1

Teema: kass kisab pool ööd

Mul on viimasel ajal tekkinud suur mure oma kassidega.

Meil on kaks kassi, 4a emane ja 3a isane, mõlemad opitud. Kolisime u 1,5 kuud tagasi kassidega uude korterisse. Varem oleme ka nendega kolinud, viimati elasime aasta aega nendega minu vanemate juures suures eramajas (said seal ka väljas käia) ja enne seda väikses korteris.

Nüüd uues korteris on isane kass hakanud öösiti u 4-5 paiku üles ärkama ning toast tuppa kõndides kisama. Samuti üritab emasega mängida, aga kuna sellel siiski uneaeg, siis lähevad nad lihtsalt isase mängusoovi tagajärjel kaklema. Nagu arvata võib siis magamisest sellise lärmi sees eriti midagi välja ei tule:) Oleks siis veel et selline triangel ei toimuks igal öösel, aga kahjuks toimub nagu kellavärk. Kuna ma hetkel rase ka, siis pean käima öösiti tihti tualettruumis ning siis võib kindel olla, et kassid ärkavad üles ja hakkavad karjuma/kaklema.

See ka ei aita kui ma nad magamistoast välja viskan ning ukse kinni panen. Sellele järgneb lihtsalt pidev ukse kraapimine, kuni siis äratuskella helinani kell 7, mil nagunii ukse lahti teen.

Selline öine trall oli viimati kassidega siis kui nad kumbki veel titeeas olid. Aga siis oli see ka arusaadav. Aga nüüd ma ei tea enam kuidas isast rahustada.  Ka päeval käib vahepeal rahutult ringi ja muudkui kisab täiest kõrist. Oleme üritanud temaga enne magamaminekut viimasel ajal eriti intensiivselt mängida ja teda väsitada aga sellest kahjuks mingit kasu ei ole. Mängib oma isu täis ja keerab magama, et öiseks kisamiseks ilusti end välja puhata.

Üldse on isane viimasel ajal väga rahutuks muutunud, peale kisamise käib ka emasele kog aeg nii hullult oma selgahüppamistega (mängusoov) närvidele, et lõpptulemusena kaklevad ikka korralikult. Varem said palju paremini läbi.

Alguses ma arvasin, et tegu on kolimisest tingitud stressiga, sest ka eelmine kord minu vanemate juurde kolides, oli isane natuke rahutu. Küll aga läks see tookord palju kergemini üle.

Kuidas muuta kassi rahulikumaks, teda rahustada? Nüüd vist jälle viingi kassid nädalavahetusel üheks ööks vanemate juurde, et saaks vähemalt korragi nädalas ennast välja magada.

Kõige rohkem ma kardan seda, et kui laps sünnib ja kass teda kogu aeg oma kisamisega üles hakkab äratama siis ei saa keegi enam minutitki magada.

Jutt tuli pikk ja segana aga järsku siiski keegi oskab midagi soovitada, kuidas kassi rahustada.

Aitäh!

Thumbs up Thumbs down