitakse ju ikka kassidele ajutisi hoiukodusi smile
Maal meil on koer, kes ka muidu ei söö kuivtoitu kui ainult tekib hirm, et keegi teine sööb eest ära smile Suurest kadedusest siis sööb smile

Thumbs up +1 Thumbs down

Teine kass võib tõesti abiks olla, kui ainult kuivtoidu variant on.
Mis kuivtoitu annate? Äkki lihtsalt ei maitse see kindel toit?

Veel üks võimalus on kuivtoitu leotada vees (valada krõbinatele kuum vesi peale nii palju, et ära kataks ja oodata, kuni krõbinad on pehmeks ja jahedaks läinud).

Olen täiesti nõus, et konservide toitmine läheb kalliks ja üldiselt ei ole ka tervislik.
Konservi ei tasuks minu meelest üldse anda, pigem kui on soovi midagi head kassile anda siis pasteeti, tuunikala.

Kui mitte midagi ei aita panna kass kuivtoitu sööma... no siis ma eelistaks kassile pigem kodutoitu.  smile

Thumbs up Thumbs down

Loomapoest soovitati Virbac Baby Cat krõbinaid smile Et pidid kõige paremad olema smile Ja kindluse mõttes ostsin ka poest whiskasi beebi krõbinaid aga nuusutab ja kraabib peale vaid big_smile
Veega leotamist ma pole veel proovinud, proovin selle ka ära smile

Thumbs up Thumbs down

Soovitan proovida royal canini krõbinaid, need tunduvad kassidele väga maitsevat. Oma kassidele andsin alguses seda: http://www.internetshop.ee/royal-canin-fhn-babycat.html
Ja juba 1,5 kuuselt sõid isuga smile
Whiskasit ei soovita üldse pakkuda sad See on väga halb toit, millest osadel kassidel võivad tulla tõsised tervisehädad (üks minu kass vajas pärast whiskasi söömist lausa operatsiooni).

Thumbs up Thumbs down