1

Teema: Kassipoeg hammustab ja küünistab

Meie uus pereliige Nurr  smile (isane kiisu) on meie juures elanud juba jaan.algusest ja vanust tal 2 kuud.

Muidu igati tore ja lõbus ja tubli kiisu aga miskil arusaamatul põhjusel hakkas ta mind hammustama mõni aeg tagasi. Ja kui juhtub, et ma seda teha ei lase, siis hetk hiljem kasutab ta selle võimaluse ikkagi  ära ja hüppab kasvõi jalgadesse tugevalt oma küüniste ja hammastage.
Nüüd täna nimelt tekkis veel lisaks jube nõme komme, näkku hüpata (seda tegi kõigepealt lapse peal kes on 10 aastane).
Suurest vihast ma isegi andsin talle laksu ja on ka ninanipsu saanud aga ma tean, et see ei ole õige ja tegelikult see ju mitte mingit bositiivsemat mõju ei avalda.
Kui ma teda manitsen tehtud teo eest, siis ta tõmbab ennast küüru ja vaatab mind tõsiselt kurja pilguga, lausa hirmutava pilguga ja vehib tigedalt oma käppadega.

Ärge jumala eest valesti aru saage, see kiisu saab täielikku hoolt ja armastust ja temaga mängitakse ka piisavalt.Ja kui tal tudiaeg, siis kõige enam meeldib talle kas minu või elukaaslase kaelapeal magada, mis peaks tähendama ju ometigi, et ta kassimoodi armastab meid ja vahab meie lähedust.

Ma südamest loodan, et siin leidub keegi kes oskab mind minu mures aidata ja head tulemuslikku nõu jagada.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kassipoeg hammustab ja küünistab

Meie perel on täpselt!! sama mure...

Ka meie kass on ka 2. kuune ja hakkas lihtsalt hammustama ja küünistama ( küünistamine on veel eriti valus ).
Mängime temaga pidevalt ja ei lase tal ennast hammustada, aga ikka tuleb kallale ja midagi ei oska teha.

Vabandan, et nüüd sinu teemat kasutan smile
Aga oleks tõsiselt abi vaja.

Spuuki: mai  2008 - 12. 11. 2011
Miisu: august 2011 - 18. 12. 2011
Kity: 28.11.2011 -

Thumbs up +1 Thumbs down

Tere

Hetkel on endal kodus samuti 2 kuune kiisu ning küünistamine ja närimine on paari nädala eest saanud ka kombeks. Uurisin ka selle kohta teistelt kassipidajatelt ning loomaarstilt. Käitumine pidi igati tavaline nende jaoks olema. Kuna ta on väike ei oska ta muud moodi mängida ja kohati lausa ajab küüru selga ja saba konksu ning ründab - see pidi olema tema mänguviis (kahjuks siis liiga hoogne). Õpetussõnu palju ei jagatud. Pigem et tuleb öelda "ei tohi" ja kui aru ei saa siis tähelepanu millelegi muule juhtida. Käitumine pidi üle minema.
Loodame et ka läheb smile

Thumbs up Thumbs down

Selline käitumine on täiesti normaalne. Tuleb kassiga mängida, kui tal need tuurid peal on. Äkki võtta mõni pehme tema suurune või suurem mänguasi, millega saab oma tuuritamised välja elada või siis mõnele muule mänguasjale tähelepanu üle viia. Kui tõesti näkku hüppab, siis tulebki karistada. Mitte just laksuga, aga näiteks muretseda veepritsi pudel. Ja kui järsku hüppab kallale siis tuleb kõva kiljatavat vms ebameeldivat heli teha, et kass ehmuks ja/või aru saaks, et inimesel ebameeldiv see. Minu kassi puhul hakkas toimima see taktika ja veel mängisin nähtavalt solvunut, kui ta mulle ootamatult kallale hüppas. Ei teinud temast tükk aega välja, panin käed risti ja keerasin koguaeg selja talle ja läksin temast eemale, vahel ka teise tuppa ja uks vahelt kinni, et ta üksi jääks ja aru saama hakkaks, et mis tagajärjed haiget tegemisel on. Karmim taktika oli see, kui kass hüppas une pealt küüntega silma, siis näpistasin/pigistasin teda varvaste vahelt. Aga see on tõesti äärmuslik ja tegelikult nii ei tohiks kassile teha, kahjuks minu kiisu puhul oli see tõesti ainuke asi, mis aitas. Lõpetas näkku hüppamise paari päevaga ära ja nüüdseks ei küünista enam üldse ilmaasjata, ainult siis, kui ise hakkan temaga mürama.

Thumbs up −1 Thumbs down