1

Teema: Vajan abi!

Tere!

Olen uus kasutaja siin ning loodan,et kirjutasin enam-vähem õigesse kohta.

Mul on suur mure oma kassi pärast.Meil(kolmeliikmeline pere)on 6 aastane vabalt õues käiv emane kass,keda hoitakse väga.Eriti on ta kiindunud perenaisesse,kellega tal on eriline suhe,mida teised ei mõista.Nad saavad suurepäraselt läbi ja hoiavad üksteist väga! Nüüd ootamatult läks pereema välismaale tööle ning käib kodus korra kuus ühe nädalavahetuse.Kodus on küll üks pereliige(teine pereliige töötab juba varem välismaal)kuid kassi lemmik on läinud.
Mida küll teha? Nad pole ennem niiiii kaua lahus olnud pereemaga,kass ei söö eriti,ning paistab väga nukker olevat,otsib nagu taga kedagi/midagi,vahel toob esile kurbi häälitsusi,nagu nutaks vms.
Ma küll üritan temaga mängida ja tegeleda ning suhelda,kuid näha on,et igatseb väga pereema.Kaua kass nii vastu peab ning kas see igatsus jääbgi kestma? Nii valus on vaadata looma... Kaasa teda võtta ei saa kuna väljas käiv kass ning harjunud kodukohas elama.

Andke Keegi nõu kui oskate.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Vajan abi!

Kiisu  harjub varsti sellega, kes talle süüa annab, sügab, temaga mängib ja tegeleb. Ta ei unusta muidugi oma vana perenaist, kuid üldjuhul kiinudvad kassid varsti ka uude inimesse, kes neile tähelepanu osutab. Tuleb lihtsalt kannatlik olla ja mitte tema olemasolu unustada smile

Thumbs up Thumbs down

Thx Depsy! Näha on,et kass hakkab leppima olukorraga,kuid ei söö endiselt peaaegu mitte midagi.Hapukoort mis on ta lemmik,ainult ainult sööb.
Tal on kõik kättesaadav,kuivtoit,konservid.Samas ta on päev otsa õues vbl sööb seal midagi,ma täitsa imestan millest ta need 4 päeva elanud on!?! Väliselt on kõik korras,kass nagu kass ikka.Ilmselt protesteerib omamoodi näljastreigiga vms,et niimoodi perenaise poolt "maha jäeti" kuigi tegelikult pole teda keegi maha jätnud.Lihtsalt natuke teistmoodi elukorraldusega peab leppima.

Thumbs up Thumbs down

Suvel saab kass õuest igasugust söödavat alustades heinast ja lõpetades hiirte ja lindudega. Seega kui ta on õueeluga harjunud kass, siis ma eriti ei muretseks, krõbinad võivad muidugi kodus alati ees olla ja värske vesi - juhuks kui kõht tühjaks läheb. Hapukoort ja piima mina isiklikult kassile üldse ei annaks, sest see pole loomupärane toit ja enamasti loomad ei talu laktoosi (põhjustab kõhulahtisust ja seedehäireid).

Thumbs up Thumbs down