1

Teema: Sügelev ketendav nahalaik

Tere!
Võib-olla oskab keegi siin mulle nõu anda.
Minu kassile tekkis turjale sügelev laik, karvad tulid maha. Hetkel on väga ketendav, korpadega ja läheb kergesti
veritsema, kui mõni korp natuke servast lahti tuleb.
Loomaarstil käisin nädal tagasi, ta ei teadnud, millega on tegu. Pani turjatilku, mis peaksid kärntõve vastu aitama,
tegi põletikuvastase süsti ja andis antibakteriaalset salvi peale määrimiseks (tänaseks otsas).
Käskis tagasi tulla 2 nädala pärast, kui midagi ei parane. Nädal veel aega, aga ei midagi..
Paistab, et sügeleb vähem, aga korpas on ikka. Kass õnnetu, karv salvist lehkav ja mina ei tea, mida teha.
Tegemist on toakassiga ja kuna mul vaheuksed puuduvad, ei saa teada ka eraldada. Äkki nakkab see ekseem ka inimestele?
Kass käib ka voodis magamas. Nädalavahetuseti saab kass maal õue, kus on võimalus kokku puutuda ka metsloomadega,
küla kassidega ja jumal teab millega. Talle meeldib tolmus püherdada vahel, eks sealt ta midagi saigi.
Mida veel proovida, enne kui taas arstile mineku aeg käes?
Nõutu
Kaire

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Sügelev ketendav nahalaik

Ilmselt on tegu  kärntõvega ja sellele ühekordne salv ei aita. Mul küll kassidel pole kärntõve olnud aga tean koerte pealt, et vastab täpselt sinu poolt kirjeldatule. Kärntõve vastu aitab kõige paremini süstimine, mida tehakse ca 3-4 korda kui ma ei eks siis iga nädala tagant vms ja ongi korras. Salvi ma haavale ei paneks, sest see ummistab naga pinna ja põletik läheb muudkui edasi. Ei usu, et inimesele nii kohe nakkab. Kärntõve saab prooviga kenasti selgeks teha, seda peaks igas loomakliinikus teha saama.

Igaks juhuks lisan, et meil kass kratsis meeletult, nii et kael oli paljas ja  nahk näis puhas aga kratsis selle ikka verele ja siis olid meil veimed ja ka nende vastu saab arstilt rohtu  karvadele pritsimiseks ja saab asja korda.

Thumbs up Thumbs down

Tänud!
Käisime täna jälle loomakliinikus, võeti nahakaape proov (10 päeva pärast vastus) ja kass sai ka süsti. Ehk aitab.

Thumbs up Thumbs down

Igatahes on kass saanud 25.sept Stronghold turjatilku, süsti (Betamox LA) + 05.10 Biocan M süsti ja kogu see aeg Multimast Dry salvi. Ja IKKA ei lähe veel paremaks. Kui kiiresti peaks paranemist näha olema?

Thumbs up Thumbs down

Kui on tegu kärntõvega siis võtab see ca kuu aega kuni 1,5 kuud ja süstid peaks järgnema iga nädala järel (4x).

Thumbs up Thumbs down

Igatahes pettusin loomakliiniku töös, sest kokku läinud juba 72 € ja ainuke asi on teadmine, et tegemist EI OLNUD kassihaigusega. Ostsin nüüd ise Advocate turjatilku ja kass paraneb silmnähtavalt, nahk on sile ja puhas, karvad ehk kasvavad ka varsti tagasi, igatahes loom ise on rõõmus ja mängib nüüd jälle smile

Thumbs up Thumbs down