1

Teema: Tere!

Mul on palju uurida ja vajaksin vastuseid peas keerlevatele küsimustele... Nimelt kass elas 4aastat eelmises kodus,kust kolisin ära ja hiljaaegu tõin ta uude koju.. Sõit oli rahulik ja vaikne,aga kui hohale jõudsin oli ta esialgu shokis ja tahtis minu läheduses olla. Õnneks hoolimata tarkade juttudele ja hoiatustele kohanes kass teiste loomade (lõigatud isase kassiga ja emase koeraga) ja inimestega häst.  smile  Käisin oma kiisupreiliga ka paar korda väljas ringkäigul-oli jalutusrihmaga..Ja selle kohta küsimus,et kui ma olen hoolas ja käin veel ja veel jalutusrihma otsas oleva kassiga uue kodu ümbruses väljas,ja lõpuks kui ta ikka saab ka ilma jalutusrihmaga välja mindud,et kas ta võib hoopis minema joosta,hoolimata sellest,kui mina teda kutsun ja jälgin?? Ja teine suur mure ja küsimus on selles,et majas on puupliit.. Kass on ikka mitmel korral hüpanud juba jahtunud pliidi peale,ja ma kardan et mul ei õnnestugi talle selgeks teha,et seal ei tohi olla,sest kui sinna tuli alla teha on see päris kuum..Kuidas ma saaksin seda talle teisiti selgeks teha? Olen ta võtnud sülle (hoides kinni teda) ja lasnud nuhutada seda kuuma õhku,aga sellegipoolest hüppab ta hiljem kui see on jahe sinna peale...

Thumbs up Thumbs down

2 Viimati muutis *AnnikAngel* (06.11.2012 16:34:10)

Vasta: Tere!

Mul on kodus õuekass, keda me kunagi viisime ka maale ja seal jalutas küll omaette ja tuli pärast tagasi. Kui teda tõesti harjutada rihmaga ja ta saab aru, et nüüd on tema pere uues kohas, siis ei peaks küll kuhugi ära jooksma.
Kutsumise peale kass ilmtingimata ei tule nagu koer (eriti uues ja huvitavas kohas, kus on mida uurida), niiet kui kohe ei tule, siis ei peaks ka paanikasse sattuma. Võib proovida rihma otsas alguses harjutada, et kui kutsud, siis annad talle midagi eriti head süüa. Siis peaks paremini kuuletuma.
Kui see ümbrus on kassile täiesti uus, siis peaks ta just natuke kartma ja ei peaks esialgu üksi kaugele minema. Aga kui see koht on talle tuttav, siis võib küll proovida vanasse kohta tagasi minna.

Pliidi jutt on jah päris ohtlik. Üks võimalus on teha sinna mingid ääred, mis ei laseks tal sinna peale hüpata. Kui seda ei saa teha, siis veel võin ühte asja soovitada. Minu kogemuse järgi on kassidele päris mitmed lõhnad väga ebameeldivad, näiteks sidruni või piparmündi lõhn (aga algul peab ka katsetama, kas on tõhus). Sidrunit/piparmünti panna siis pliidi äärtele ja tuua kass selle juurde, et ta saaks aru, et ei ole meeldiv lõhn. Ja kui ta siis külma pliidi peale ka hüppab, siis ilmselt kauaks sinna ei jää. Aga kindlasti on siis vaja seda lõhna uuendada mingi aja tagant.

Lisaks võib veel kassi tugevasti ehmatada, kui ta sinna üritab minna. Teha mingit väga kõva müra näiteks, et see hüppamine talle sinna kohe väga ebameeldiv oleks.

Thumbs up Thumbs down