1

Teema: Palun abi. Scottish Fold kassipoeg uues kodus.

Tere
Tõin omale eile koju shotlase. Isane väga armas kassipoeg. Usun, et väga paljud on läbi elanud selle, mida hetkel mina ning kuna tahan parimat elu ja headust, hellust talle pakkuda, siis paluksin Teie nõuannet.
Koju tõin, siis pahises mu peale, hirmust arvatavasti. Alguses lasin tal transportkastis natuke olla ja kohaneda. Tunni aja möödudes ta veel ei väljunud, siis otsustasin ta sülle võtta sealt ja paitada, et näidata, et kõik on okei. Ma justkui oskaks ta mõtteis lugeda, kuid muret teeb ikkagi. Kass jooksis pmtslt kohe voodi alla. Kui panin kassiliiva valmis, koos eelmise kodu kassiliiva natukesega, tõin ta sinna juurde ning tundis kohe ilusti tuttava lõhna ära, kuid siis läks hullemaks. Nuttis tohutult ja käis segaduses toas ringi... Võtsin sülle ja musitasin ja paitasin jne jne...Nii, siis kadus jälle voodi alla ja nuttis. Ma üritasin siis magada vahepeal. 3 tundi siis sain vast magada kokku öö jooksul...vahepeal nuttis, vahepeal magas.Kui nuttis siis lohutasin ja mängisin.
Nii...täna siis on olnud veidi parem juba...Kuigi arg on ta ikka ja nutab nats ikka veel. samas on hakanud ta minuga juba harjuma...tuleb otsib isegi vahest lähedust ja ma mängin taga nii palju kui ta seda soovib. Sööb ilusti, kuid vett ei joo... Loodan, et ta janusse ei sure. ja kuigi ta liivakasti vahest uudistab, siis ei ole ta häda veel teinud.äkki stressist või pingest?
Nüüd siiski enamus ajast diivani all peidus..Vaatasin, et tunneb seal ennast turvaliselt ja tegin talle sinna pesa...Ja oma madratsi tõin diivani juurde,et talle lähedust pakkuda, kui seda vajab.
Ta justkui oli terves pesakonnas kõige arglikum siuke,aga ta sai valitud ja usun,et õige valik...olen nõus rohket tööd tegema...
kuid...aidake mind, kui kaua võib siis nutt veel kesta?
kuidas ma saaks ta olemist veel paremaks muuta?
mida peaksin veel teadma?
mis suhtes peaksin järele andma? kas ma peaks vahepeal tal üksi ka laskma olla või lasta tal nats omaette nutta?
aitäh kõigile vastajatele.
p.s.kassi sünnipäev 14.juuli,2011, kui keegi vanust soovib teada.
missugust piimatoodet oleks kasulik anda?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun abi. Scottish Fold kassipoeg uues kodus.

Vaadake järgi, mis kiisupoja sünnikuupäev on, sest 14. juuli ei saa olla, kuna ükski kasvataja 1,5 kuust beebit oma emmes juurest ära ei anna. Nagu te kirjutasitegi, olete tõesti saanud aravõitu kiisukese. Kuna ta ikkagi sööb ja on huvi ka mängu vastu, siis küll ta harjub, läheb aega lihtsalt rohkem. Toit võiks alguses olla sama, mis talle sünnikoduski anti.
Võite teda vabalt ka üksi jätta, ehk üksiolles on tal julgem tunne ümbritsevaga tutvust teha.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun abi. Scottish Fold kassipoeg uues kodus.

Tere,

Näen, et sellest juba pikk aeg möödas, kas kõik sai korda? Joomise probleem on kõige ohtlikum! Kuidagi tuleb ta jooma saada, kasvõi näiteks tuunikalakonservi vedelikku vette valada.
Aga see, et nii arg kassipoeg - see on imelik. Eriti selle tõu puhul.
Absoluutselt kõik kassipojad, kes meilt uude koju on läinud, hakkavad kohe ringi uudistama ja mängima. Mulle tundub, et ta oli teil täiesti sotsialieerimata ja/või nõrga närvikavaga. (iseloom on suures osas pärilik - sellega peab arvestama ja nõrga närvikavaga kasse mitte paaritama)
Selle puhul peaks kassipoja jätma ruumiga vaikselt rahus tutvuma, mitte teda segama. Kui ta ühes toas on täiesti rahulik, siis vaikselt hakata talle järgmisi ruume tutvustama. Ja mäng on kõige parem - see aitab uue omanikuga kohaneda ja teda usaldama hakata. Kiisul võib võtta nädal kuni paar enne kui ta end täiesti koduselt tunneb.
Loodan, et ta on oma hirmudest üle saanud ja on üks õnnelik kiisu ja hea lemmik. smile

Tervitades,
Karin ja Macrory kiisud

Thumbs up Thumbs down