1

Teema: Toakassid õue ?

Tere. Minul suur mure. Nimelt on mul kaks kassi, üks on 8 aastane ja teine on 10 aastane. Seega terve oma elu elanud toas. Kuna nad on minu kassid ning plaanin kodust , vanemate juurest ära kolida on vaja mul ka oma kiisud kaasa võtta. Tulemas on SUUR keskonna muutus, majast-korterisse, linnast-maale.

Vanem kass on emane , iseloomult väga isekas ja suhteliselt ülbe. Kui talle ei meeldi, et pai teed või valel ajal sülle võtad siis ta maksab kätte kas kallale tulles või pissides. Isane kass on meil ka suhteliselt naljaka iseloomuga, seda selles mõttes et kui tal on vaja hellust tuleb sülle, magab kaisus ja on nõus ükskõik mis asendis su süles magama. Aga kui tulevad hullu tuurid siis ikka nii et kõik on puruks, lilled tagurpidi, vaibad rullis, kräunub õudselt jne.

Meie praeguses kodus on nad väga palju pahandust korda saatnud, enamus mööblist on hävitatud, parkett kobrutab sest emane kass on täis pissinud selle. Kuigi meil on küünte teritamiseks "kassi ronimis puu" . Ja muret tekitab ka see et meie perre sündimas laps, siis ei tahaks et korter on kasside poolt ära rikutud, täis kustud jne !

Mina isiklikult sooviksin ehk unistaksin et kasse saaksin lasta õue siis kui nad seda ise soovivad.. Tulevad koju siis kui kõht tühi või magada soovivad. Isane kass on õues käimisest väga huvitatud, nimelt meie linna kodus on ta isegi uksest välja jooksnud aga meil on kassi vihkaja koer õues , nii et läks õnneks meil ja saime ta siiski tagasi ( eks see on ka kassile põntsu pannud, et ta nii segaseks läheb ) , kuid õue kipub ta ikka. Traksidega on isane kass juba toas ära harjutatud, see talle absoluutselt muret ei tekita.

Seega palun abi targematelt inimestelt kes näiteks on ise seda kogenud?! Kuidas ma peaksin neid vaikselt harjutama õues käima.. Plaanin märtsis kõigepealt isase kassi sinna viia.

Ootan nõuandeid aitäh smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Toakassid õue ?

Mina harjutasin oma kassi nii, kuna ta on hullult memmekas. Kutsusin ta alguses koos endaga õue ja jalutasin temaga väheke. (Ilma traksideta, sest ta neid üldse ei kannata.) Siis kass uudistas kõiki asju. Kui ma ise tuppa tulin siis alguses tuli kass ka kaasa, aga lõpuks ta julges ka ise väljas olla. Ja nii ta õppiski olema nii toas kui ka õues. smile

Thumbs up Thumbs down

Kas sa ei karda, et nii keskealistel kassidel tekib juba kõrvakuulmis- ja reaktsioonikiiruse langus (õnnetused on kergemad tulema)? Ja kuidas sa mõtled neile õpetada seda, et kui auto tuleb, siis mitte ei tõmba ennast hirmust kössi, silmad punnis peas, kuni auto üle sõidab (toakassid üldiselt ei arva, et miski saaks neid tappa), vaid jookseks ikka eest ära? Nii vanu kasse mina isiklikult välja enam ei õpetaks, sest isegi noorte kassid eluiga jääb väljas keskmiselt viis aastat. Kui palju ettevaatlikust ja oskust ellu jääda siis veel nii vanadelt-tubastelt kassidelt oodata võib?

On su kassid ikka steriliseeritud-kastreeritud? (ilmselt on, kui kahte erisoolist kassi koos pead, lihtsalt kummaline, et neil nii halvad kombed on)

Thumbs up Thumbs down

Minu linnakass liigub küll alati hästi ettevaatlikult ja ta kardab kõike ja kõiki õues. Ja õnneks meil ei ole autoteed ligidal.

Thumbs up Thumbs down