1

Teema: Kass ja kodus ees ootavad lemmikloomad

Tere, nimelt saan endale paari nädala pärast kassipoja, ei ole ta tõukass, vaid lihtne kodukiisu. Mul endal pole kunagi isiklikult kassi olnud, seega on tekkinud mõned küsimused. Nimelt on mul juba kiisut kodus ees ootamas kaks küülikut ja saksa lambakoer. Viimase pärast ma nii ei muretse, kuna koer on väga sõbralik ja vähemalt küülikutele ta viga teinud ei ole. (Aga loomulikult ettevaatus ennekõike) Aga küülikute pärast mure suurem, kuna mu esimene küülik oli küll väga pahane, kui teise küüliku juurde võtsin, ründas teist ja tigetses, lõpuks nad muidugi leppisid ja on nüüd parimad sõbrad. Kas seda võib ka kassipoja suhtes juhtuda, et nad üksteist ei salli ja kaklema võivad hakata? Olen saanud niipalju vaid soovitusi, et esmane tutvustamine peaks toimuma neutraalsel pinnal, kus kumbki pole veel jõudnud kohta omaks territooriumiks võtta. Aga ootaksin veel arvamusi ja soovitusi. Ja loomulikult ka koeraga tutvustamise kohta ka.

Ja siis veel ka see küsimus, et kas võtta isane või emane kiisu? Lugesin ka teisi sarnaseid teemasid, kuid nagu täpset põhjendust ei leia kuskilt, enamasti tundub, et ei ole vahet, kui on arsti juures asjad korda aetud. Ka mina kavatsen kassi ära steriliseerida/kastreerida (olenevalt soost siis), kuid kumb siis ikkagi võtta? Esialgu jääb ta mul tuppa, kuni kevadeni, kui ilmad soojemaks lähevad. Siis aga tahaks harjutada teda rohkem ka õue, kuid kindlasti ei tahaks, et ta päevadeks kodust ära jääb. Kas siis emased on rohkem koduhoidjad kui isased?

Ootan arvamusi!:)

Thumbs up Thumbs down