1

Teema: Kass ja külalised

Tere.

Olen siin uus ja omame (ema ja kaks venda)  kassi kes on umbes nüüdseks 1,5 aastat vana. Kõik hakkas pihta sellest, et mina, vanem vend, kutsusin külla sõbra. Kiisu alguses oli sõbralik aga nii kui maha istusime oli kassis näha agressivsust. Tuli siis sõber külla, istusime oma toas. Kass algul mängis temaga ja kui sülle sai siis jälgis sõbra iga liigutust. Kuna sõber ise samuti juba mitmed aastad kassiinimene on olnud siis teadis öelda, et palun võta ta mu sülest ära, kuna kass jälgis teda imelikult ja oli oht, et hüppab kohe kohe näkku kinni. Hakkasin siis ära võtma, muutus kass eriti pööraseks ning ei jäänud muud üle kui teise tuppa viia ja uks vahelt kinni, Kuigi ta lõpuks hakkas uksetaga kraapima. Lasin ta oma tuppa, kus sõbraga olime ja siis oli ta veelgi rohkem pöördes. Ega see ukse kinni hoidmine ei aita, kuna ta oskab ja hüppab selle lahti kui vaja.
See oli siis selline kergem kogemus.
Vend rääkis, et oli paari sõbraga istunud ning samuti oli kõik rahulik kuniks kass täiesti ära pööras. Seda ei saa enam mängimiseks nimetada. Ründab igal võimalikul moel sõpru. Üks sõpradest hakkas nii kartma, et võttis teki ümber ja pani padja näole kaitseks :S See ei ole normaalne. Hommikul kui ma ise kodus ja vend koos paari sõbraga tuli, jätkus karm asi. Nimelt sõbrad hakkasid tuppa tulema. Ja nii kui nad sisse olid tulemas kass ründas neid. Ühte sõpradest päris hullult, nimelt lõi ta küüned läbi teksade väga sügavale naha sisse. Päris "võrratu" haav on järgi.
Üks venna sõpradest niisiis ei julgenudki külla enam tulla. Teise sõbraga tegime katset. Ronis ta siis täielikult teki alla ja lasime kassi teisest toast välja. Ainuke asi mis ta tegi oli, et ta pööraselt jooksis ümber minu ja venna jalgade. Sõber küll teki alt hüüdis teda ja panime ta talle teki peale, aga siis ta ründavaks ei muutunud.
Lõpuks kui sõber ära hakkas minema, lasime ta välisukse taha minna ja ust natuke praokil hoida. Kass ei teinud siis miskit välja, ainult jooksis segasena mööda venna ja minu jalgu. Venna sõber tahtis näidata, et vaata mis ta nüüd teeb ja tuli tuppa. Kass käis nuuskimas, läks eemale ja kus siis hakkas kähisema ja tõmbas selja küüru. Õnneks ütlesin, et mingu koju ära ja pangu uks kinni.
Sooviksi teada, kas see on miski kaitserefleks või on asi muus? Niipalju ütlen, et ühel sõpradest on kass ja teisel ei ole. Ning muidu, kuni tänaseni on olnud kõik okei :S
See esimene kord kui selline asi toimub. Ehk saan siit abi, kuidas käituda.
Kiška on siis 1,5+ aastat vana. Käib ilusti omal kohal häda tegemas, ei ole kunagi mujale teinud. Kõik need aastad ainult toakass olnud. Leitud pojana põõsa alt. Magab voodis omadega koos. Arvutis olles(mina), tuleb alati sülle magama.  Pere seltsis väga rahulik.
Loodan tõesti abi saada, et ehk on võimalus mul veel sõpru külla kutsuda smile
Mainiks veel seda, kass on tüdruk.

Vigade pärast mitte kurjustada smile

Thumbs up Thumbs down