1 Viimati muutis aska (12.09.2011 13:09:09)

Teema: Aidake tõu valimisel.

Tervist ,

loodan, et oskate natukene abistada ja suuna kätte näidata. Nimelt on plaan lähitulevikus tuua koju kassipoeg. Siinkohal pean ära mainima, et see saab olema esimene kass nii minu, kui mu elukaaslase elus ( eelnevalt on meie eludes olnud koerad ). Probleem on aga selles, et silma on hakanud kolm tõugu kelle vahel peaks nüüd otsuse langetama ja nendeks on : Vene sinine, Briti lühikarvaline ning Scotish Fold.
Kuigi pole kassi kunagi omanud on juba lapsest saati kõige enam meeldinud Vene sinine, just oma imeilusate silmade ja kauni karva poolest, olen ka aru saanud, et nad on väga truud ja armastavad kiisud, ent pelgavad võõraid. Olen võtnud ühendust ka kasvandustega ( Eestis ) ja pesakondi sünnib väga vähe.
Kohutavalt on meeldima hakanud ka Briti lühikarvalised just seetõttu, et nad on suuruse poolest sellised mõnusad kaisukaru tüüpi kassid, ent nagu ma igalt poolt lugenud olen siis nad enamasti ei lase end sülle võtta - mis on meie jaoks väga tähtsaks argumendiks. Nimelt meie tuttaval on kodus kaks kassi, kellest üks on väga sõbralik ja ainult süles olekski, samas aga teine kiisu näitab ennast (korteris !) näole vaid juhul, kui kõht tühi - neid kahte kiisut jälgides oleme kindlal meelel, et tahame just sellist sülekassi. ( Nende puhul on tegu nö. krantsidega ) Võtsin vahepeal ühe kasvandusega ühendust (Briti lühikarvaline ) ja küsisin ka neilt selle kohta ja nemad väitsid kindlal meelel, et nende pesakonna kassid on alati sülekassid olnud - ei teagi kuidas nüüd tegelikult lood on ?

Mida oskate öelda nende kolme kassitõu kohta ? Kumb neist oleks selline nö. memmekas ja esimeseks kassiks parim ?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Aidake tõu valimisel.

Vene sinistest tavaliselt isased on memmekad, vähemalt meil on nii. Emastest üks tuleb kõrvale, aga sülle ei taha. Teine emane tuleb sülle küll ja teki alla kõrvale ka, aga kaua ei püsi. Isased aga aelevad mõnuga ja kaua ja kannatavad ka öösel magades kerget pealekeeramist, enne kui alt ära liiguvad. Üks pesakond vene siniseid hetkel Eestis kasvab.
Välimuselt siis vene sinine ikka graatsiline kass, teised nimetatud tõud jässakamad.

Vasta: Aidake tõu valimisel.

Ega see vist üksnes tõust ei olenegi, kas kass on süleloom või mitte, see oleneb ikka kassist ja sellest mis talle meeldib. Meil on ntks kaks pärslast, kellest üks ainult süles elakski ja seltskonda (võõraid) ka ei põlga, samas teisele meeldib vahest süles olla aga võõraid ei salli ja kaob diivani alla või teise tuppa. Üks on uudishimulik, laisk ja julge, teine mäguhull aga arg. Maal elavad kassid (nn krantsid) ei kannata üldse sülle võtmist aga paist ära ei ütle. Eks kassi käitumine sõltub ka sellest, kui palju on teil aega tema jaoks, kas ta on päevläbi üksi kodus ja kas tal on seal teie äraoleku ajal millegagi tegeleda (mänguasjad, ronimispuu, seltsiline - teine kass).

Jõudu kassi valikul - suurepärane kaaslane pikkadeks aastateks smile

Thumbs up Thumbs down