1

Teema: Linnugripp ja kassid?

Märkasin delfis sellist postitust:

Algselt postitas: q

Linnugripi teemalise artikli juures oli kellegi Sue kommentaar, et
Rootsis on kassiomanikke palutud oma kasse seoses linnugripiohuga toas pidada, sest ka kassid nakatuvad linnugrippi ja võivad seda edasi kanda teile koju. Sellega kaasneb reaalne nakatumise oht.

Kuna kõrvale oli antud ka uurimuse allikas siis see on põhjendatud hoiatus.

Link uurimustööle

Mind see õnneks ei puuduta kuna mul kass tubane aga mida teie sellest arvate? Kas tasub linnugrippi karta või mitte? Arvata on et kunagi see viirus siiski Eestisse jõuab. Rändlinnud hakkavad meile tagasi pöörduma jne. Kas peate vajalikuks end ja oma koduloomi selle haiguse eest kaitsta ning mida te selleks teha plaanite?

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Linnugripp ja kassid?

Mina isiklikult arvan, et tasub linnugrippi karta küll – isegi seda praegust, mis veel inimeselt inimesele ei levi. Ega midagi suurt teha ei saa – loomadel tuleb õues rohkem silma peal hoida. Eriti kui kuskil surnud lind silma jääb…
Enda kaitsmise suhtes on väga lihtne – mitte süüa kahtlase päritoluga linnuliha.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

nii lihtsaks jääb see enda kaitsmine ainult seni, kuni gripp inimeselt inimesele levima ei hakka, aga esialgu loodan, et seda siiski ei juhtu.
ja samas, ka praegu ei piisa ju ainult sellest, kui lihtsalt linnuliha söömist väldid. esiteks, kui liha korralikul läbi keeta, võid ka nakatunud lindu süüa ja ei juhtu sinuga midagi.
aga teiseks, kui haiged rändlinnud kevadega peaksid siia jõudma, siis nendega kokkupuutumist on juba keerulisem vältida, linnud on siiski igal pool ju.
ja õuekassidele enamasti meeldib linde jälitada, ammugi siis haigestunud ja nõrki linde, kes eestki lennata ei jaksa... nii et ilmselt ikka ei piisa ainult sellest, kui jälgid,et kass surnud lindudega kokku ei puutu.
tegelikult olen ma tõenäoliselt üldse liiga paranoiline selle gripi kohalt, aga never know, kui hullud need asjad siis tegelikult on.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: anna
ja samas, ka praegu ei piisa ju ainult sellest, kui lihtsalt linnuliha söömist väldid. esiteks, kui liha korralikul läbi keeta, võid ka nakatunud lindu süüa ja ei juhtu sinuga midagi

Aga kõigepealt pead sa ju selle toore, nakatunud linnu keetma siis on see vägagi nakatumisvõimeline. Seega on ikkagi targem hetkel kahtlase päritoluga linnuliha vältida.
Õue kasside murega olen täiesti nõus, ega need omanikud ju ei tea, kus kass ringi hulkunud ja millega kokku puutunud.
Kui see gripp hakkab inimeselt inimesele levima, siis pole enam suurt midagi enese kaitsmiseks teha(peale kodus kinniste uste taga istumise - aga kes meist seda endale lubada saab) - elementaarseid hügieeninõudeid tuleb jälgida, võimalikult vähe väljas käia ja loota, et ei nakatu. Aga loodame, et nii pea see kõige hullem ei juhtu.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Mina suhtun linnugrippi samuti väga tõsiselt. Täitsa jube kohe :pa:, aga õnneks minu kass on tubane ja linnud temasse ei puutu.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Delfist:

Kassi ei pea linnugripi hirmus tuppa tooma

Veel lugemist BBC News\'i lehelt:

Bird flu: Are pet cats at risk?

German cat gets deadly bird flu

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

on lihtsalt rõõm lugeda Postimehest (http://www.postimees.ee/070306/online_uudised/194179.php) viimaseid arenguid kasside ja linnugripi osas - ühesõnaga kassiomanikel pole karta midagi, kassid ainult kannavad, aga ei haigestu, veel vähem surevad sellesse big_smile :py:

Thumbs up Thumbs down

Aga kas haigusekandjalt kassilt inimesele nakkab? Või saab inimene praegu ikkagi ainult haigelt linnult?

Dogs have owners, cats have staff.

aga minu kass on mingi kaks korda linnu rõdult kinni püüdnud. Muidu on küll tubane kass, ainult rõdul käib vahel õhku hingamas. Peale seda kui ta linnu oli kätte saanud, siis tekkis ikka hirm küll. Jälgisin ikka väga hoolega, aga õnneks läks kõik hästi...

Thumbs up Thumbs down

No praeguseks peaks linnugripi oht juba möödas olema.

Ei ole jah kuidagi ammu sellest midagi kuulda olnud smile

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Ma sain nagu aru, et see oht oli just kevadel, kui rändlinnud tulema hakkasid. Aga, kui siiani keegi nakatunud pole, siis ilmselt enam ei haigestu ka, vähemalt sel aastal.