Teema: Selline väike küsimus

Tere,

Minul siis selline küsimus, et kas toita tänavakasse või ei? Ise ma ei oska otsustada, sest igal asjal ju kaks külge, kui toidad, suureneb koloonia, kui ei toida, jäävad kiisud nälga, nii et tahaksin siis teada teie arvamust.

Olge tublid!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Selline väike küsimus

Mina ütleksin, et pigem mitte.
Olen mitmeid kordi näinud, et pannakse kodututele kassidele toitu, aga ei saa kindel olla, et just need kassid seda söövad. Tavaliselt pakutakse tänavakassidele mitte kvaliteetset toitu ja/või toidujääke, näiteks konte. Need toidud aga tekitavad tihti loomale just probleeme.
Tänavakassid (kes pikka aega tänaval elanud) on tihti ka agressiivsemad, ehk siis kipuvad kaklema oma territooriumi eest, kus süüa antakse. Meil maja ümbruses palju kodukasse, kes aeg-ajalt õues käivad ja kismaks läheb ainult ühe tänavakassiga.

Mina arvan, et kui toita, siis ainult kvaliteetse toiduga ja järelvalve all, et muud loomad seda toitu ei sööks (ntks siilidki). Ja toitmise abil üritada kassi inimesega harjutada ja siis mingeid meetmeid ette võtta temale kodu leidmiseks. Või vähemalt kastreerida/steriliseerida.
Aga niisama kassidele toidu viimine ilma edasise plaanita teeb minu nägemuse järgi paremaks ainult hetkeseisu ehk siis kassi tühja kõhu.

Võiksid lähemalt kirjutada, mis kassidega tegu: mis piirkond, palju kasse ja mis seisus.

Thumbs up Thumbs down