Teema: Kass kakab sinna kuhu ise tahab.

Olen täitsa mures. Ei oska midagi peale hakkata. Vaikselt hakkab juba üle viskama kassi selline käitumine. Võtsin mina siis märtsi kuus endale kassipoja. Nüüdseks on ta juba 7 kuune . Kuid meele ajab mustaks see,et viimased 3 kuud on ta vahelduva eduga kakanud sinna kuhu hing ihaldab. Vahepeal esines perioode kus ta käis ilusti oma kastis,ning siis hakkas jälle see sama jant pihta. Üks päev on elamine puhas ,teine päev leian hunniku või kaks korterist. Oli ka juhus kus ta pissis kõik mu jalanõud täis. Mina ei oska enam midagi peale hakkata. Ehk oskate teie mulle nõu anda miks ta nii käitub ? Imelik on veel see,et alguses ta ei käitunud nõnda tegi kõik hädad sinna kuhu peab..

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass kakab sinna kuhu ise tahab.

Kas sa kahe liivakasti meetodit oleks kasutanud? Mõnele kassile ei meeldi mõlemat häda samsse kohta teha. Lisaks võib siin mängida rolli ka liiv - mis liiva sa kasutad ja kas oled seda viimasel ajal välja vahetanud? Nüüd veel üks asi, mis kõige olulisem - kas puhastad liivakasti iga päev? Kassid on ülimalt puhtust armastavad loomad, nii et kui liivakast on puhastamata võib kiisu valida puhtama koha oma häda tegemiseks.

Thumbs up Thumbs down

Jagan sinu mure.
Olin samas olukorras noorema kassiga, kes nii käitus, vanem kass tirtsutas mujale vaid siis kui riided põrandal, oli liiv tema jaoks liiga märg või täis, tuli ära vahetada.
Noorem tirtsutas igale poole kuhu sai, kuid hakkasin seda asja jälgima ja koheselt teolt tabatud, karistasin teda. Nii mitu korda ( umbes kolm korda ) ja jäi järgi.
Peasi, et kass saaks aru mille eest ta karistada saab, niisama pole mõtet karistada.
Järjekindlust ja kannatust sulle  smile

Thumbs up Thumbs down

Liivakast on puhas koguaeg. Kui vahetan liiva siis nii,et terve kasti teen puhtaks. Kuna korter on nii pisike siis mõtlen et kahe liivakasti süsteemi pole mõtet kasutada. Seda pulli polegi tal kunagi varem olnud. Nüüd viimased 2-3 kuud olen seda täheldanud.

Thumbs up Thumbs down

Tere ,Meie Tipsi on veel noorekene aga Meil sama mure!! Kakab sinna kuhu tahab ja lihtsalt ei saa aru miks ma teda kastile viin!! Lihtsalt ei jõua joosta enam aga mis muud üle jääb! Tuleb joosta ja joosta ja õpetada ja õpetada... loodan südamest et saab ikka aru kah lõpude lõpuks!! big_smile

Thumbs up Thumbs down

Mul mure suht sarnane. Kass on aastane, algul käis kenasti kastis tegi sinna, mingil hetkel hakkas aga käime algul Laste voodi alla, sealt sain ära siis leidis meie magamistoas voodi aluse ja tegi sinna, sain sealt ka ära- äädikat pihustades. nüüd aga ei saa vannitoast duššikabiini alt ära. olen desinfitseerinud ja äädikat lasknud, mitte midagi. kast on poegade päralt, need käivad korralikult asjatamas seal aga ema teeb tirtsu  kasti ja kakib dušši alla. häda selles et see hais hakkab juba ära tüütama ei julge kedagi vannituppa lasta, haiseb. proovin nüüd seda uro septi ja kassipeletajat ja kui see ka ei aita siis miu mõistus on otsas. karistada ma ei saa- selleks peaksin peale saama ja teda sel hetkel karistam, kuna ma rase siis tõesti ma ei jõua joosta temale sinna duššikabiini alla järele, liiati ma ei mahu ka sinna ja nii ei saagi. abi aga oleks küll asjakohane.

Thumbs up Thumbs down

7 Viimati muutis nurrunuffi (13.07.2012 12:51:03)

Kas duššialust kinni panna ei anna, et ta sinna ei pääseks, aga ülevalpool on Depsy juba ka hästi seletanud võimalikest põhjustest. Proovige kindlasti ka teist liivakasti panna. Kas on teil äkki kassile kinnine liivakast, nii mõnelegi ei meeldi see variant, sel juhul ostke lahtine kast. Meil on küll kasse rohkem kui üks, aga liivakastid on majas igas toas olemas, ka koridoris.

Thumbs up Thumbs down

Mul sama mure, kassipoiss on 10 kuune ja meie peres elanud 3 nädalat. Muidu oli kõik kena tore ( esimesed nurkalaskmised andsin andeks sest ta oli surmani hirmunud ...) aga nüüd tüüp konkreetselt lasi mulle diivanisse ja tugitooli hunniku. Samas olen näinud et ta teeb kasti ka, kasti puhastan iga päev. Kasti tõstsin vestsust välja sest pelgasin et sinna ta ei julge minna, käis ilusti ja nüüd äkki (10 min tagasi) tegi mulle junni tugitooli. eelmine öö tegi 3 diivanikohta kaugemale diivaninurka oma pesateki peale.... mida ma tegema peaks nüüd? suht kurjaks ajab. just see, et oma kastis käib ka aga teeb mujale samuti. arvasin et kasti ei julge minna kui rahvas toas liigub, pelglik siiani. aga on käinud ilusti meie nähes. Mõistus otsakorral...

Thumbs up Thumbs down