Teema: Kasside õppimisvõime

Eile tuli loomapoes mänguhiiri näppides meelde kuidas õe kass Borissu õppis  ära  märksõna " iiru"  - see tähistas siis tema jaoks saaki ehk halli pehmet mänguhiirt, kellega Borissu tegutseb suurima õhinaga ja hüpitab seda nagu kassid teevad seda päris hiirega mängides.
Igastahes läheb kass alati seda sõna kuuldes hästi energiliseks ja hakkab luurama ja oma iirut otsima.
Mul on tema iirujahist kollektsioon pilte ka, ehk kunagi oskan ma siia neid lisada..

Nojah kassid oskavad WC-kasti kasutada, aga mida on veel teie kassid selgeks õppinud või olete ise midagi neile suutnud selgeks õpetada..
Rääkides veel Borissust, siis tema jaoks on uste lahtitegemine käkitegu. Isegi külmkapiuks pole tema jaoks ületamatu ning selle avamisoksust demonstreerib ta igal öösel -pildudes vorstid-juustud mööda põrandat laiali (aga ei söö neid). Õel oli päris häda käes, pidi iga öösel nööriga külmkapi ukse kinni siduma ja tooli ette nihutama..

Aga laske nüüd oma lugudel tulla..

:s6ps:

Vasta: Kasside õppimisvõime

Ma olen kunagi kirjutanud, et Tondu toob asju tagasi, kui need eemale visata. Nagu koerad seda teevad. Praegu on nüüd häda selles, et kui midagi prügikasti visata, siis kougib selle hoolikalt kastist välja ja poetab voodisse, kuhu jääb ootama, et uuesti eemale visataks asi. Oleme leidnud niimoodi mitu suht jälki asja ma teki alt. Kuid komme iseäranes on lahe ja täiesti tema enda õpitud.
Samuti ta räägib palju. Vaatad talle otsa ja küsid "noh", mille peale tuleb pisike õrn "mjäuu". Niimoodi rääkides ta kutsub, pahandab ja väljendab oma rahulolu.
Igal hommikul kell 7 (või kui äratus heliseb) läheb ukse taha kraapima ehk siis sisselaskmist nõudma. Magame nimelt eraldi tubades. Seda eriti pärast seda, kui üks öö mu noormehe nina ründas, nii et veri väljas. Tegelt ta arvas, et mees on üleval, kuid eksis pisut.
Uksi oskab avada ja ka kinni panna. Viimane kinnipanemine oli meie uues korteris, kus panime ta vannituppa kolimise eest ära, muidu äkki jääb veel kuhugi jalgu. Nii ta siis hüppas seal ukse taga ja pani end seespool luku taha. Hiljem algas päästeoperatsioon "Tondu".

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Marius oskab ka uksi lahti teha.
Sõna kuulab väga hästi.
Kui ta üksi köögis on ja ma kuulen, et ta seal kõvemini kolistab (see tavaliselt tähendab, et ta köögilauale hüpanud ja müllab seal), siis kui ta kuuleb, et ma köögi poole sammun, tema ka hops maas (nii hästi on seda mahahüppamist kuulda:)).
"Ei tohi!"- see on tal väga selge.
"Pätu, tule emme juurde!"- väga hästi saab aru, mida see tähendab.
:ingel:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Juku hüppab samamoodi aknalaualt/laua pealt maha kui ta kuuleb kuidas ma vihaselt trampides köögi poole torman.  mad

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Kassid tõesti õpivad. Minu kass pole kunagi köögilaua peal käinud, sest see sai talle kohe slegeks õpetatud, et sinna ei lähe. Võibolla ta salaja käib, ega sellest ju mina ei tea smile. Kui me ise sööme, siis tuleb ta istub ka kenasti tooli peale ja jälgib meid. Kuigi me ei anna talle kunagi söögilaua pealt toitu, et ta nillima ei hakkaks (see ju kole komme), siis meeldib talle lihtsalt meid vaadata. Natuke vaatab ja läheb siis oma toitu sööma.
Aga see laua peal mitte käimises on ta küll tubli. Hea meel kohe, et kass selle selgeks saanud ja sinna ei tiku.
Õekassi aga on ka õpetatud lauale mitte ronima aga ikka ronib ja vahest läheb ka minu köögilauale sad. siis ma ikka kurjustan ka kohe, et nii ei tohi! Ükskord tassis õekass pannkoogi mul laua alla ja siis kahekesi mugistasid seda big_smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Greenu
Kassid tõesti õpivad. Minu kass pole kunagi köögilaua peal käinud, sest see sai talle kohe slegeks õpetatud, et sinna ei lähe. Võibolla ta salaja käib, ega sellest ju mina ei tea smile.

Saad sa kirjutada et kuidas sa seda täpsemalt õpetasid talle? Ilmselt tuleb lähiajal sama probleemiga tegelema hakata. Hetkel veel pole probleemi sest köögilauda pole wink

Thumbs up Thumbs down

meie õpetasime veepritsiga, ja kõva häälega,  et nii kui sinna ronis siis sai omale vett näkku. Veeprits oli koguaeg alguses käes:D Sama kehtis ka toalillede närimise ja muude pahanduste kohta.

meie kiisul kriimud silmad...

meil pole ka eraldi köögilauda veel , vaid suur diivanilaud

Jällegi on mul üks lugu jutustada oma eelmisest kassist.. Charley´st. Niisiis tema oli meeletu lõngaarmastaja ja kuna mu emale meeldib kududa/heegeldada jne, siis on tal igasuguste lõngade, varraste, niitide, nõelade, mulineede jne jne asjade jaoks pühendatud üks kapp ja Charley oli meister selle kapi lahti tegemises ja kõigi asjade mööda tuba laiali ajamises. Niiet sidusime kapi käepidemed paelaga kinni. Samuti meeldis tal igal pool kolada, käis kardina puu peal isegi üks kord, aga see kukkus alla ja enam ta sinna ei roninud. Emal on suht kõrgel üks ripplill ja sellegi suutis ta alla ajada.. ta oli siin majas esimene kass meil ja saigi ta ära hellitatud. Aga Nupsik näris kunagi ema lilled ära big_smile ja Popsi pole veel jõudnud pahandusi tegema hakata tongue
Kindel on see, et me ei taha ka, et Popsi söögilaua peal hakkaks käima.. aga kuna Nupsik seda teeb, siis on kartus, et ka Popsi suure kassi halva kombe endale võtab.
Nupsikuga on ka selline mure, et ta kipub akendelt tihendeid välja kraapima, sest tahab välja minna ja seda ta tegi enne ära kadumist tavaliselt kell 4 öösel.. mina seda ei kuulnud, aga ema ei saanud magadagi enne tööle minekut.Teda me oleme ka veega pritsinud, aga midagi ei aidanud.Kuid tagasitulemisest saadik on ta olnud nii hea kass, et paremat ei oska tahtagi. Nägi vist ära, et kodus on kõige parem.

Pildid Nupsikust ja Popsist: http://www.pildialbum.org/user/Popsi
Videod: http://www.youtube.com/profile?user=NupsikPopsi

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: bahjiggity

Algselt postitas: Greenu
Kassid tõesti õpivad. Minu kass pole kunagi köögilaua peal käinud, sest see sai talle kohe slegeks õpetatud, et sinna ei lähe. Võibolla ta salaja käib, ega sellest ju mina ei tea smile.

Saad sa kirjutada et kuidas sa seda täpsemalt õpetasid talle? Ilmselt tuleb lähiajal sama probleemiga tegelema hakata. Hetkel veel pole probleemi sest köögilauda pole wink

Mina õpetasin teda juba esimesest päevast, mil meile tuli, et köögilaua peal käia ei tohi. Nimelt kui ta tahtis sinna hüpata või käpad lauale panna siis kohe keelasime - koputasime vastu lauda ja ütlesime, et ei tohi. Ja kui ikka aru ei saand, andsime väikse ninanipsu. Seda ma kasutand ka muude lolluste puhul. Veepritsi ei ole kassil kunagi rakendanud. Ju siis ikka on mõistlik kass ja kõigest kohe aru saanud.

Thumbs up Thumbs down

aa meil oli samuti Bibiga ninanipsu värk , kui ta mu käsi hakkas mänguhoos murdma.

Ühesõnaga võib looda et on ohutu kassi peale vahest häält tõsta või ninanipsu anda? Ma ei pea kartma et pärast on mul padja all või lemmikkingades mingi "üllatus"?

Thumbs up Thumbs down

Muidugi ei hakka kass sulle keelu pärast sussi sisse tegema. Siis ta peaks sind eriliselt vihkama. ja kusjuures mina ei olegi oma tuttavatelt kassiomanikelt üldse kuulnudki, et kass vihast võiks siristada kuskile. See vist pigem müüt smile

Thumbs up Thumbs down

Mina arvan, et kui kiisu on ilusti omal kohal käima õpetatud, siis ei tee ta "üllatusi". Olen ka kuulnud, et mõned kassid teevad kingadesse, aga ma usun, et siis  ei ole kassiomanik küllalt hooliv ja on oma lemmiku kuidagi väga välja vihastanud. Näiteks teevad nad oma häda kingadesse enamasti siis, kui nad on kuskilt kõrgelt kukkunud või on omanik teda peksnud.. nii kurb kui see ka pole mad:cry:

Pildid Nupsikust ja Popsist: http://www.pildialbum.org/user/Popsi
Videod: http://www.youtube.com/profile?user=NupsikPopsi

Thumbs up Thumbs down

Minu kass oskab ka uksi lahti teha, kuid lukkutaha ta ennast õnneks pannud ei ole.:)
Sõna kuulab ka suht hästi, kui tal just jonnimise tuju ei ole ja kiusupärast ei kuula.
Vahel mänguhoos teeb kukerpalle.:D

Thumbs up Thumbs down

ma arvan ka et see et kass jalatsitesse teeb on pigem müüt;) siis peab olema kassi arvates tema territoorium ohus;)

-

Mõmmik oskab ise kraani lahti keerata ja sealt siis vett juua , ainult kraani kinni keerata ta ei oska ja seda pean tavaliselt mina tegema (:

[IMG]http://i104.photobucket.com/albums/m178/vanillaninjanet/kitty_cat_by_Lacrymosa618.gif[/IMG]

Thumbs up Thumbs down

Mina kuulsin, et istuma õpetada on kassi ehk kõige raskem, kuna maiusega teda seda tegema innustades, tahab ta instinktiiivselt kohe tulla maiuse poole, ent võin kinnitada, et väga jäärapäine sihikindlus viib eesmärgini;)

Thumbs up Thumbs down