1

Teema: Mure kassi pärast, kas stress?

Võtsime paar kuus tagasi turvakodust kassi, kes on väiksena põdenud herpesviirust. Kuna kass on koguaeg paklu aevastanud, siis viisime ta esmaspäeval arstile. Arst ütles, et sellest viirusest on tal tekkinud krooniline nohu ja andis immuunsüsteemi tugevdavat pastat. Peale arsti juures käiku oli kass justkui ära vahetatud - ei mänginud enam nii nagu varem ja hoidis end väga tagasi. Transpordipuur tekitab talle tohutut stressi. Nädal peale arstil käimist on ta hakanud veel rohkem aevastama (eile lausa 10 korda järjest ja niimoodi mitu tsüklit). Seetõttu viisime ta eile uuesti arstile. Arst ei teinud rohkem midagi, ütles, et organism peab ise võitlema! Nüüd ta enam ei taha ka eriti süüa ja mänguasjad küll huvitavad (tähelepanu on vägagi olemas), aga järgi neil ei jookse. Kas asi võib olla stressis sellest transportmisest ja muust? Kas kellelgi on midagi sarnast olnud? Aitäh vastuste eest juba ette!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mure kassi pärast, kas stress?

Tundub kahtlane, soovitan käia mõne teise arsti juures ka. Kui käitumine ikka nii muutub, näib, et kass ei tunne ennast hästi. Äkki on veel midagi viga.
Aga muidu võib ka sellest pastast kassil halb olla. On ju ka inimestel nii, et ravimid (ka vitamiinid) tekitavad kõrvaltoimeid.

Ei usu, et ühest arstil käigust selline stress tekkis.

Thumbs up Thumbs down