1

Teema: Kas kodukassi peab vaktsineerima?

Hakkan kassidega vastuvõtule minema, kuna ma pole neile juba 3-4 aastat vaktsiini lasknud teha (esimese ja ainsa said kassipojana), aga nüüd kõhklen - kas kodukassi peaks tõesti aastas kord vaktsineerima?

Teine asi  - KUI peab, siis mis vaktsiiniga on tegu? Mingi ... baasvaktsiin või kompleksvaktsiin? Kas selle määrab arst või pean ise paluma konkreetset vaktsiini?

Mõnes artiklis oli väidetud, et piisab ka, kui nt iga 3 a tagant vaktsineerida - mõtteid?

Ette tänades!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kas kodukassi peab vaktsineerima?

Kui vastata nüüd otse teemapealkirjale, siis - jah, peab vaktsineerima. Marutaudi vastu on kohustuslik vaktsineerida, kompleksvaktsiiniga vaktsineerimine on vaba valik, kuid arvestama peab sellega, et kui kass käib õues, hangib ta kasside nakkushaigused ise ning tubasele kassile võib inimene oma riiete ja jalanõudega haigused koju tuua. Vaktsineeritud kassid ei põe kas üldse või põevad kergel kujul läbi nakkushaigused ning see annab kindlasti tunda nii hilisemas kassi tervises kui kassiomaniku rahakotis.

Tavaliselt saab kassipoeg kaks kompleksvaktsiini kuuajase vahega ning peale kolme kuuseks saamist ka marutaudivastase vaktsineerimise. Aasta pärast tuleks teha mõlema (kompleks ja marutaud) kordusvaktsineerimine ja edaspidi saab marutaudi vastu vaktsineerida kord kahe aasta tagant (sõltuvalt vaktsiini margist). Kui kass jääb ainult tubaseks kassiks, saab ka tema kompleksvaktsiini teha kord 2 aasta tagant (jällegi sõltuvalt vaktsiini margist), kuid kui kass on õuekass või käib suviti maal, tuleks talle kompleksvaktsiini teha igal aastal. Ja muidugi tuleb iga kord enne vaktsineerimist anda kassile ussirohtu ja õueskäivale kassile vaktsineerimiste vahepeal ka.

Thumbs up Thumbs down