1

Teema: Kass muutus agressiivseks

Tere kõigile! Ei oska oma murega enam kusagile pöörduda. Lugu on nimelt selline, et minu nelja aastane kass on muutunud kohati agressiivseks. Varem oli ta väga sõbralik sülekass, kes alati ronis sülle ja tahtis pai, isegi magas kaisus. Tegelikult teeb ta seda siiani, aga muret tekitab nimelt see, et viimasel ajal on tal mingi komme nuusutada kõik uksest siseneva üle. Ehk kui tuppa minna (tegemist toakassiga) siis nuusutab ta jalgu, see järel hakkab vihaselt kräunuma ja ründab - ikka kõigi nelja käpa ja hammastega. Seejuures ei juhtu see üks kord, vaid sama päeva jooksul korduvalt. Lihtsalt lõhna peale ründab. Viimati lõppes see sellega, et emal olid nii püksid, kui ka jalg korralikult puruks tõmmatud ja verd oli väga palju. Kassi olen eemale püüdnud peletada keelamise ja veepritsiga - ega ikka ei mõju küll, kui tal jälle katus on ära sõitnud. Ehk oskab keegi nõu anda, mida sellises olukorras teha? Lootusetuse tunne on ja hirm tema ees, ei julge teda endale lähedalegi enam lasta.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass muutus agressiivseks

Eks ilmselt mingi lõhn ärritab teda ikka.
Mul on ka olnud kass, kes jalgu ründas. Et rünnet lõpetada, on vaja lihtsalt kindlakäeliselt võtta kassil kratsist kinni ja mujale viia. Vaevalt, et Sa igal pool mingi abivahendiga (veepudeli, kinnastega) käid.
Soovitan veel teha nii, et võtta nt jalast need püksid, mida ta ründab ja anda nuusutada, et aru saada, kas ta ründab ka lihtsalt pükse või on mingi viha jalgade vastu.
Kui jalgu, siis on asi jamam. Siis on vaja leida mingi moodus, kuidas jalgu kaitsta.kassi karistada ründamiste eest.

Proovi veel sellist võimalust, et kui tuppa tahad siseneda, määri mingi kassile ebameeldiva lõhnaga jalad. Sidrun, äädikas, piparmünt. Normaalne kass ei suuda sellist tugevat lõhna kaua taluda.

Thumbs up Thumbs down

Kas kass on isane või emane, lõigatud või lõikamata?

Thumbs up Thumbs down

Minu vana kass oli ka nagu koer,kui tuppa tulid nuusutas kõik kotid ja riided üle.Kõikidele ta kallale ei tulnud,kuid olid mõned inimesed kes talle ei meeldinud ja nendele hüppas jalga küll.Panin siis kassi lihtsalt  telsse tuppa kivvi

Thumbs up Thumbs down