1

Teema: Probleem! Kass urineerib, igalepoole!

Kass on nüüdseks 2a vana. Kodus on 3 kassi, probleemse kiisuga on käidud arsti juures, tervis on korras. Sealt öeldi, et probleem on psühholoogiline ja seda väga raske ravida. Piinlik hakkab juba, kui külaliste voodisse ka häda tehakse. Kiisu laseb nii minu voodisse, kraanikaussi (sinna kakab ka) , laua peale, diivani peale, riietele. Nimekiri tuleks väga pikk. Kas kellelgi sama probleemi olnud? Kust leida head loomade psühholoogi? Minu mõistus otsas. Aitäh vastajatele

Thumbs up Thumbs down

2 Viimati muutis Jaana (31.07.2011 22:48:03)

Vasta: Probleem! Kass urineerib, igalepoole!

Eestis loomade psühholoogi polegi.
Kas tegu on steriliseeritud või kastreeritud kassiga? Kui suur on teie elamine, kui palju on söögi- ja joogikausse, kui palju kassivetse ja erinevatel tasanditel peitumiskohti? Alustuseks soovitaks lugeda ka Vicky Hallsi raamatut "Salapärane kass", sealt saab väga palju abi erinevate probleemkäitumiste puhul. Võib proovida ka Feliwayd (kasside tehislik heaoluferomoon) nii seinakontaktis kui spreina piserdada täispissitud ja eelnevalt puhastatud kohtadele. See pole imerohi ja enne mingigi mõju ilmumist tuleb teda paar-kolm nädalat kindlasti kasutada.

Thumbs up Thumbs down

Kass on emane ning steriliseeritud. Kahetoaline väike korter, kassid magamistuppa ei pääse. Toidukausse kolm, esikus kaks liivakasti ( vannituppa olen mõelnud ühe veel panna, aga seal päris kuum põrand), tasandeid on palju, kuna kassid käivad kappide peal, ronimispuu on peaaegu laeni. Sellest rohust olen kuulnud, kuid kardan, et kui ühte koha seda lasen, siis leiab uue koha. Kuid alustuseks ostan selle rohu ära, hangin raamatu ning hakkan lugema. Üks küsimus veel, mul suure pere peale kokku 6 kiisut, kuid ainult see kiisu kellel probleem on on väga väga häälekas, käib järel ja kräunub meeeletult kõvasti, nagu oleks midagi viga. Ma pole kunagi kuulnud, et üks kass võib nii palju "rääkida" aga ehk on see tema eripära ja see on normaalne. Aitäh, et leidsite aega ja vastasite, nüüd oskan kuskiltotsast probeelmiga tegelema hakata. Suur suur aitäh!!

Thumbs up Thumbs down

Meil küll seda pissimise probleemi pole, kuid kräunumise probleem küll. Nimelt on meil isane kastreeritud pärslane, kes on väikesest peale selline jutustaja olnud (loe kõnnib ja käunub koguaeg). Alguses mõtlesime, et kassipojal on koduigatsus kuid nüüd 3 a hiljem käib ta ikka ringi ja käunub. Lasime ta isegi ära kastreerida, et kräunumine kaoks, kuid ei miskit. Paistab et tal on igav, sest kui temaga tegeleda  või tal endal on tegevust, siis ta ei kräunu. Tal on ka seltsiline olemas kuid ometi üsna tihti ta lihtsalt kõnnib mööda korterit ja kräunub, vahest ajab see hulluks lausa, eriti hommikuti kui magada ei saa. Ei oska ise ka midagi peale hakata selle kräunumisega, oma arust olen kõike proovinud.

Thumbs up Thumbs down