Teema: Jooksuaja kestvus

Nii mul oleks siis küsimus, et kaua kestab keskmiselt kassi jooksuaeg ja mitu korda aastas see siis on?
Nimelt minu kiisul hakkas eile jooksuaeg :puna:. Päris vastik ikka, kräunub kogu aeg...

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Vasta: Jooksuaja kestvus

Kahju, et keegi ei oska sellel teemal kaasa rääkida sad . Ma just mõtlesin, et kas naabrid ka kassi kräunumist  kuulevad big_smile . Meil ju kortermaja ja seinad on ka õhukused tongue
Kas Teie kassidel pole veel jooksuaega?

minu omadel on. ma ei saa täpselt aru, millal see hakkas ja tõenäoliselt ei saa ma aru, millal see läbi saab, sest nad on niigi üliaktiivsed ja häälekad.
aga annan neile praegu perlutexi ja viin nad esimesel võimalusel operatsioonile.

Thumbs up Thumbs down

See peaks igal kassil erinev olema. Minu omal kestis nädal-poolteist ja nii iga kuu vähemalt korra.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Ma loodan, et minu kassil iga kuu nii olema ei hakka big_smile Aga need jooksuajad peaks enamvähem kevade alguses olema. Ma arvasin, et see jooksuaeg on hullem, aga õnneks on kass päeva jooksul ikka rahulik ka :cat:

minu kiisu keeras ka nüüd kevadel täiesti ära. ennem oli juba harjunud et ma teda õue ei lase,aga nüüd kraabiks ta kõik aknad ja uksed katki. kräunud mingi pool tundi ja siis jälle magab pool tundi ja nii 24h. ja ega öösel ka magada ei lase sad..... tahtsin ka just uurida et kui kaua see kesta võib,sest eelmistel aastatel lasin ma tal õues käia aga see aasta ei julge enam ja eriti tobe on see kui ta märgistab tuppa :S....kindlad nurgad kuhu ta märgistab ja siis käib neid kohti paanilisest kraapimas ja isegi kui need kohas mingi tugeva lõhnaga puhastusvahendiga ära pesen siis käib ikka seal kraapimas ja ükskord oli teksased tooli peale jäänud ja oli tal muidugi vaja siis need ka ära märgistada...
   kas keegi oskab aidata mida sellisel puhul teha annaks?

Thumbs up Thumbs down

Noh mina soovitaks Sul kass ära steriliseerida, kui sa juhuslikult kassipoegi ei taha. Siis on kõik jooksuaja mured läinud. Muidu esimene kord oli Kissal jooksuaeg umbes 4 päeva ja nüüd on tal jälle need jooksuaja tuurid sad

Minu klassiõe kassil on ka joksuajad ning nad kavatsesid kassi steriliseerida või mida iganes teha:)=:)

sest kass jääb varsti niimoodi haigeks:(:(:(

Kassi jooksuaeg pidavat kevadest sügiseni kestma "vahelduva eduga", et siis umbes nädal jooksuaeg, siis nädal, paar jälle vahet ja siis jälle...ja nii seni kuni tiinestub või siis talv tuleb....kui ma arstilt sead kuulsin, ei kahelnud ma enam hetkekski ja lasin kassi ära steriliseerida....nüüd nii hea ja rahulik.....pole vaja enam muretseda selle pärast....:)

Thumbs up Thumbs down

Muskal just oli jooksuaeg, mingi viis päeva vist kestis. Enne seda korra kiimles märtsis ka. Kräunumine on üsna tüütu, aga kuidagi on meil nii kujunenud, et kass jooksuajal kräunub ja aeleb just vanaema ees, kui too telekat vaatab, ja vahetevahel näksab vanaema jalast tongue See on vist sellepärast nii, et kui kassil jooksuajad algasid, siis ma kaua ei viitsind seda kisa kannatada ja kupatasin kassi oma toast  välja, et  mingu urvitagu kuskil mujal. Vanaema aga lohutas ja silitas kassi ja nüüd ongi kass jooksukal temal kaelas. Minu toas käib kass magamas ja puhkamas smile

Thumbs up Thumbs down

Jooksuaeg kestab tavaliselt umbes nädal ja nii on mõned korrad aastas.. kui mul oli steriliseerimata emane kiisu, siis tema käis jooksus 2-3 korda aastas (kevadel ja sügisel tavaliselt)..

Pildid Nupsikust ja Popsist: http://www.pildialbum.org/user/Popsi
Videod: http://www.youtube.com/profile?user=NupsikPopsi

Thumbs up Thumbs down

Kaua kestab keskmiselt kassi jooksuaeg? Kas 4 ja poole aastast kassi on ohutu steriliseerida? neutral  Minil on praegu jooksu aeg, väga tüütu koguaeg kräunub! Aga tahaks oppile saata ,kui nii vanalt ei ole ohutu opereerida, siis ei tahaks teda operatsioonile saata. sad

Thumbs up Thumbs down

Mida vanemaks kass saab, seda tihedamini ja kauem jooksuajad kestavad. Nelja aastane kass on veel väga noor ja tema oppimine on nii sulle, kui kassile kõige parem lahendus. Operatsiooni elab nii noor loom kenasti üle.

Thumbs up Thumbs down

ei tohiks probleemi küll olla jah nii noore loomaga

Thumbs up Thumbs down