1

Teema: 9a vana kass laseb tuppa oma hädad

Mure siis selles et mul on 9a vana kass kodus.2,5a tagasi oli mul neid 2tk aga teine kahjuks suri. Nüüd see vana kass on hakanud peale teise kassi surma pissima ja sõna otses mõttes sittuma mulle suurde tuppa diivani ja tugitooli peale. Kuna mul on ka lapsed,siis loomulikult poovin selle kohe puhtaks teha nii palju kui võimalik aga teate ju isegi et see hästi ei õnnestu. Järgmine juhus oli siis täna hommikul kui üles tõusin lastega( 4a ja 2a) ja mingi aja pärast õue läksin.Tulin siis tuppa ja voilaa,kass oli krt mulle jälle tugitoolile sittunud ja kusnud ka veel.... grrrr......

Lihtsalt selline käitumine ajab juba pikemat aega kohutavalt tigedaks. Peale teise kassi surma selle kassi elus muutusi olnud ei ole.Lapsed teda ei kiusa ega midagi. Helistasin ka loomaarstile et uurida,kas teda on võimalik magama panna.Öeldi EI,sest tema teeb seda ainult haigetele või vigastatud kassidega.Soovitati siis kassi psühholoogi juurde pöörduda. No aga mida ma sinna lähen,9a on ju liiga vana kass et talle midagi uut õpetada või midagi muuta temas. Ahjaa mainin ka kohe seda et liivakast on tal toas ja ta ise on eluaeg tubane olnud. Lõigatud emane on.

Kas kellelgi on kogemusi sellise asjaga,mida teha?? Mul on igatahes mõistus juba otsas ja ma ei saa ka remonti teha ja omale külalisi ju kutsuda kui kõik kohad kassi kuse järgi haisevad,diivanil magamisest ma üldse ei räägi.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: 9a vana kass laseb tuppa oma hädad

Kahjuks ei oska midagi kindlat soovitada, aga 9-aastane kass on alles keskeas, mitte vana. Meie pere vanim on 14-aastane ja on täie tervise juures, jookseb, käib jahil, mängib ka vahel. Ei tea, kas uue kiisu koju toomine ei lahendaks probleemi.

Thumbs up Thumbs down

Kahjuks uut kassi võtta ei taha,sest ma ei taha riskida sellega et ka uus võiks otsustada oma küüsi mööblile teritama,muidugi on ka võimalus et teeb seda mujal. Katsuksin kuidagi selle kassiga hakkama saada. Mõned räägivad et kass teeb seda kättemaksuks meile,et teist kassi enam pole.Sest ta oli harjunud pm väiksest saadik kellegagi koos olema.Kahjuks pean aeg-ajalt ka kodunt umbes nädala eemal olema,siis on kass üksi.Sel ajal teeb ka oma vastikuid tegusid. Ma saan sellest aru et teda ei tohiks üksi jätta aga kaasa ma teda mitte kuidagi võtta ei saa,sest 2 lapsega liikumine ja veel koos kassiga oleks mulle suhteliselt raske. Kõige rohkem ajabki tigedaks see et mul on absoluutselt kõik mööbel rikutud,tekkidest ja patjadest ma üldse ei räägi!!! Ma ei saa ju kogu tuba tühjaks visata,kuna kass selle ära rikkus.Tema pärast ei istu ma ju lastega tühjas toas...

Mida teha???

Thumbs up Thumbs down

Saan murest täiesti aru. Tundub, et peaksite kassi arstile näitama, äkki on tervisega midagi. Mida kass sööb? Kass ei tee midagi kättemaksuks. Ta on lihtsalt kas õnnetu või haige. Kas suure toa ust ei saaks kassi eest kinni panna? Variante, mida proovida, on palju. Kohtadesse, kuhu laseb, pange kassikrõbinaid, üldiselt kassid ei pissi söögikohtadesse. Võib - olla on parem panna talle mitu liivakasti? Liiv ei ole uue sordi vastu vahetatud ja kasti hoiate puhtana? Diivani peaks põhjalikult puhastama, kui kass tunneb seal lõhna, teeb jälle loigu. Ka minu Kassu laseb vahest voodisse, algul kahtlustasin terviseprobleemi, aga nüüd sain pihta, mis viga on. Mul on puudega laps, kes teeb öösel vahest kõva kisa ja see häiribki kassi. Ja meil oli hoiukass, nad said sõpradeks, hoiukass oli meil kaua, siis leidis kodu. Peale seda oli Kassu õnnetu ja ka voodisse laskmised sagenesid.

Thumbs up Thumbs down

Oleme kassile andnud tavalist poe toitu,seda on ta terve oma elu saanud. See et kass on õnnetu võib tõesti olla,sest tal pole ju enam kaaslast kellega mängida ja mürada. See jama hakkaski ju peale teise kassi surma peale. Meil kahjuks ei ole suurel toal ust mida kinni panna ja kass siin enamus ajast ongi.Teistel tubadel on küll koguaeg uksed kinni,sest teised on minu enda ja laste toad.sinna ma teda mitte mingil juhul ei luba. Kahjuks diivanit ja tugitooli ei ole võimalik põhjalikult puhastada,sest need on ta päris mitu korda täis lasknud. Olen üritanud ka äädikaga aga ei aita kahjuks.
Ta pole selline eriti mänguline kunagi olnud,vahest teise kassiga jooksid mööda koridori aga see oli ka kõik. Ta on selline rahulik ja magab enamusajast.
Ära ma teda ka anda ei tahaks,sest ta on ju nende aastatega kalliks saanud ja ikkagi pereliige. Magama teda ei panda,kuna pole ei haige ega suremas.

Thumbs up Thumbs down

nüüdseks on asi siis nii kaugel,et üleeile võtsime omale koera(kutsika). Kass tuli vaatas ta üle,sisises korra ja järgmisest päevast ehk siis eilsest hommikust saati on kass kadunud. elame kolmandal korrusel ja kuna kass ei ole kunagi rõdult kuskile läinud siis nüüd tundub et läks.Sest otsisin terve korteri läbi ja keda pole on kass. Kas ta tõesti võis vihastada meie peale niivõrd et lausa lahkus meie juurest sad

Thumbs up Thumbs down

Kas te õuest ei olegi teda otsinud, võibolla on kuskil rõdu ligiduses vigastatult peidus. Kass, kes on terve elu olnud tubane, ei saa õues hakkama.

Thumbs up Thumbs down

Otsige kõik ümbruskond läbi. Põõsaalused, keldrid jt. võimalikud peidupaigad. Arvan ka, et ta võib olla vigastatud, ikkagi kolmas korrus. šokis on nagunii. Tubane kass ei oska õueelu nautida, vaid kardab. Varahommikul ja hilja õhtul, kui on vaiksem, otsige ja kutsuga, kuulatage, kas näub kuskil, krõbinakotti võib ka raputada.
Aga mis puutub tavalistesse poekrõbinatesse, siis targemad räägivad, et need põhjustavad sageli kassidel põiehaigusi.

Thumbs up Thumbs down

Oleme teda hüüdnud ja õues otsinud kuid ei midagi. See kass on kolinud mitmesse kohta enne mind, st et mehel oli ta juba olemas kui meie kohtusime. Eks tln ta käis küll mõned korrad õues.Seega see õue elu talle päris võõras ei ole. Mis puutub aga poekrõbinatesse,siis sellega meil probleeme ei ole. siiani oli tal kõik korras.On käinud ka kontrollis.

Thumbs up Thumbs down

head uudised,leidsin eile õhtul 23 paiku oma kassi siiski õuest. Oligi läinud rõdult õue,istus maja ees olevas metsatukas 3p. Enne kutsudes ei teinud häält,eile tuli metsa äärde ja juhuslikult nägin et võib tema olla.Saatsin mehe õue kontrollima ja näe oligi. Kutsumise ja krõbinatega sain kassi kätte ja tõin tuppa tagasi. Ma loodan et ta siiski lepib uue kaaslasega ja ei ole nii kuri enam mu peale...

Õnnelik õnnetus seekord;) Muide kass on väga hea tervise juures,kõik on korras ja kuskilt katki pole:D ahjaa eile selgus et see kass on siiski veidi üle 10 aasta vana,mitte 9 big_smile

Thumbs up Thumbs down

Oi kui tore!

Thumbs up Thumbs down

Mul on ka 9 aastane kass ja vahest laseb kuskile nurka

Thumbs up Thumbs down